13 Mart 2014, Perşembe 11:37:28

SHGM'DEN ALKOL TALİMATI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uçuş emniyetinin korunması ve artırılması maksadıyla, sivil havacılık faaliyetlerinde görev yapan uçuş personelinin psikoaktif madde kullanımının ve limit dışı alkol kullanımının tespiti ve önlenmesine yönelik bir talimat yayınladı.
  • Z.. için şart mı ? Eğer bağımlı değilsen içme !!! Bağımlı isen tedavi ol !!!
  • Bazen o kadar yorgun ve mutsuz kaptanlar goruyorum ki o halde bir commander'in sorumlulugunda ucmaktansa sarhos birinin sorumlulugunda ucsaydik daha iyi olurdu diyorum. Shgm nin "dostlar alisveriste gorsun" cikislarindan biri daha iste ne soylenebilir ki. Su eski turk filminde sisko nuri nam oyuncunun dedigi gibi, parasini veriyoruz ya bincez ustune vurcaz kirbaci vurcaz kirbaci misali. Hayir en guzeli de kokpit hakkinda en ufak bilgisi olmayan arkadaslarin fikir beyan etmesi. Sanirsin kaptanlarin hepsi lord cocugu ve gokten inmisler. Sevgili yorumcular pilotluk surekli calisma ve mesleki olarak sinanip onanma gerektiren bir is. Bu adam bu zamana kadar boyle gelmis de bu talimatcikla mi gorev bilinci ve sorumluluk hatirlayacak. Saka gibi yani. Neyse tum kokpit ekibine kabinden bir mesai arkadaslarindan saygilar , sevgiler.
  • Umarız yabancı pilotlar da bu uygulamaya dahil edilirler ve tespit edildikieri takdirde ülkelerindeki sivil havacılık birimleri haberdar edilir!
  • Dünyada yorgun uçuş ve bozulan bioritmin neden olduğu kazalar alkolden kaynaklanan kazalardan kat kat fazladır. Alkol alanı aforoz ettiniz tamam, peki kokpitin pestilini çıkarana kadar uçuş planlayan, ekip planlamaya neden madalya takılıyor? yorgun uçuş = alkollü uçuş

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü uçuş emniyetinin korunması ve artırılması maksadıyla, sivil havacılık faaliyetlerinde görev yapan uçuş personelinin psikoaktif madde kullanımının ve limit  dışı alkol kullanımının tespiti ve önlenmesine yönelik bir talimat yayınladı.

SHGM'DEN ALKOL TALİMATI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

Z... ~ 4 yıl önce
Z.. için şart mı ? Eğer bağımlı değilsen içme !!! Bağımlı isen tedavi ol !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
X ~ 4 yıl önce
Sana mı soracağım ne zaman içeceğimi. Keyfine içtim. Diyelim adam alkolik ama uçuşa gideceği zaman dikkat ediyor. sana mı soracak. Sana ne kardeşim. Sana ne. Yorum yapmak zorunda mısın. kanun musun sen
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Bazen o kadar yorgun ve mutsuz kaptanlar goruyorum ki o halde bir commander'in sorumlulugunda ucmaktansa sarhos birinin sorumlulugunda ucsaydik daha iyi olurdu diyorum. Shgm nin "dostlar alisveriste gorsun" cikislarindan biri daha iste ne soylenebilir ki. Su eski turk filminde sisko nuri nam oyuncunun dedigi gibi, parasini veriyoruz ya bincez ustune vurcaz kirbaci vurcaz kirbaci misali. Hayir en guzeli de kokpit hakkinda en ufak bilgisi olmayan arkadaslarin fikir beyan etmesi. Sanirsin kaptanlarin hepsi lord cocugu ve gokten inmisler. Sevgili yorumcular pilotluk surekli calisma ve mesleki olarak sinanip onanma gerektiren bir is. Bu adam bu zamana kadar boyle gelmis de bu talimatcikla mi gorev bilinci ve sorumluluk hatirlayacak. Saka gibi yani. Neyse tum kokpit ekibine kabinden bir mesai arkadaslarindan saygilar , sevgiler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Umarız yabancı pilotlar da bu uygulamaya dahil edilirler ve tespit edildikieri takdirde ülkelerindeki sivil havacılık birimleri haberdar edilir!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Dünyada yorgun uçuş ve bozulan bioritmin neden olduğu kazalar alkolden kaynaklanan kazalardan kat kat fazladır. Alkol alanı aforoz ettiniz tamam, peki kokpitin pestilini çıkarana kadar uçuş planlayan, ekip planlamaya neden madalya takılıyor? yorgun uçuş = alkollü uçuş

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000