26 Ekim 2010, Salı 08:40:21

SHGM, yeni anlaşmalara hazır

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Balkan ülkeleriyle Sivil Havacılık'ta Bölgesel İşbirliği Anlaşması imzalayacaklarını belirtti.
  • Bırak anlaşmayı manlaşmayı da uçucu ekiplerin ağır mesailerine TÖSHİD'in reklam kokan ilanına rağmen bir bak ve incele...En tecrübeli kokpit ekipleri bile aşırı yorgunluktan hata yapmaya başladılarsa , kaza -inşallah ben yanılırım- bangır bangır geliyordur.
  • Yan sütundaki habere baramısınız Lufthansa bu kış hafta da 12 bin 218 sefer yapaçakmış. 85 ülkede 197 şehire seferler düzenleyecekmiş. Biz permi veya slot alabilmek için aylarca boynu bükük beklemekten göbeyimiz çatladı. Pegasusun 2 yıldır bekleyen permileri var. Toplantılara devammmmmmm yapılanlardan çok hayır gördük ya yapılacaklardan görmeyeceğimizden eminim.
  • Bu güne kadar yapılan anlaşmalardan hangi sonuç alındıysa kendi işinize bakın ya Balkanlarda Bakım kuruluşu olmazmı hemde bizim fiyatların yarısına bakım yapılıyor. Türk uçaklarının yarısı Romanya'ya bakıma gidiyor. Bunların tamamı boş işler daha doğrusu bildiklerin bilinen işleri İstanbulda biz buna Haydari işler deriz.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Balkan ülkeleriyle Sivil Havacılık'ta Bölgesel İşbirliği Anlaşması imzalayacaklarını belirterek, ''Balkan ülkelerinin pek çoğu uçak bakım akreditasyonuna sahip değil. Yapacağımız anlaşma ile Balkan ülkelerin uçak bakımları için Türkiye'yi tercih etmesini hedefliyoruz'' dedi.
 
Arıduru, ''Bölgesel Havacılık Projesi'' kapsamında yarın Antalya'da başlayacak ''Balkan Ülkeleri Sivil Havacılık Zirvesi''ne ilişkin, açıklamalarda bulundu.

Proje kapsamında KEİ, D-8, TRACECA, AKDENİZ, RSOO, AFCAC ve T-MAG ülkeleriyle bölgesel işbirliği toplantıları düzenlediklerini ve 79 ülkeyle çoklu işbirliği anlaşmaları imzaladıklarını anlatan Arıduru, ''Rotamızda şimdi de Balkan ülkeleri var. Balkan ülkeleriyle sivil havacılıkta bölgesel işbirliği anlaşması imzalayacağız. Balkan Ülkeleri Sivil Havacılık Zirvesi, Türkiye'nin öncülüğünde oluşturulan 8. Bölgesel Havacılık Birliği olması açısından büyük önem taşıyor'' diye konuştu.

Arnavutluk, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Karadağ, Kosova, Makedonya, Moldova ve Sırbistan'ın sivil havacılık otoritelerini bu zirvede buluşturacaklarını kaydeden Arıduru, böylece Balkan ülkelerini de Bölgesel İşbirliği Projesine dahil edeceklerini söyledi.

Antalya'daki zirveyi, ''tarihi ve kültürel bağlarımızın çok güçlü olduğu, Türk vatandaşlarının yoğun olarak yaşadığı bir bölgeye açılım açısından son derece önemli bir toplantı'' şeklinde tanımlayan Arıduru, etkinlikle Türkiye'nin, Akdeniz, Afrika, Asya, Ortadoğu, Balkanlar ve Karadeniz'deki sivil havacılık pazarlarına, Avrupa kıtasını da dahil edeceğini belirtti. Arıduru, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Balkan ülkelerinin pek çok çoğu uçak bakım akreditasyonuna sahip değil. Yapacağımız anlaşma ile Balkan ülkelerin uçak bakımları için Türkiye'yi tercih etmesini hedefliyoruz. Yine bu ülkelerin havaalanı, yer hizmetleri gibi sivil havacılığın çeşitli alanlarında ülkemizin tecrübesine ihtiyacı var. Havacılık sektöründeki işletmelerimizin Balkanlarda yapacağı yeni yatırımların bu zirve ile önü açılmış olacak. Balkan ülkeleri ile yapacağımız işbirliği anlaşması aynı zamanda Türkiye'nin uluslararası örgütler içindeki konumunu özellikle de Avrupa'daki havacılık örgütlerindeki faaliyetlerimize önemli katkılar sağlayacağını düşünüyoruz. Karar alma mekanizmalarına dahil olduğumuz pek çok havacılık organizasyonu var. Buralarda alınacak kararlar da Türkiye'nin isteklerini daha güçlü bir sesle ifade edebileceği bir zemin oluşturulması bakımından da büyük önem taşıyor.'' (Zaman)

SHGM, yeni anlaşmalara hazır

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Bırak anlaşmayı manlaşmayı da uçucu ekiplerin ağır mesailerine TÖSHİD'in reklam kokan ilanına rağmen bir bak ve incele...En tecrübeli kokpit ekipleri bile aşırı yorgunluktan hata yapmaya başladılarsa , kaza -inşallah ben yanılırım- bangır bangır geliyordur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yan sütundaki habere baramısınız Lufthansa bu kış hafta da 12 bin 218 sefer yapaçakmış. 85 ülkede 197 şehire seferler düzenleyecekmiş. Biz permi veya slot alabilmek için aylarca boynu bükük beklemekten göbeyimiz çatladı. Pegasusun 2 yıldır bekleyen permileri var. Toplantılara devammmmmmm yapılanlardan çok hayır gördük ya yapılacaklardan görmeyeceğimizden eminim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu güne kadar yapılan anlaşmalardan hangi sonuç alındıysa kendi işinize bakın ya Balkanlarda Bakım kuruluşu olmazmı hemde bizim fiyatların yarısına bakım yapılıyor. Türk uçaklarının yarısı Romanya'ya bakıma gidiyor. Bunların tamamı boş işler daha doğrusu bildiklerin bilinen işleri İstanbulda biz buna Haydari işler deriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000