24 Ekim 2011, Pazartesi 11:01:42

SHGM VE YENİ UYGULAMASI...

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, bu hafta SHGM'nin ceza yönetmeliğini köşesine taşıdı...
  • Ne var kardeşim. Bi işimiz va ki oradayız. Ayrıca işimiz bittiğinde hemen çıkıyoruz inan ki. Mühim olan işin bitmesi değil mi? İşler bitmezse ne olur düşünsene.
  • personelin enson kontrol ettiği yazı veya konuları genel md veya o firmanın sahibi denetiminden sonra yazılar konular shgm ye gitmeli ki sorumluluk firmenın veya genel md ün olmalı.cezalarda gelecekse onlara gelmeli.onların işini yapan elamanı onlar denetlesin
  • Insan faktoru prensiplerinin sadece bir egitim olarak kalmamasi SHGM dahil tüm endustride kullanilmasi gerekiyor. SHGMnin sektordeki olumsuzluklari bu sekilde onleyebilecegini zannetmiyorum. Aslinda, SHGM birsey yapmaya calismiyor. SHGMde Genel Mudur emir verir digerleri emri uygular. Genel Mudur degistikce bu tur uygulamalar degisir. SHGM Genel Mudurunden, bu tur konular yerine SHGM calisanlarinin sorunlarina oncelik vermesini beklerdim. Sehir disi goreve giden personelin yatacak bir yataginin bile olmamasi; ulasim icin konaklama icin sirketlere muhtac olmasi, aldigi uc kurus harcirahin zamaninda odenmemesi aslinda o personelin yoneticisinin sorunudur. Bu modern yoneticiligin geregidir. Umarim birileri bunu bir gun anlar.
  • Teknik AŞ de yaptığınız hizmetlerin havacılık adına ne kadar faydalı! olduğuna biz çalışanlar olarak hem fikiriz.İyi biri olabilirsiniz ama şurası bir gerçek iyi bir yönetici değilsiniz.İnşallah ülkenin başına geçmek gibi bir niyetiniz yoktur.Allah bizlere yardım etsin...
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün çıkaracağını duyurduğu ceza yönetmeliği Sefa İnan'ın bu hafta gündem maddesi oldu.

AirportHaber Başyazarı Sefa İnan, yönetmeliğin son derece yanlış olduğunu vurgularken, cezaların caydırıcı değil teşvik edici olduğunu belirtti. SHGM'nin uygulamasına göre kazalara da davetiye çıkarıldığını sözlerine ekleyen İnan, adeta insan hayatına değer biçildiğini yazdı.

Bu taslak ile adeta ver-kaç sistemi doğacağını söyleyen İnan, şirketlerin parayı verip istediğini yapabileceğini köşesinden duyurdu.

Çalışanlara da olası hatalarda ceza verileceğini satırlarlarında belirten Başyazar, böyle bir uygulama ile hataların önüne geçilmesinin mümkün olmadığını ifade etti. Personelin, yaptığı hatanın amirinden yada müdüründen kaynaklanabileceğini ancak savunmasında buna yer vermesinin mümkün olmadığını belirten deneyimli yazar, çalışanın işsiz kalma riski nedeniyle savunmasını objektif olarak veremeyeceğini açıkladı.

Sefa İnan'ın yazısının tamamı:SHGM VE YENİ UYGULAMASI...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 6 yıl önce
Ne var kardeşim. Bi işimiz va ki oradayız. Ayrıca işimiz bittiğinde hemen çıkıyoruz inan ki. Mühim olan işin bitmesi değil mi? İşler bitmezse ne olur düşünsene.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
personelin enson kontrol ettiği yazı veya konuları genel md veya o firmanın sahibi denetiminden sonra yazılar konular shgm ye gitmeli ki sorumluluk firmenın veya genel md ün olmalı.cezalarda gelecekse onlara gelmeli.onların işini yapan elamanı onlar denetlesin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Insan faktoru prensiplerinin sadece bir egitim olarak kalmamasi SHGM dahil tüm endustride kullanilmasi gerekiyor. SHGMnin sektordeki olumsuzluklari bu sekilde onleyebilecegini zannetmiyorum. Aslinda, SHGM birsey yapmaya calismiyor. SHGMde Genel Mudur emir verir digerleri emri uygular. Genel Mudur degistikce bu tur uygulamalar degisir. SHGM Genel Mudurunden, bu tur konular yerine SHGM calisanlarinin sorunlarina oncelik vermesini beklerdim. Sehir disi goreve giden personelin yatacak bir yataginin bile olmamasi; ulasim icin konaklama icin sirketlere muhtac olmasi, aldigi uc kurus harcirahin zamaninda odenmemesi aslinda o personelin yoneticisinin sorunudur. Bu modern yoneticiligin geregidir. Umarim birileri bunu bir gun anlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Teknik AŞ de yaptığınız hizmetlerin havacılık adına ne kadar faydalı! olduğuna biz çalışanlar olarak hem fikiriz.İyi biri olabilirsiniz ama şurası bir gerçek iyi bir yönetici değilsiniz.İnşallah ülkenin başına geçmek gibi bir niyetiniz yoktur.Allah bizlere yardım etsin...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000