19 Haziran 2016, Pazar 17:21:40

SHGM soruyor; "Değişmesi gereken en önemli 3 madde hangisi?"

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), 2090 sayılı "Türk Sivil Havacılık Kanunu"nda değişiklik yapılacağını duyurdu. Twitter adresinden de takipçilere değişmesi gereken en önemli 3 maddeyi sordu...
  • 36 ay yasası ile mağdur olan öğrenci topluluğundan sadece biriyim dilekçelerimize cevapta alamadık lütfen bizlere yardımcı olun her gencin olduğu gibi bizimde çocukluk hayalimizdi ve birçok sıkıntı ve zorluğa rağmen emek ve para harcadık ama eğitimimizin büyük kısmını tamamlamış olmamıza rağmen hakkımızın yanması söz konusu geçmişte böyle birşey yokken ve son dönemde defalarca uzatılmışlen şimdi neden kestirilip atılıyor bizlerinde hakkı yok mu gönül verdiğimiz mesleğe devam etme Hakkı'mız ve şansımız
  • SİVİL HAVACILIK SEKTÖRÜNDE GECE VARDİYE SİSTEMİNİN KALDIRILMASI ÖZELLİKLE BAKIMLARIN GECE 00:00 İLE 06:00 ARASI YAPILMASI ÇOK RİSKLİ VE TEHLİKELİ.NEDENİNE GELİNCE GECE ÇALIŞMASI ZATEN METABOLİZMAYA TERS BELLİ SAATLERDEN SONRA VÜCUT TAMAMEN BİTAP DÜŞÜYOR REFLEKSLER ZAYIFLIYOR HATA YAPMA ORANI ARTIYOR.GECE 01:00 DEN İTİBAREN BAKIM UYGULAMALARI KALDIRILMALI VARDİYE SADECE SABAH VE ÖGLEN SONRASI OLARAK İKİLİ BİR DÜZEN OLMALI.HAVACILIKTA EMNİYETİN EN ÜST SEVİYEDE OLMASI İSTENİRKEN BUNA DİKKAT EDİLMEYİP BU DÜZENDE ISRAR EDİLMESİDE AYRICA YANLIŞ.
  • 45 yasina gelen kabin memurlarinin isten atildigini biliyor musunuz?Baska iste böyle bisey var mi??
  • Bu yabanci pilot düsmanliginiz nerden kaynaklasiyor? Bence gerekenin daha da altinda yabanci sayisi. Hatta esit bir sekilde yabanci ve lokal pilotlar calistirilmalidir. Daha da yuksek kaliteye ulasir turkiyedeki sivil havacilik!

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) 1983 tarihli 2920 sayılı Türk Sivil Havacılık Kanunu'nda değişiklik yapılacağını açıkladı.

Sivil Havacılık Kanunu'nda değişiklik yapılması yönünde çalışmalara başlandığını belirten SHGM, Twitter hesabından takipçilere değişmesi gereken en önemli 3 maddeyi sordu. 

İşte SHGM'nin Twiti ve gelen cevaplar;
 

2029 SAYILI TÜRK SİVİL HAVACILIK KANUNU©AirportHaber

SHGM soruyor; "Değişmesi gereken en önemli 3 madde hangisi?"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

THK'zede 36 ay yasası Değişmeli ~ 2 yıl önce
36 ay yasası ile mağdur olan öğrenci topluluğundan sadece biriyim dilekçelerimize cevapta alamadık lütfen bizlere yardımcı olun her gencin olduğu gibi bizimde çocukluk hayalimizdi ve birçok sıkıntı ve zorluğa rağmen emek ve para harcadık ama eğitimimizin büyük kısmını tamamlamış olmamıza rağmen hakkımızın yanması söz konusu geçmişte böyle birşey yokken ve son dönemde defalarca uzatılmışlen şimdi neden kestirilip atılıyor bizlerinde hakkı yok mu gönül verdiğimiz mesleğe devam etme Hakkı'mız ve şansımız

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HAVACI ~ 2 yıl önce
SİVİL HAVACILIK SEKTÖRÜNDE GECE VARDİYE SİSTEMİNİN KALDIRILMASI ÖZELLİKLE BAKIMLARIN GECE 00:00 İLE 06:00 ARASI YAPILMASI ÇOK RİSKLİ VE TEHLİKELİ.NEDENİNE GELİNCE GECE ÇALIŞMASI ZATEN METABOLİZMAYA TERS BELLİ SAATLERDEN SONRA VÜCUT TAMAMEN BİTAP DÜŞÜYOR REFLEKSLER ZAYIFLIYOR HATA YAPMA ORANI ARTIYOR.GECE 01:00 DEN İTİBAREN BAKIM UYGULAMALARI KALDIRILMALI VARDİYE SADECE SABAH VE ÖGLEN SONRASI OLARAK İKİLİ BİR DÜZEN OLMALI.HAVACILIKTA EMNİYETİN EN ÜST SEVİYEDE OLMASI İSTENİRKEN BUNA DİKKAT EDİLMEYİP BU DÜZENDE ISRAR EDİLMESİDE AYRICA YANLIŞ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
zeren ~ 2 yıl önce
45 yasina gelen kabin memurlarinin isten atildigini biliyor musunuz?Baska iste böyle bisey var mi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabin Yalan ~ 2 yıl önce
Siz siz olun kabin memuru olmayın bu işte 35 den sonra kimseye iş yok emeklilik hayal.
Isimsiz ~ 2 yıl önce
Bu yabanci pilot düsmanliginiz nerden kaynaklasiyor? Bence gerekenin daha da altinda yabanci sayisi. Hatta esit bir sekilde yabanci ve lokal pilotlar calistirilmalidir. Daha da yuksek kaliteye ulasir turkiyedeki sivil havacilik!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
... ~ 2 yıl önce
Sırada yabancı pilot tuttuğuna göre yabancı doktor, avukat ve mühendis var.Sen bu kafa ile devam et bu tüm sektörlere yayıldığında çocuğun üniversite diploması ile boş boş gezer artık.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000