06 Haziran 2014, Cuma 10:00:57

SHGM SINAVLA PERSONEL ALACAK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM), sözleşmeli personel alımı için Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla iş ilanı yayınladı. Peki, SHGM hangi pozisyon için kaç personel alacak? İşte ayrıntılar...
  • lisans paralarını toplayıp köfte ekmek partisi yaparlar,ayran içip sarhoş oluyorlar. Yabancı pilot istihdamında SHGM'yi THY takmıyor ve ciddiye almıyor , içeridekiler memur olup evden işe,işten eve ...Pek yakında türk pilot kalmayacak bunlarda kınayla boyama yapacaklar.İnşallah SHGM'nün başına Mr Anderson ya da Mr Schmitt gibi birileri de gelirde bizde buradan güleriz.
  • Malesef saygın hiçbir kurumu (son örnek için bkz:TÜBİTAK) kalmayan ülkemizin bir diğer sorunlu kurumu. Bilenler bilir, sektör, özellikle de thy, üzerinde pek bir etkinliği olmayan silik bir kurum. Teknisyen lisanslarında içine düştüğü açmazı ve sorunları herkes biliyor. Bu kadar basit bir meseleyi bile içinden çıkılamaz bir hale getirenleri kutlamak gerek!
  • Anlamadigim bisey daha var bu SHGM ne ise yario anlamis degilim.Turk insaninin vergi parasini yemekden baska bir isleri yok,amma onlarda hakli Ulastirma bakanimiz uyumakda devleti yabancilar ele gecirdi adamin haberi yok,ust duzeydekiler oyle olunca SHGM neden calissin ve insani icin ugrassin.Sayin BIN ALI YILDIRIM uyan artik o topraklar bizim atalarimizin kanila yogrulmus,HANSLAR HELMUTLAR PUTA TAPAN HIDNLILER DAHA BIR KAC YIL ONCE MUSLUMAN KATLIYAMI YAPAN SIRPLAR TURKLERE SIZIN DININIZ VE KULTURUNUZ GERI ZEKALI DIYEN HOLLANDALILAR IN KANILA DEGIL.
  • SHGM hiç bir zaman, kalifiye, yetenekli ve gerçekten havacılığa hakim personel bulamayacak. Ya meslekten elini ayağını çekmiş ihtiyarları alacak, ya da sektörde tutunamayan sorunluları ve torpillileri alacak. Neden ? Çünkü iyi bir uçak mühendisi ya da uçak teknisyeni, ( diğer mühendisler'de dahil ) SHGM'de otorite'de çalışmak için, bir kere sektörde çalışan denklerinden fazla para almalı. Cezbetmeli. Eğer bu sorun giderilemezse, hem SHGM de çalışanlar, denetciler vs, sektör çalışanlarına hep ön yargılı ve açık arayıcı tavırlarla yaklaşır ( ki yaklaşıyor. hep bi çekememezlik, hazımsızlık ) hem de SHGM kaliteyi asla yakalayamaz. zaten şirketlerden aldığı vergi ve cezalarla ihya olan SHGM bu geliri ne yapıyor, alsın kalifiye eleman, yüksek ücretle çalıştırsın, hem shgm gelişsin, hem sektör kalitesi artsın. Ama nerde. g.tümüzü yırttık yıllarca, dinleyen olmadı, 2000 TL ile teknisyen, 2300 TL ile mühendis, alınmaz. Şirketlerde 10.000 TL alan bir adam'da, shgm'ye gitmez.

Ulaştırma, Denizcilik, ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, sözleşmeli personel alımı için Devlet Personel Başkanlığı aracılığıyla ilan verdi.

SHGM tarafından verilen ilanda, "Havacılık Uzman Yardımcısı" pozisyonunda istihdam edilmek üzere 7 sözleşmeli personelin alınacağı duyuruldu. 

Sözleşmeli olarak istihdam edilecek 7 havacılık uzman yardımcısının 4'ü Endüstri Mühendisliği, 2'si Meteoroloji Mühendisliği ve 1'i de Çevre Mühendisliği alanlarında görevlendirilecek.

İstihdam edilecek personelin SHGM tarafından yapılacak sınav sonrası işe alınacağı belirtildi.

İŞTE SHGM TARAFINDAN YAYINLANAN O İLAN
SHGM SINAVLA PERSONEL ALACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

kamyoncu ~ 4 yıl önce
lisans paralarını toplayıp köfte ekmek partisi yaparlar,ayran içip sarhoş oluyorlar. Yabancı pilot istihdamında SHGM'yi THY takmıyor ve ciddiye almıyor , içeridekiler memur olup evden işe,işten eve ...Pek yakında türk pilot kalmayacak bunlarda kınayla boyama yapacaklar.İnşallah SHGM'nün başına Mr Anderson ya da Mr Schmitt gibi birileri de gelirde bizde buradan güleriz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Saygın Kurumlar ~ 4 yıl önce
Malesef saygın hiçbir kurumu (son örnek için bkz:TÜBİTAK) kalmayan ülkemizin bir diğer sorunlu kurumu. Bilenler bilir, sektör, özellikle de thy, üzerinde pek bir etkinliği olmayan silik bir kurum. Teknisyen lisanslarında içine düştüğü açmazı ve sorunları herkes biliyor. Bu kadar basit bir meseleyi bile içinden çıkılamaz bir hale getirenleri kutlamak gerek!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gurbetci ~ 4 yıl önce
Anlamadigim bisey daha var bu SHGM ne ise yario anlamis degilim.Turk insaninin vergi parasini yemekden baska bir isleri yok,amma onlarda hakli Ulastirma bakanimiz uyumakda devleti yabancilar ele gecirdi adamin haberi yok,ust duzeydekiler oyle olunca SHGM neden calissin ve insani icin ugrassin.Sayin BIN ALI YILDIRIM uyan artik o topraklar bizim atalarimizin kanila yogrulmus,HANSLAR HELMUTLAR PUTA TAPAN HIDNLILER DAHA BIR KAC YIL ONCE MUSLUMAN KATLIYAMI YAPAN SIRPLAR TURKLERE SIZIN DININIZ VE KULTURUNUZ GERI ZEKALI DIYEN HOLLANDALILAR IN KANILA DEGIL.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM ~ 4 yıl önce
SHGM hiç bir zaman, kalifiye, yetenekli ve gerçekten havacılığa hakim personel bulamayacak. Ya meslekten elini ayağını çekmiş ihtiyarları alacak, ya da sektörde tutunamayan sorunluları ve torpillileri alacak. Neden ? Çünkü iyi bir uçak mühendisi ya da uçak teknisyeni, ( diğer mühendisler'de dahil ) SHGM'de otorite'de çalışmak için, bir kere sektörde çalışan denklerinden fazla para almalı. Cezbetmeli. Eğer bu sorun giderilemezse, hem SHGM de çalışanlar, denetciler vs, sektör çalışanlarına hep ön yargılı ve açık arayıcı tavırlarla yaklaşır ( ki yaklaşıyor. hep bi çekememezlik, hazımsızlık ) hem de SHGM kaliteyi asla yakalayamaz. zaten şirketlerden aldığı vergi ve cezalarla ihya olan SHGM bu geliri ne yapıyor, alsın kalifiye eleman, yüksek ücretle çalıştırsın, hem shgm gelişsin, hem sektör kalitesi artsın. Ama nerde. g.tümüzü yırttık yıllarca, dinleyen olmadı, 2000 TL ile teknisyen, 2300 TL ile mühendis, alınmaz. Şirketlerde 10.000 TL alan bir adam'da, shgm'ye gitmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çevreci uzman ~ 4 yıl önce
Gülermisin ağlarmısın? Sen elindeki tecrübeli işi bilen teknisyenleri mühendisleri kaçır ya da kaçmaları için elinden geleni ardına koyma, sonra da git çevre mühendisi endüstri mühendisini al, havacılıkta uzman yap. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Havacılık camiası sıkı dur, işinin ehli uzmanlar geliyor çevre mühendisleri denetleyecek artık sizi, istediğiniz gibi kandırabilirsiniz :)))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000