01 Ekim 2015, Perşembe 13:58:45

SHGM, havayolu yöneticisinin form4'ünü iptal etti

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yapılan denetimde uçuş görev sürelerini aştığı tespit edilen bir şirket yöneticisinin form4'ünün iptal edildiğini duyurdu.
  • Yöneticilik yapabilecek hem işi bilen, hem havacılıktan gerçek anlamda anlayan, hem tecrübeli, hem becerikli hemde istekli doğru düzgün birini bulmak gerçekten büyük sorun. Bilen bilir. Tıpkı yüz binlerce ton kayayı kırıp 1 -2 karatlık elmas bulmak gibidir. Bu işin Havacısı, Karacısı, Askeri, Sivili olmaz. Ben anlarım diye ortaya çıkanın da gerek Ekip Planlamadakiler, gerek, Performansçılar, gerek Operasyoncular ve gerekse de diğer alt birimdekiler kuyusunu çok rahat kazabilirler. Ne olduğunu anlamadan bu duruma düşüp adını lekeletebilirsin. Ancak yine de, böyle makamların otoritesini ve gücünü ele geçirmek için hemen her şirkette Hava Kuvvetleri kökenliler başta olmak üzere KUMPAS KURMA meraklıları gerçekten çok göze batar. Erk' i ele geçirme hastalığı, insanoğlunun varlığının başlangıcından beri var. "Bir şirkete adam alınacak ise benim adamım olsun" düşüncesi yatar bu işin altında. Ve bu şahıslar her salataya maydanoz olurlarsa bu kaçınılmazdır. Senin adamının değil, hak eden önemli
  • Copy paste yaptırsalarmış ceza almazlardı? Form -4 alınan danışmanlar var bu işlerde tecrübeli bi danışsalardı keşke
  • Koyarsın e-devlete bir e-log. Zaten logbook tutmak zorunda olan faal uçucuları her ay sonu bu e-log u doldurmaya teşvik edersin. Tüm limitleri işlersin, sonra da online takip edersin kim ne kadar uçmuş mesai yapmış deye. Böylece herkes oyunu kurallarına göre oynar.
  • Pardonda her firsatta özel firmalara cezalar kesiliiyor.Thy ye gelseler form 4 ü olan yönetici kalmaz .Ama nerde olaylar tamamen siyasi .

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, yapılan denetimde uçuş görev sürelerini aştığı tespit edilen bir şirket yöneticisinin form4'ünün iptal edildiğini duyurdu.

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün Twitter hesabından yapılan açıklamaya göre; gönüllü raporlamadan faydalanarak yapılan denetimde şirket yöneticisine para cezası kesildiği ve form4 belgesinin iptal edildiğini bildirdi.

SHGM'den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

SHGM, havayolu yöneticisinin form4'ünü iptal etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

KUMPAS ~ 3 yıl önce
Yöneticilik yapabilecek hem işi bilen, hem havacılıktan gerçek anlamda anlayan, hem tecrübeli, hem becerikli hemde istekli doğru düzgün birini bulmak gerçekten büyük sorun. Bilen bilir. Tıpkı yüz binlerce ton kayayı kırıp 1 -2 karatlık elmas bulmak gibidir. Bu işin Havacısı, Karacısı, Askeri, Sivili olmaz. Ben anlarım diye ortaya çıkanın da gerek Ekip Planlamadakiler, gerek, Performansçılar, gerek Operasyoncular ve gerekse de diğer alt birimdekiler kuyusunu çok rahat kazabilirler. Ne olduğunu anlamadan bu duruma düşüp adını lekeletebilirsin. Ancak yine de, böyle makamların otoritesini ve gücünü ele geçirmek için hemen her şirkette Hava Kuvvetleri kökenliler başta olmak üzere KUMPAS KURMA meraklıları gerçekten çok göze batar. Erk' i ele geçirme hastalığı, insanoğlunun varlığının başlangıcından beri var. "Bir şirkete adam alınacak ise benim adamım olsun" düşüncesi yatar bu işin altında. Ve bu şahıslar her salataya maydanoz olurlarsa bu kaçınılmazdır. Senin adamının değil, hak eden önemli

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 3 yıl önce
Copy paste yaptırsalarmış ceza almazlardı? Form -4 alınan danışmanlar var bu işlerde tecrübeli bi danışsalardı keşke

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kabine ~ 3 yıl önce
Yönetim önce ailede başlar., ailesini yönetemeyen uçağı nasıl yönetsin? Şirketi nasıl yönetsin??yok resmi nikah yok imam nikahı !!! Nedir., bunlar .. Çok Şaşırtıcı Gençler'e böyle mi örnek olacaksınız..? Ciddi bir kurum olarak ., derhal aile yaşantıları mercek altına alınmalı ve bozuk aile yapısına sahip olanlar şirketteki atılmalı.. Ahlaki Açıdan yeni jenerasyona kötü örnek oluyorsunuz!!!!
Çözüm basit ~ 3 yıl önce
Koyarsın e-devlete bir e-log. Zaten logbook tutmak zorunda olan faal uçucuları her ay sonu bu e-log u doldurmaya teşvik edersin. Tüm limitleri işlersin, sonra da online takip edersin kim ne kadar uçmuş mesai yapmış deye. Böylece herkes oyunu kurallarına göre oynar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Shgm : THY ~ 3 yıl önce
Pardonda her firsatta özel firmalara cezalar kesiliiyor.Thy ye gelseler form 4 ü olan yönetici kalmaz .Ama nerde olaylar tamamen siyasi .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
thyde olmaz ~ 3 yıl önce
thyde kimse 110 saati bırakın 90 saati bile zor gecmez. 100 saat ucan cok nadir olur. herkes her ay 80-90 arası planlanır.
thyde olmaz ~ 3 yıl önce
thyde kimse 110 saati bırakın 90 saati bile zor gecmez. 100 saat ucan cok nadir olur. herkes her ay 80-90 arası planlanır.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000