08 Eylül 2010, Çarşamba 11:27:30

SHGM HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİ UYARDI!

SHGM, Bayramda ve Referandumda havayolunu kullanacak yolcuların mağdur edilmemesini istedi...
  • parasını alamayan gitsin mahkemeye başvursun hiçbir ülkede böyle bişey yok parasını alamayan dangalak shgmyi suçlasın
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.
  • Hayatlarında neyi düzgün yapmış ki SHGM emir yağdırıyor. Ayıp ayıp utansınlar. Ayrıca defolup gitsinler. Sivil Havacılara Geçirme Merkezi....
  • SHGM Havayolu şirketlerini yolcularını mağdur etmemesi için uyaracağına şirketleri çalışanlarını mağdur etmemesi için de uyarsa daha iyi olur.Birçok özel şirket çalışanları maaşlarını alamamış ve bayrama beş kuruşsuz girmektedirler.Örneğin MY TEKNİK,ACT.

Ramazan Bayramı ve sonrasında yapılacak olan referandumdan dolayı uçuş trafiğinde yaşanacak yoğunluk dolayısı ile Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü yolcu mağduriyeti yaşanmaması için havayolu işletmelerini uyardı.

SHGM tarafından konu ile ilgili bir genelge yayımlanarak, tarifeli uçuş yapmak üzere yetkilendirilmiş havayolu işletmelerinin ilave uçuş taleplerinin mevcut imkanlar çerçevesinde değerlendirildiği belirtildi.

Bayram ve referandum dönemini kapsayan 4-13 Eylül 2010 tarihleri arasında iç hatlarda THY’ye 34, Pegasus’a 32, Sunexpress’e 3, Atlasjet’e 3, Borajet’e 2 olmak üzere toplam 74 ilave uçuş izni verilirken, söz konusun dönemde dış hatlarda ise THY’ye 42, Pegasus’a 12, Altasjet’e 6  olmak üzere toplam 60 uçuş izni verildi.

Tatil döneminde artan yolcu trafiğinin karşılanması ve vatandaşların mağdur olmaması için gerekli önlemlerin alınması gerektiği belirtilen genelgede ayrıca mümkün olan en ekonomik ve en uygun şekilde yolcuların ulaşımının sağlanması, mevcut uygulamaların dışına çıkılarak fırsatçılığa izin verilmemesi istendi.

Havayolu İşletmelerine, Terminal İşleticilerine ve DHMİ’ye gönderilen genelgede, söz konusu dönemde yaşanacak tehir ve iptal durumlarında yolcuların zamanında ve doğru bir şekilde bilgilendirilmesi ve meydana gelen bu yoğunluk sebebiyle tüm işletmecilerin üzerine düşen görevi yerine getirmesi gerektiği aksi takdirde, 2920 sayılı Kanun ve ilgili diğer mevzuat kapsamında cezai müeyyide uygulanacağı ifade edildi.

Kullanılmayan Permiler İptal Edilecek…

Bu arada, Ulaştırma Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, uçuş izni aldığı halde kullanmayan havayolu işletmelerinden izinlerini geri iade etmesini istedi.

Son yıllarda sivil havacılıkta yaşanan büyümeye paralel olarak artan uçak trafiğinin havaalanlarında yol açtığı sorunların en aza indirilmesi amacıyla kullanılmayan permilerin(uçuş izinlerinin) geri iade edilmesi  ile ilgili olarak SHGM tarafından bir genelge  yayımlandı.

Söz konusu genelgede,   havaalanlarının en üst seviyede kullanılabilmesi için tarifeli ve düzenli charter seferlerde herhangi bir iptal olması halinde Genel Müdürlüğe bilgi vermeyen işletmeler ile ilgili olarak  mer’i mevzuat çerçevesinde işlem yapılacağı belirtildi.
 

SHGM HAVAYOLU ŞİRKETLERİNİ UYARDI!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
parasını alamayan gitsin mahkemeye başvursun hiçbir ülkede böyle bişey yok parasını alamayan dangalak shgmyi suçlasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hayatlarında neyi düzgün yapmış ki SHGM emir yağdırıyor. Ayıp ayıp utansınlar. Ayrıca defolup gitsinler. Sivil Havacılara Geçirme Merkezi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
SHGM Havayolu şirketlerini yolcularını mağdur etmemesi için uyaracağına şirketleri çalışanlarını mağdur etmemesi için de uyarsa daha iyi olur.Birçok özel şirket çalışanları maaşlarını alamamış ve bayrama beş kuruşsuz girmektedirler.Örneğin MY TEKNİK,ACT.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000