17 Haziran 2009, Çarşamba 11:35:52

SHGM, DUR DURAK BİLMİYOR...

Afrika ülkelerinin sivil havacılık otoritelerini tek çatı altında toplayan AFCAC, 2. kez İstanbul’a geldi...
  • 174--3/8 lik olmak için 20 yıl üzeri birçok kişi halen çalışmakta olup SHGM YAPTIĞI YANLIŞ ÇALIŞMALAR NETİCESİ MADUR OLDUKLARI BİR ÇOK KONU VARDIR..SHGM SADECE İŞİNİ YAPSA HERŞEY ÇOK GÜZEL OLUR..VEDE SHGM LÜĞÜNÜN SİYASİ BİR YAPIDAN KURTULUP ÖZERK OLMASI LAZIMDIR. İŞTE O ZAMAN AK MI KARAMI MEYDANA ÇIKAR..BU KURUMDA MESLEK BİLEN YOK HER PROBLEM SOR SORUŞTUR ÖYLE CEVAP VER ..OLMAZ OLMAZ.
  • Gelişeni eleştirirsiniz ancak.Daha ne istiyorsunuz shgm den anlamıyorum.En hızlı gelişen havacılığa sahip ülkeyiz herhalde kendimiz de inanamıyoruz bu gelişime.Eksikler tabi ki olacak ve zamanla da düzelecek.Rahat bırakın artık shgm yi ,çok bilmişler.
  • Bende kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Antalya base alman ortaklı bir şirketin pilotlarına 3 ayda 300 saat limitini geçmeleri için izin vermesini tebrik ediyorum. Gene antalya base otelleri olan bir şirketin pilotlarının ayda 130 saat uçurmalarına izin verdiği için tebrik ediyorum. Süresi dolan MEL itemlara devamlı one time extensionlar vererek 10 kat uzun sürede tamir edilmesine çanak tuttuğu, şirketleri kolladığı için tebrik ediyorum. Hala çağdışı SHT6A REV.4 Ü PİLOTLAR ALEYHİNE DEĞİŞTİRMEDİKLERİ İÇİN TEBRİK EDİYORUM.iNGİLİZCE BİLE BİLMEYEN PİLOTLARIN HAVAYOLLARINDA UÇMALARINA İZİN VERMESİ VE KONTROL ETMEMEMESİNİ TAKDİRLE KARŞILIYOR TEBRİK EDİYORUM. ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN BİZLERİ KORUSUN.
  • TÜRK SİVİL HAVACILIĞIMIZIN SON GÜNLERDEKİ BAŞARISI HİÇ KİMSE VE HİÇ BİR KURUM TARAFINDAN YADSINAMAZ. TÜRK CAA İÇİN HAVACILIK CAMİAASINDA BAZI EHİL OLMAYAN KİŞİLERİN KONUŞMASINI DOĞRU BULMUYORUM. YAPILANLAR AÇIKÇA ORTADA. SN ARIDURU VE EKİBİNE TEŞEKKÜRLER DİYORUM. NİCE GÜZEL YARINLARA. DGRTRAINER63

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru ile bir dizi temaslarda bulunan örgüt, 19 Haziran’a kadar;  havacılık sektöründe büyük gelişme kaydeden Türk Sivil Havacılığı’nı masaya yatırma fırsatını bulacak.

Özellikle eğitim konusunun ele alındığı toplantılarda, Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki uçuş noktalarının da artırılması hedefleniyor.

Radisson SAS Otel’de gerçekleşen toplantılar 19 Haziran’a kadar sürecek. Toplam 48 üyesi bulunan örgütün 13 üye ülkesinin katıldığı toplantılarda alınan kararlar, örgüte üye bütün ülkeler için bağlayıcı olacak.

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru’nun başkanlık ettiği toplantılarda Türk Sivil Havacılığı’nın kaydettiği aşamalar da masaya yatırılıyor.

Toplantılar hakkında değerlendirmelerde bulunan Sivil Havacılık Genel Müdürü Ali Arıduru, Türkiye ile Afrika ülkeleri arasındaki uçuş sayısının artırılacağını ifade etti.

Türkiye’nin son 5 yılda havacılık alanında önemli gelişmeler kaydettiğini dile getiren Arıduru, AFCAC’la 48 ülke adına işbirliği anlaşması yapıldığını ifade etti. Arıduru ayrıca, toplantılarda Afrika ülkeleri ile ikili anlaşmalar da yapılacağını sözlerine ekledi.

Afrika ülkelerine düzenlenen uçuş sayılarının artacağını vurgulayan Arıduru, şu anda 12 Afrika ülkesine haftada 90 uçuş gerçekleştirildiğini belirtti.

Ali Arıduru, AFCAC’ın özellikle personel eğitimi üzerinde durduğunu kaydetti.
 
AFCAC Genel Müdürü Jean Kouassi Abonouan ise Türkiye’nin büyük bir ülke olduğunu kaydederek Türk Sivil Havacılığı’nın çok hızlı geliştiğini ifade etti. Afrika’nın çok büyük bir pazar olduğunu söyleyen Abonouan, Kuzey Amerika ve Atlantik pazarlarının hava ulaşımında doyum noktasına ulaştığını söyledi.

Afrika’nın büyümeye açık bir pazar olduğunu dile getiren Abonuan, bu toplantılar sayesinde Türkiye ile AFCAC üyesi ülkeleri arasında eğitim, emniyet ve bakım alanlarında işbirliği yapıldığını belirtti.

SHGM, DUR DURAK BİLMİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
174--3/8 lik olmak için 20 yıl üzeri birçok kişi halen çalışmakta olup SHGM YAPTIĞI YANLIŞ ÇALIŞMALAR NETİCESİ MADUR OLDUKLARI BİR ÇOK KONU VARDIR..SHGM SADECE İŞİNİ YAPSA HERŞEY ÇOK GÜZEL OLUR..VEDE SHGM LÜĞÜNÜN SİYASİ BİR YAPIDAN KURTULUP ÖZERK OLMASI LAZIMDIR. İŞTE O ZAMAN AK MI KARAMI MEYDANA ÇIKAR..BU KURUMDA MESLEK BİLEN YOK HER PROBLEM SOR SORUŞTUR ÖYLE CEVAP VER ..OLMAZ OLMAZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Gelişeni eleştirirsiniz ancak.Daha ne istiyorsunuz shgm den anlamıyorum.En hızlı gelişen havacılığa sahip ülkeyiz herhalde kendimiz de inanamıyoruz bu gelişime.Eksikler tabi ki olacak ve zamanla da düzelecek.Rahat bırakın artık shgm yi ,çok bilmişler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bende kendilerini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyorum. Antalya base alman ortaklı bir şirketin pilotlarına 3 ayda 300 saat limitini geçmeleri için izin vermesini tebrik ediyorum. Gene antalya base otelleri olan bir şirketin pilotlarının ayda 130 saat uçurmalarına izin verdiği için tebrik ediyorum. Süresi dolan MEL itemlara devamlı one time extensionlar vererek 10 kat uzun sürede tamir edilmesine çanak tuttuğu, şirketleri kolladığı için tebrik ediyorum. Hala çağdışı SHT6A REV.4 Ü PİLOTLAR ALEYHİNE DEĞİŞTİRMEDİKLERİ İÇİN TEBRİK EDİYORUM.iNGİLİZCE BİLE BİLMEYEN PİLOTLARIN HAVAYOLLARINDA UÇMALARINA İZİN VERMESİ VE KONTROL ETMEMEMESİNİ TAKDİRLE KARŞILIYOR TEBRİK EDİYORUM. ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN BİZLERİ KORUSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
TÜRK SİVİL HAVACILIĞIMIZIN SON GÜNLERDEKİ BAŞARISI HİÇ KİMSE VE HİÇ BİR KURUM TARAFINDAN YADSINAMAZ. TÜRK CAA İÇİN HAVACILIK CAMİAASINDA BAZI EHİL OLMAYAN KİŞİLERİN KONUŞMASINI DOĞRU BULMUYORUM. YAPILANLAR AÇIKÇA ORTADA. SN ARIDURU VE EKİBİNE TEŞEKKÜRLER DİYORUM. NİCE GÜZEL YARINLARA. DGRTRAINER63

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000