14 Şubat 2012, Salı 16:14:37

SHGM ‘BOEING’ İÇİN UYARDI

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Boeing 737 serisi bazı uçaklardaki çatlak kontrolünün yapılma aralığının 20 bin uçuş saatinde yapılmasının zorunlu olduğunu bildirdi.
  • SHGM ilk kez bir AD için yorumda bulundu onu da ağzına yüzüne bulaştırdı. "Which ever occurs later" ifadesini "hangisi önce gelirse" diye çevirdi ve uçan bir çok uçağı bu uyduruk çeviriyle güvensiz hale getirdi. Bu modelde yayınlaşmış 500 AD 'ye sesini çıkarma bir tanesi için yorum yap ve saçmala... Üretici Boeing müsaade etsin, FAA müsade etsin bir çok büyük devlet bunarı kabul etsin, kapı hinge 'i görse bomba diye karakola götürecek SHGM yorum yapsın, helal bize tam Bilal Bey'lik uygulama... Yanlışı gösterirsin onda da ısrarla inat ederler...
  • Bakımı düzgün yapıldıgı sürece bu uçaklar canavar gibi uçarlar. British hala 734 kullanıyor. Lufthansa ise bu uçakların tümünü hala kullanıyor. THY göndersin bu uçakları diyen arkadaş...Ayıp ediyorsun :))
  • Max isterizde Türk Hava Yollarının hali hazırda 737 Next Generation siparişleri mevcut.Henüz Max siparişi yok.kaldıki sipariş verilse bile filoya katılma yılı 2020i bulabilir.
  • söyle babana satıp, istediğin yenileri alsın ... parası mı yok :)
SHGM, 2008 yılında yayımlanan 11-04 numaralı AD(Uçuşa Elverişlilik Direktifi)'nin ilk uygulama süresine ilişkin genelge yayımladı, Boeing’in 737-300/400/500 tipi uçakların ön giriş ve servis kapılarının alt ve üst menteşelerinin çatlak kontrolünün 40 bin uçuş sonra olan süresini 20 bine indirdiğini hatırlattı.

Bu değişiklikte, güncel raporların ve bazı uçakların ön servis kapısında tespit edilen çatlakların etkili olduğu kaydedildi.

SHGM, tüm Boeing 737-300/400/500 işleticilerinin şayet uygulanmadı ise gerekli uçağın 20 bin uçuşu veya servis bülten revizyon tarihi itibariyle 3 bin uçuş sonrası (hangisi önce gelirse) uygulatmasını, uygulama sonuçlarını rapor halinde SHGM’ye iletmesi istedi.


SHGM ‘BOEING’ İÇİN UYARDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

Misafir ~ 6 yıl önce
SHGM ilk kez bir AD için yorumda bulundu onu da ağzına yüzüne bulaştırdı. "Which ever occurs later" ifadesini "hangisi önce gelirse" diye çevirdi ve uçan bir çok uçağı bu uyduruk çeviriyle güvensiz hale getirdi. Bu modelde yayınlaşmış 500 AD 'ye sesini çıkarma bir tanesi için yorum yap ve saçmala... Üretici Boeing müsaade etsin, FAA müsade etsin bir çok büyük devlet bunarı kabul etsin, kapı hinge 'i görse bomba diye karakola götürecek SHGM yorum yapsın, helal bize tam Bilal Bey'lik uygulama... Yanlışı gösterirsin onda da ısrarla inat ederler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Bakımı düzgün yapıldıgı sürece bu uçaklar canavar gibi uçarlar. British hala 734 kullanıyor. Lufthansa ise bu uçakların tümünü hala kullanıyor. THY göndersin bu uçakları diyen arkadaş...Ayıp ediyorsun :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Max isterizde Türk Hava Yollarının hali hazırda 737 Next Generation siparişleri mevcut.Henüz Max siparişi yok.kaldıki sipariş verilse bile filoya katılma yılı 2020i bulabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
söyle babana satıp, istediğin yenileri alsın ... parası mı yok :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000