26 Haziran 2012, Salı 21:02:01

HAVADA ŞOK İFLAS!

Finlandiyalı havayolu şirketi Air Finland, akşam saatlerinde iflas ettiğini açıkladı. İflastan Antalya'ya operasyon düzenleyen şirketin yolcuları da etkilenecek.
  • Grevciler dusunsun adli cahil yazar sen daha o tas kafaliya git ver oyunu kör cahil iñsanlar pesinde kos, yobazliga destek ver, biz kendimizi kurtaririz da senin beynin icin artik cok gec
  • thy sendikası olayın farkında değil herhalde halen neyin peşindesiniz 305 kişiyi attırdınız geri kalan için mi uğraşıyorsunuz.siz böyle yaptıkça yönetimin haklılığı ortaya çıkıyor,ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.en antipatik sendika oldunuz.
  • Havayolu sirketleri birer birer dokulurken bizim akli evvel THY calisanlari ve Hava Is aklini grevle bozmus.Hem de daha hafizalarda KTHY faciasi daha dogrusu sendika sayesinde bir havayolumuzun batisi akillardayken. GREV YASAGINI VE ALDIGI KARAR NEDENIYLE HUKUMETI DESTEKLIYORUM.
  • nazar

 

Yaz sezonunun ilk iflas haberi Kuzey Avrupa'dan geldi. Finlandiya merkezli havacılık, turizm ve finans şirketi Air Finland, bugün akşam saatlerinde iflas ettiğini açıkladı. Air Finland'ın beklenmeyen iflası havacılık ve turizm çevrelerinde şok etkisi yarattı. Türkiye'de Antalya'ya da sefer yapan şirket geçtiğimiz aylarda Gazipaşa Havalimanı'na uçuş için talepte  bulunmuş ancak bu talebi SHGM tarafından geri çevrilmişti. 

Air Finland'ın iflasını açıklamasından sonra çok sayıda yolcunun farklı ülke havaalanlarında kaldığı bildirildi. Türkiye'deki Air Finland yolcularının akibetinin ne olacağı da belirsizliğini koruyor.

2002 yılında 5 ortak tarafından kurulan Air Finland, ilk uçuşunu 2003'te yaptı. Kurulduğu ilk yıl Helsinki'den Nice, Barselona, Malaga, Faro, Funchal, Tenerife ve Las Palmas'a sefer düzenleyen şirket 2004 yılında 311 bin yolcu taşımıştı. Air Finland, yıllık ortalama 400 bin yolcu taşıyordu.

Airporthaber.com

 

HAVADA ŞOK İFLAS!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

km ~ 6 yıl önce
Grevciler dusunsun adli cahil yazar sen daha o tas kafaliya git ver oyunu kör cahil iñsanlar pesinde kos, yobazliga destek ver, biz kendimizi kurtaririz da senin beynin icin artik cok gec

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yolcu ~ 6 yıl önce
thy sendikası olayın farkında değil herhalde halen neyin peşindesiniz 305 kişiyi attırdınız geri kalan için mi uğraşıyorsunuz.siz böyle yaptıkça yönetimin haklılığı ortaya çıkıyor,ekmeklerine yağ sürüyorsunuz.en antipatik sendika oldunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
grevcler dusunsun ~ 6 yıl önce
Havayolu sirketleri birer birer dokulurken bizim akli evvel THY calisanlari ve Hava Is aklini grevle bozmus.Hem de daha hafizalarda KTHY faciasi daha dogrusu sendika sayesinde bir havayolumuzun batisi akillardayken. GREV YASAGINI VE ALDIGI KARAR NEDENIYLE HUKUMETI DESTEKLIYORUM.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
leman ~ 6 yıl önce
nazar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000