18 Kasım 2013, Pazartesi 16:26:36

ESKİ UÇAKLAR TÜRK TESCİLİNE GİREMEYECEK

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanan SHY-6A Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
  • Hava taxi işletmelerinin durumu ne seabird içerden haber almış olmalı 3. Uçağı getirdi apartopar seabird uçakları 70model bırakın 15yaşı 40 yaşın üstünde el insaf yolucu taşıyo
  • Elimizdeki eski ucaklar ne olacak, onlarıda hurda değerinden satın alsın bari SHGM... Neyin kafasını yaşıyolarsa..
  • Tarifeli havayollarının IOSA belgesi alınması zorunluluğu çok saçma ama kaldırılmamış. IATA ve yabancı denetim şirketlerine her Türk havayolu yüzbinlerce lira ödemek zorunda bırakılıyor. Somut faydası var mı? derseniz, bence SMS sistemi olan bir şirkete IOSA sadece angarya ve maliyet getiriyor. Bu fırsat kaçtı maalesef ama ilk fırsatta kaldırılmasını bekliyoruz.
  • Türkiye'de veya dünyada hangi şirket battığında devlet tazminat ödüyor? Havayolu çalışanlarına niye ayrıcalık yapılsın ki? Ancak yolcu mağduriyeti karşılandıktan sonra Eurocontrol'a da ödeme yapılmalı.

Ticari Hava Taşıma İşletmeleri Yönetmeliği, yeni haliyle Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yeni yönetmelikte birçok konuda düzenlemeler yapılırken SHGM eski Genel Müdürü Ali Arıduru döneminden bu yana şifai olarak uygulanan, ‘15 yaşından büyük uçakların tescilinin yapılmaması’ uygulaması yönetmelikle düzenlendi. SHY-6A’ya göre, ticari taşımacılıkta kullanılan yolcu uçakları için 15, kargo uçakları için 25 yaşından büyük uçakların tescile alınmaması koşulu getirildi.

Yönetmeliğin 19’uncu maddesinde ise havayollarından alınan teminat mektubunun sadece yolcu mağduriyeti için kullanılması yönünde değişiklik yapıldı.

ESKİ UÇAKLAR TÜRK TESCİLİNE GİREMEYECEK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Hava taxi işletmelerinin durumu ne seabird içerden haber almış olmalı 3. Uçağı getirdi apartopar seabird uçakları 70model bırakın 15yaşı 40 yaşın üstünde el insaf yolucu taşıyo

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ELİMİZDEKİLER ~ 5 yıl önce
Elimizdeki eski ucaklar ne olacak, onlarıda hurda değerinden satın alsın bari SHGM... Neyin kafasını yaşıyolarsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Eskici ~ 5 yıl önce
Tescildeki eski uçaklar uçmaya devam, 15 yaş üzeri uçağı ithal edemiyorsunuz
hala IOSA ~ 5 yıl önce
Tarifeli havayollarının IOSA belgesi alınması zorunluluğu çok saçma ama kaldırılmamış. IATA ve yabancı denetim şirketlerine her Türk havayolu yüzbinlerce lira ödemek zorunda bırakılıyor. Somut faydası var mı? derseniz, bence SMS sistemi olan bir şirkete IOSA sadece angarya ve maliyet getiriyor. Bu fırsat kaçtı maalesef ama ilk fırsatta kaldırılmasını bekliyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
Türkiye'de veya dünyada hangi şirket battığında devlet tazminat ödüyor? Havayolu çalışanlarına niye ayrıcalık yapılsın ki? Ancak yolcu mağduriyeti karşılandıktan sonra Eurocontrol'a da ödeme yapılmalı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000