11 Eylül 2012, Salı 14:23:37

DUDAK UÇUKLATACAK!

Başbakanlık uçak filosu için sipariş edilen ve halen ABD’nin San Francisco kentinde VIP dönüşümü yapılan uçağın toplam maliyetinin 400 milyon doları aşacağı kaydedildi.
  • Allah insaallah bu ucagin geldigi gün icinde Tayyiple beraber düsürür, ölümüde bu ucagin icinde olur bu insanlar zulümden kurtulur, tüyü bitmemis yetimin hakki var, adam özde degil sözde Müslüman, yüzü Mümin ici seytana bakin, israfa bakiniz mahserde bu millet bunun hesabini alir sizler hic merak etmeyin ilk basta ben iki elim iki yakasinda olacak Tayyipin elimi yakasindan birakmayacagim, orada 2500 tane korumasida olmayacak ne bok yiyecek bakalim
  • Uçuk çıkta !.... Ne halleri varsa görsünler bu millet adam olmaz,milletin %80 olmuş yabancı yalakası ötesinide siz getirin artıkç
  • Yapılsın arkadaş, Başbakan A319'unu kullanırken "Başbakana bak, zerre kadar yakışmıyor" denildi. O da başbakan, kullanacak tabii. Arap Emirleri çok mu sağlam adamlar da altın kaplanı B747-400'lerle gidiyorlar her yere? Tartışmaya kapalı bir konu bence. Fors meselesi. Uluslararası ortamda alçakgönüllülük yapılmaz.
  • halkınızın bindiğine niye binmiyorsunuz .

Şubat ayında yapımı ve test uçuşları tamamlandıktan sonra VIP dönüşümü için ABD’ye uçan TC-Tur tescilli Airbus 330-200 tipi uçağın işlemleri halen devam ediyor. Yaklaşık bir buçuk yıl sürmesi beklenen VIP dönüşüm sürecinin sonunda son derece lüks ve konforlu haliyle Türkiye’ye getirilecek uçak Başbakanlık VIP uçak filosuna katılacak ve filonun en büyük uçağı olarak hizmete girecek.

Avrupalı uçak üreticisi Airbus’tan 200 milyon dolara mal edilen uçağın VIP dönüşüm maliyeti de dudak uçuklatacak. Toplantı salonları, dinlenme ve yatak odaları, özel güvenlik sistemleri ve banyodan mutfağa kadar bir çok detay eklenen uçakların maliyetleri bazen satış fiyatlarını da geçiyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da Amac Aerospace Turkey adında bir hangar açan dünyanın en büyük özel VIP uçak dönüşüm tesislerinin sahibi Kadri Muhiddin, Airporthaber’e VIP uçak dönüşümü ile ilgili önemli bilgiler verdi.

Daha çok Ortadoğulu müşterilerin büyük gövdeli uçakların VIP dönüşümü konusunda talebi olduğunu vurgulayan Muhiddin, satış fiyatı 250 ile 300 milyon dolar arasındaki Boeing 777-200 tipi bir uçağın VIP dönüşümünü yaparak kullanıcısına teslim ettiklerini ve toplam maliyetinin satış fiyatı ile hemen hemen aynı olduğunu kaydetti. Muhiddin ayrıca, Boeing’in son modeli 747-8 tipi bir uçağın da VIP dönüşümünün 300-400 milyon dolara çıkacağını kaydetti.

Bu bilgiler ışığında Başbakanlık VIP uçak filosu için alınan ve bir yıl içinde teslim alınması beklenen Airbus 330-200 tipi uçağın da VIP dönüşüm maliyetinin en az 200 milyon doları bulması ve uçağın Türkiye’ye toplam maliyetinin 400 milyon doları aşması bekleniyor.

SORU ÖNERGESİ OLMUŞTU

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray’ın Airbus 330-200 tipi uçakla ilgili verdiği soru önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ “Böyle bir uçak yok” açıklamasını yapmıştı.  Çıray soru önergesinde şu ifadelere yer vermişti:
“Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Başbakanlık envanterinde 5 uçak olduğunu; kendilerinde Airbus 330 tipi bir uçakla ilgili herhangi bir bilgi olmadığını söyleyerek lüks uçağı gizlemeye çalışmıştır. Sayın Bozdağ’a soruyorum Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü envanterindeki TC-TUR Airbus 330-243 model uçak ne zaman alınmıştır. Türkiye’ye teslim edilmiş midir? Edilmemiş ise Nasıl İstanbul’da gösterilebiliyor. Ayrıca Başbakan’ın kullanması için uçağa VIP donanım yapılmış mıdır? Başbakan’ın rahatı bu millete kaç milyon dolara mal olmuştur"

DUDAK UÇUKLATACAK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (59)

HAK ARAYAN ~ 5 yıl önce
Allah insaallah bu ucagin geldigi gün icinde Tayyiple beraber düsürür, ölümüde bu ucagin icinde olur bu insanlar zulümden kurtulur, tüyü bitmemis yetimin hakki var, adam özde degil sözde Müslüman, yüzü Mümin ici seytana bakin, israfa bakiniz mahserde bu millet bunun hesabini alir sizler hic merak etmeyin ilk basta ben iki elim iki yakasinda olacak Tayyipin elimi yakasindan birakmayacagim, orada 2500 tane korumasida olmayacak ne bok yiyecek bakalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
;) ~ 6 yıl önce
Uçuk çıkta !.... Ne halleri varsa görsünler bu millet adam olmaz,milletin %80 olmuş yabancı yalakası ötesinide siz getirin artıkç

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Enver ~ 6 yıl önce
Yapılsın arkadaş, Başbakan A319'unu kullanırken "Başbakana bak, zerre kadar yakışmıyor" denildi. O da başbakan, kullanacak tabii. Arap Emirleri çok mu sağlam adamlar da altın kaplanı B747-400'lerle gidiyorlar her yere? Tartışmaya kapalı bir konu bence. Fors meselesi. Uluslararası ortamda alçakgönüllülük yapılmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
halk ! ~ 6 yıl önce
halkınızın bindiğine niye binmiyorsunuz .

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000