10 Kasım 2010, Çarşamba 14:34:18

AB'DEN SİVİL HAVACILIĞIMIZA İYİ NOT

2010 AB İlerleme Raporu: Sivil Havacılıkta iyi düzeyde ilerleme kaydedildi…
  • SHGM gerçekten de çok çalışıyor 9 günlük kurban bayram tatilinin bile birinci gününde denetleme yapıyor.
  • AB ülkelerinde işsiz pilotmu bıraktınız.
  • ama almadan vermeyelim...asgarisinden EASA ya tam üyelik...
Avrupa Komisyonu 2010 İlerleme Raporu'nda, hava taşımacılığında iyi düzeyde ilerleme kaydedildiği ve havacılık alanındaki ilişkiler bakımından yeni bir hukuki dayanak teşkil edecek AB-Türkiye Yatay Havacılık Anlaşması’nda son aşamaya gelindiği açıklandı. 
 
İlerleme raporunda, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün müfredatın sistemli hale getirilmesi ve eğitim tesislerinin iyileştirilmesini hedefleyen aktif bir eğitim politikası aracılığıyla insan kaynaklarının teknik kapasitesini geliştirdiği belirtildi. 
 
SHGM’nin uçaklarda sıvı taşınması ile ilgili yönetmeliğin kapsamını tüm uluslar arası havalimanlarını içerecek şekilde genişlettiğini belirten raporda, “SHGM, havacılık sanayi ile paydaş istişarelerinin sürdüğü yolcu haklarına ilişkin bir talimata son halini vermiştir.  Ayrıca, SHGM, yerli ve yabancı hava araçlarına yapılan emniyet değerlendirmelerine ilişkin yönetmeliği (SAFA-SANA) yayımlamıştır.” ifadesine yer verildi.
 
Türkiye’nin Tek Avrupa Hava Sahası Girişimi ile oluşacak olan havacılık yapısına entegre olmaya istekli olduğu belirtilen raporda, havacılık sektörüne yönelik bir katılım öncesi stratejisi oluşturulması konusunda hazırlıklara başlandığı kaydedildi. 
 
Raporun sonuç bölümünde ayrıca havacılık, denizcilik ve karayolları sektörlerinde mevzuat uyumunun ileri bir düzeye ulaştığı belirtildi. 
 
AB'DEN SİVİL HAVACILIĞIMIZA İYİ NOT

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
SHGM gerçekten de çok çalışıyor 9 günlük kurban bayram tatilinin bile birinci gününde denetleme yapıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
AB ülkelerinde işsiz pilotmu bıraktınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ama almadan vermeyelim...asgarisinden EASA ya tam üyelik...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000