15 Haziran 2009, Pazartesi 19:45:17

Tehlike atlatan uçak İstanbul’da

Onur Havayolları adına dün İstanbul’dan Diyarbakır’a hareket eden Tailwind Havayolları’na ait yolcu uçağı Diyarbakır Havaalanına inişi sırasında kuş çarpası sonucunda tehlike atlatmıştı. Uçak az önce İstanbul’a geldi.
  • Terbiyesini takınması gereken biri varsa,o ben değilim.bilmediğin konu hakkında,kulak dolma bilgilerle yorum yapmayacaksın!Bu kadar basit! Benim anlatıcak vaktim yok olayı,sor,Dispatcher eşin anlatsın sana..
  • terbiyesizliğin anlamı yok.anlat ta öğrenelim ozaman.
  • :))))))))) dispatcher eşi arkadaş bi sus yaa! ağzı olan konuşuyo..evden pilotta hata buldun ya...:))) yazık sana..sen otur evini temizle!
  • benim eşim dispatcher. ondan aldığım bilgilere göre uçaklarda yıldırıma kaşsı bazı parçalar bulunuyormuş.bu parçalar sayesinde yıldırım uçağa çarpsa bile hiç bir hasar almadan uçak yıldırımı dışarı atabiliyoruş.şimdi kalmış kuş çarptı giyorsunuz.ya gerçekten tailwind hiç birşey bilmiyor yada halkı göz göre göre salak yerine koyuyur.Bence bu konu ciddi ciddi sivil havacılık tarafından araştırılmalı.Problem plotto gibi gözüküyor.

İçindeki yolcularla birlikte Diyarbakır Havaalanına inişe geçen Tailwind Havayollarına ait uçağa kuş çarpmıştı. Kuş çarpma sırasında sarsıntı geçiren uçak sorunsuz bir şekilde Diyarbakır Havaalanına inmişti. 200 feette meydana gelen bu olay sonrasında kaptan pilot önce pisti pas geçmiş daha sonra inişi gerçekleştirmişti.

 

Olayın duyulmasının ardından baz yayın organları duyumlara dayalı bilgilerle “Uçağın kanadı havada kırıldı” şeklinde başlıklar atmıştı. Ancak işin aslını AirportHaber yazarak havacılık sektörünün yüreğine su serpmişti.

 

Az önce Airporthaber’e ulaşan bilgiye göre Diyarbakır Havaalanında teknik incelemeye tabii tutulan Tailwind Havayolları uçağı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün uçuş izni vermesinin ardından İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na geldi. Dün hiçbir yolcunun burnu kanamadan iniş gerçekleştiren pilot tarafından İstanbul’a getirilen uçağın bir kez daha kontrolden geçirilerek uçuşlara devam edeceği bildirildi.

 

AirportHaber Özel

 

 

Tehlike atlatan uçak İstanbul’da

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 9 yıl önce
Terbiyesini takınması gereken biri varsa,o ben değilim.bilmediğin konu hakkında,kulak dolma bilgilerle yorum yapmayacaksın!Bu kadar basit! Benim anlatıcak vaktim yok olayı,sor,Dispatcher eşin anlatsın sana..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
terbiyesizliğin anlamı yok.anlat ta öğrenelim ozaman.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
:))))))))) dispatcher eşi arkadaş bi sus yaa! ağzı olan konuşuyo..evden pilotta hata buldun ya...:))) yazık sana..sen otur evini temizle!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
benim eşim dispatcher. ondan aldığım bilgilere göre uçaklarda yıldırıma kaşsı bazı parçalar bulunuyormuş.bu parçalar sayesinde yıldırım uçağa çarpsa bile hiç bir hasar almadan uçak yıldırımı dışarı atabiliyoruş.şimdi kalmış kuş çarptı giyorsunuz.ya gerçekten tailwind hiç birşey bilmiyor yada halkı göz göre göre salak yerine koyuyur.Bence bu konu ciddi ciddi sivil havacılık tarafından araştırılmalı.Problem plotto gibi gözüküyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000