22 Aralık 2009, Salı 13:45:04

KATAR’DAN ANKARA AÇILIMI

Ortadoğu’nun önde gelen havayolu şirketlerinden Qatar Airways, uluslararası uçuş ağını büyütmeyi hedefliyor. 2010 yılından itibaren üç yeni noktaya sefer gerçekleştirecek havayolunun yeni rotaları arasında Ankara da bulunuyor.
  • Ryan air den Bruksel ve Duseldorf(weeze) den Ankara ve Istanbul ucuslari bekliyoruz
  • merhaba, ben 1-2-3 nisan tarihleri arasinda amsterdamdan doha`ya ucacaktim.Turkiyeden vize isteyen ve istemeyen ulkeler listelerini defalarca inceledim, hatta birkac ulkenin bize vize kaldirmasindan dolayida bircok yerde bu listeler tekrar tekrar yayinlandi.Esim KLMde calsiyor,onunla birlikte seyahat edecektim.Otel rezervasyonu ve ucak biletim var olmasina ragmen gidemiyorum.Bunun disinda ulke hakkinda bilgim yok ama kucumsedigimde yok. keske boyle bir haber daha once yayinlansaydi da gidebilseydim diyorum:))artik cok gec...
  • Arkadaşım anlaşılan fazla bilgi almadan yorum yapmışsın. Katar dediğin ülke körfezdeki en zengin ülke ve kişi başına düşen milli geliri dünyada ilk 3 te. Vize uygulaması geçen yıl kaldırıldı otel rezervasyonunuz varsa ve yıllık 50 milyon yolcu kapasiteli yeni havalimanı yapılıyor. 5 Kısımdan birinide TAV yapıyor. Katarı küçümseme lüksümüz yok yani.
  • Libya Havayolları zaten ESB'ye uçuyor. Hatırlatalım.

Havayolu değerlendirme şirketi Skytrax tarafından 5 yıldıza layik görülen Katar Havayolları, uçuş ağına üç yeni şehri ekliyor. 2010 yılı itibariyle Hindistan’in Bengaluru, Japonya’nın Tokyo ve Türkiye’nin Ankara kentlerine sefer düzenleyecek havayolunun, uluslararası genişleme planının büyük bölümünü bu üç kent oluşturuyor.

Hindistan’ın teknoloji başkenti Bengaluru uçuşları şubatta başlayacak. Katar Havayolları, bu yeni seferle birlikte Hindistan’a haftada 71 uçuş gerçekleştirecek.

Ankara’ya yapılacak uçuşların başlangıç tarihi olarak ise nisan ayı gösteriliyor. Buna ek olarak Katar Havayolları Türkiye’nin en büyük kenti olan İstanbul’a her gün sefer düzenliyor.

Şirket nisan ayının sonunda ise Osaka üzerinden Tokyo uçuşlarına başlayacak. Katar Havayolları bu yeni seferiyle Japonya pazarındaki payını yükseltmeyi hedefliyor. Ayrıca Güney Kore’nin başkenti Seul’e daha önce aktarmalı yapılan seferler, martın sonundan itibaren direkt olarak gerçekleşecek.

Qatar Airways CEO’su Ekber El Bekir, gelecek yıldan itibaren uçuş noktalarının artırılacağını ve ek seferler konulacağını belirterek zirvede olmak için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.

Katar Havayolları, 71 uçaktan oluşan filosu ile Ortadoğu ve Avrupa’da birçok noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Şirketin hâlihazırda 220 uçaklık siparişi bulunuyor.

Kaynak: Airport TV

KATAR’DAN ANKARA AÇILIMI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ryan air den Bruksel ve Duseldorf(weeze) den Ankara ve Istanbul ucuslari bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
merhaba, ben 1-2-3 nisan tarihleri arasinda amsterdamdan doha`ya ucacaktim.Turkiyeden vize isteyen ve istemeyen ulkeler listelerini defalarca inceledim, hatta birkac ulkenin bize vize kaldirmasindan dolayida bircok yerde bu listeler tekrar tekrar yayinlandi.Esim KLMde calsiyor,onunla birlikte seyahat edecektim.Otel rezervasyonu ve ucak biletim var olmasina ragmen gidemiyorum.Bunun disinda ulke hakkinda bilgim yok ama kucumsedigimde yok. keske boyle bir haber daha once yayinlansaydi da gidebilseydim diyorum:))artik cok gec...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Arkadaşım anlaşılan fazla bilgi almadan yorum yapmışsın. Katar dediğin ülke körfezdeki en zengin ülke ve kişi başına düşen milli geliri dünyada ilk 3 te. Vize uygulaması geçen yıl kaldırıldı otel rezervasyonunuz varsa ve yıllık 50 milyon yolcu kapasiteli yeni havalimanı yapılıyor. 5 Kısımdan birinide TAV yapıyor. Katarı küçümseme lüksümüz yok yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Libya Havayolları zaten ESB'ye uçuyor. Hatırlatalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000