29 Eylül 2015, Salı 11:12:03

Pilot musun Ajan mısın?

Pegasus Havayolları pilotlarından Ümit Erdizer, asli görevi pilotluğun yanından hava fotoğrafçılığına da özendi.
  • Bu gibilere had bildirilse de dursunlar durduklari yerde.Bu kisi yillardir sivil-asker kavgasi fistaklayan biri zaten gizli gizli.
  • Ucus emniyeti nedir ne degildir bilmeden insanlari tedirgin eden safsata yazilar size yakismiyor
  • Havacılıkla ilgili bir sitede böyle haberler veripte, Uçuş Emniyetle uçurması gerekirken, sanki uçuş emniyetini ihlal ediyormuş gibi bir algı yaratılması, üstüne üstlük, haberciliğin tarafsızlık ilkesinin aksine sunexpres' in prestijini kurtarma hamlesi olarak yapılmış bu haber. Bal gibi de önceki haberin günahını çıkartmak için bu pilota çamur atmışsınız. Adam ne yazmış ki? Sunexpres Uçarkene demiş, siz de olayı bilmeden atlayıp haber yapmışsınız. Muhtemeldir ki Sunexpres' ten üst düzey birileri önce tekniği arayıp konuyu soruşturdu, sonra o rengin fotoğrafın açısından kaynaklandığından emin oldu, sonra sizi arayıp şirket prestijine zarar verdiğini söyleyerek gerekeni yapacaklarını söylediler. Öte yandan bu pilot ta izinsiz resmi kullandığınız için girişimde bulundu, siz de şimdi bu haberle zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Olayı Uçuş Emniyetini ihlal gibi göstermeye çalışmayın, konunun bununla hiç bir ilgisi yok.
  • Sun Express o pilota işlem falan başlatamaz. Üstüne gitse hangi hava sahasında bu tesbit edildi ise gaz emisyon değeri yüksek olduğu içein o otorite bu havayolunun kendi hava sahasını kullanma iznini iptal eder. Bence fazla kaşımayın. Sun Express motorlarının gaz ölçüm değerlerini kontrol edip gerekli tedbiri alsın.

Pegasus Havayolları pilotlarından Ümit Erdizer, asli görevi pilotluğun yanından hava fotoğrafçılığına da özendi. Rakip havayolu şirketi Sunexpress Havayolları’na ait bir uçağın motorlarından siyah duman çıktığını fotoğraflayan Erdizer, bu marifetini sosyal medyada paylaşarak korku yarattı.

Görevi, sorumluluğunu üstlendiği uçağı emniyetli bir şekilde uçurarak Pegasus misafirlerini (!) sağ salim sevdiklerine kavuşturmak olan pilot Ümit Erdizer, bu sorumluluğunu unutarak hava fotoğrafçılığına merak sardı. Her seferinde uçaklarda duymaya alıştığımız iniş kalkış sırasında elektronik cihazları kapatın uyarısına kendisi dahi riayet etmeyen pilot Ümit Erdizer, Sunexpress Havayolları’na ait bir uçağın motorlarından siyah duman çıktığını görünce hemen makinesine sarıldı. Siyah dumanın görüş açısından kaynaklandığını bilmesine rağmen fotoğraf açıklamasında herhangi bir bilgiye yer vermedi.

Pilot Erdizer, meslek etiğini bir kenara bıraktı, yolcuların korkmasına neden olacak aynı zamanda ilgili şirkete imaj kaybettirecek fotoğrafı çekti. Ümit Erdizer, havacılık emniyetini bir kenara bırakarak sosyal medyada popüler olmak arzusuyla  bu ürkütücü görüntüyü Facebook üzerindeki bir grupta paylaştı.

Asli görevi havacılık haberciliği olan Airporthaber de bu görüntüyü, sosyal paylaşım sitesine koyarak kamuya açan Ümit Erdizer’i kaynak göstererek haberleştirdi.

Ancak Ümit Erdizer, yine sosyal medya üzerinden fotomontaj yapıldığını iddia ederek Airporthaber’i karalamayı tercih etti ve herkesin görebileceği ortamda yayınlanan fotoğrafları kaynaklı olarak kullanmamıza rağmen hırsızlıkla suçladı. Tüm kayıtların elimizde olduğundan habersiz Ümit Erdizer kendi marifetinin kamuoyu nezdinde eleştirileceğini bilerek hedef saptırma yolunu seçti. Asıl korkusu Sunexpress Havayolları’ndan kendisine açılacak bir tazminat davası olduğunu yakın çevresine söyleyen Ümit Erdizer, Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün başlatacağı soruşturmadan da korktuğunu ifade ettiği belirtildi.

Şimdi Airporthaber olarak şu soruları soruyoruz?

Sayın Ümit Erdizer, sizin asli göreviniz nedir?

Yarattığınız korku ve kaos ortamı sizi mutlu mu ediyor?

Kendi şirketinize rakip bir firmanın bu görüntüsünü yayınlamak etik midir?

Sosyal medyada yayınladığınız bu görüntüyü görecek olan yolcuların, korkacağını, Sunexpress Havayolları uçağının arızalı uçtuğu imajını verdiğinizi-vereceğinizi aklınıza getirmediniz mi? Yoksa bile bile zarar mı vermek istediniz?

Uçak kokpitinde fotoğraf sanatçılığı yapmak doğru mudur?

Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü bu konuda bir işlem yapacak mıdır? Kokpitte pilotların fotoğraf çekmesi, bunu sosyal medyada yayınlaması kurallar içerisinde midir?

Sunexpress Havayolları bu pilot hakkında hukuki işlem başlatacak mıdır?


©AirportHaber

Pilot Erdizer'in Facebook'ta paylaştığı o fotoğraf:Pilot musun Ajan mısın?

Yorumlar Tüm Yorumlar (187)

Simarik plt ~ 3 yıl önce
Bu gibilere had bildirilse de dursunlar durduklari yerde.Bu kisi yillardir sivil-asker kavgasi fistaklayan biri zaten gizli gizli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OSAVAGE ~ 3 yıl önce
Ucus emniyeti nedir ne degildir bilmeden insanlari tedirgin eden safsata yazilar size yakismiyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçuş Emniyetçi ~ 3 yıl önce
Havacılıkla ilgili bir sitede böyle haberler veripte, Uçuş Emniyetle uçurması gerekirken, sanki uçuş emniyetini ihlal ediyormuş gibi bir algı yaratılması, üstüne üstlük, haberciliğin tarafsızlık ilkesinin aksine sunexpres' in prestijini kurtarma hamlesi olarak yapılmış bu haber. Bal gibi de önceki haberin günahını çıkartmak için bu pilota çamur atmışsınız. Adam ne yazmış ki? Sunexpres Uçarkene demiş, siz de olayı bilmeden atlayıp haber yapmışsınız. Muhtemeldir ki Sunexpres' ten üst düzey birileri önce tekniği arayıp konuyu soruşturdu, sonra o rengin fotoğrafın açısından kaynaklandığından emin oldu, sonra sizi arayıp şirket prestijine zarar verdiğini söyleyerek gerekeni yapacaklarını söylediler. Öte yandan bu pilot ta izinsiz resmi kullandığınız için girişimde bulundu, siz de şimdi bu haberle zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalışıyorsunuz. Olayı Uçuş Emniyetini ihlal gibi göstermeye çalışmayın, konunun bununla hiç bir ilgisi yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Son olarak ~ 3 yıl önce
Sun Express o pilota işlem falan başlatamaz. Üstüne gitse hangi hava sahasında bu tesbit edildi ise gaz emisyon değeri yüksek olduğu içein o otorite bu havayolunun kendi hava sahasını kullanma iznini iptal eder. Bence fazla kaşımayın. Sun Express motorlarının gaz ölçüm değerlerini kontrol edip gerekli tedbiri alsın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
neeyyyy ~ 3 yıl önce
Bu nasıl bi yorum yaaa?
Hüseyin ~ 3 yıl önce
Sen hangi kafadasın ya da havacılığın neresindesin acaba? Ne emisyonundan bahsediyorsun? Bunun -haberde de anlatıldığı gibi- çekim açısından kaynaklandığını her pilot biliyor. Hergün onlarcasını görüyoruz.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000