30 Ekim 2015, Cuma 08:42:35

Pegasus 9 aylık rakamları açıkladı

Pegasus Havayolları, 9 aylık trafik rakamlarını açıkladı.
  • Yeni birşey yok zaten ondandır. Hep böyleydi, her şirkette böyleydi, hep te böyle olacak. İşimize gelirse kalırız gelmezse daha iyisini bulmaya çalışırız.
  • sonuclar THY ye gore daha ic acici, THY nin bu yil ki raporlari sicak para akisi goz onunde bulundursak iyi degil, SAW da iki pist olmasi ve eger ki gecikmeler azalirsa bu doluluk artacaktir,
  • Bu kadar karlı büyüyen şirket çalışanlarına niyr o kadar az maaş ödüyor?
  • Öncelikle Pegasus Yer Operasyon ve Yer Hizmetleri tarafında çalışanlar, işiniz kolay demiyorum ancak çoğunuzun da Pegasus tarafında iş bulabildiğiniz gerçeğini unutmayın lütfen, maaşını beğenmeyen başka bir iş arayıp gidebilir, girerken kabul ettiğiniz maaş bu. Daha fazlasını hak edenleriniz vardır ancak sektör ortalaması, ülkenin durumu vs baktığınızda maalesef durum bu. Her ne kadar Pegasus'un tam bir Low Cost Carrier olmadığı ortada ise de( bkz Transit operasyon, bkz kendi Yer Hizmetleri Ops) doluluk oranları bence de düşük. Pazara sunulan koltuktaki büyüme ile yolcu büyümesinin arasında 2-3 puan fark var ki biraz tatsız gözüküyor ama yine de finansal durumları iyidir diye tahmin ediyorum. Ancak S. Gökçen'in büyüme ve geliştirilme hızı (hem HEAŞ hem ISG) artık Pegasus ve THY toplam büyümesini karşılaşmaktan çok uzak gibi. Bence Pegasus, ISG ve HEAŞ'a kazandırdığının karşılığını alamıyor kendilerinden. Başka bir Base yaratmanın zamanı gelmiş ve geçiyor sanki.

Pegasus Havayolları, 9 aylık trafik rakamlarını açıkladı. Geçen yıla oranla artış kaydeden şirket, yolcu sayısında 17 milyon sınırına dayandı.

Doluluk oranında yüzde 79.5'i yakalayan Pegasus, koltuk arzında yüzde 13'lük artış sağladı.

İşte Pegasus'un Ocak-Eylük trafik rakamları:

Pegasus 9 aylık rakamları açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Arcak a ~ 3 yıl önce
Yeni birşey yok zaten ondandır. Hep böyleydi, her şirkette böyleydi, hep te böyle olacak. İşimize gelirse kalırız gelmezse daha iyisini bulmaya çalışırız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
harika ~ 3 yıl önce
sonuclar THY ye gore daha ic acici, THY nin bu yil ki raporlari sicak para akisi goz onunde bulundursak iyi degil, SAW da iki pist olmasi ve eger ki gecikmeler azalirsa bu doluluk artacaktir,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu kadar karlı büyüyen şirket çalışanlarına niyr o kadar az maaş ödüyor?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mehmet Arcak ~ 3 yıl önce
Öncelikle Pegasus Yer Operasyon ve Yer Hizmetleri tarafında çalışanlar, işiniz kolay demiyorum ancak çoğunuzun da Pegasus tarafında iş bulabildiğiniz gerçeğini unutmayın lütfen, maaşını beğenmeyen başka bir iş arayıp gidebilir, girerken kabul ettiğiniz maaş bu. Daha fazlasını hak edenleriniz vardır ancak sektör ortalaması, ülkenin durumu vs baktığınızda maalesef durum bu. Her ne kadar Pegasus'un tam bir Low Cost Carrier olmadığı ortada ise de( bkz Transit operasyon, bkz kendi Yer Hizmetleri Ops) doluluk oranları bence de düşük. Pazara sunulan koltuktaki büyüme ile yolcu büyümesinin arasında 2-3 puan fark var ki biraz tatsız gözüküyor ama yine de finansal durumları iyidir diye tahmin ediyorum. Ancak S. Gökçen'in büyüme ve geliştirilme hızı (hem HEAŞ hem ISG) artık Pegasus ve THY toplam büyümesini karşılaşmaktan çok uzak gibi. Bence Pegasus, ISG ve HEAŞ'a kazandırdığının karşılığını alamıyor kendilerinden. Başka bir Base yaratmanın zamanı gelmiş ve geçiyor sanki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arcak a ~ 3 yıl önce
Pega in politikasi I bu cok yazmisinda Yeni birsey soylememissin

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000