04 Mayıs 2015, Pazartesi 13:36:28

PEGASUS UÇAĞININ KALKIŞTA LASTİĞİ PATLADI

Pegasus Havayolları’nın Antalya-İstanbul seferini yapan uçağının kalkış sırasında lastiği patladı. Uçak havadan geri döndü.
  • Gecmis olsun...
  • koçum pgs uçaklarında karbon brake kullanıyor....Ahkam keserken araştır tatlı su pilotu olma
  • Phone Uygulaması 04 Mayıs 2015, Pazartesi 19:02 Arkadaş senin kafa airbus a gitmiş ne sensöründen bahsediyon o sensör airbus ta var o da opsiyonal her uçakta bulunmaz ayrıca boeing 737NG frenleri carbon değil çelikten imal edilmiştir. Boeing karbon fren yapılacağına dair sonradan açıklama yapmıştır.
  • Uçakta bende vardım,ve tam da patlayan lastiğin üzerindeydim,lastik patladıktan 25-40 saniye sonra uçak kalktı,teknik olarak bir bilgiye sahip değilim ama o sıra içerisinde pilot uçağı durdurabilirdi.Ayrıca antalya üzerinde yaklaşık 25 dk sonra iniş sağlayabildik ve bu süre içerisinde uçak cok sarsıntıya uğradı...İndiğimizde de organizasyon tamamen SIFIRDI..Belediye otobüsü gibi kullanılan pegasus hava yollarına dava açmış bulunmaktayım.Neyse ki toplantıma geç kalmamam için saat 11,30 uçağına bindirildim.Ama orada bir çok kişi magdur edildi.Son sözüm İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı ve herseyin kontrolu yapılmalı..!!!

Pegasus Havayolları’na ait PC 4447 sefer sayılı Antalya-İstanbul uçağı kalkıştan sonra tekrar Antalya Havalimanı’na döndü.

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre Pegasus’a ait TC-AAT tescilli Boeing B737-800 tipi uçağın kalkış sırasında lastiğinin patladığı öğrenildi.

Sabah saat 08:40’ta kalkan uçak, patlak lastikle 09:30’da Antalya Havalimanı’na sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirdi.

Yolcular uçaktan indirildi, uçak bakıma alındı.

©AirportHaber

PEGASUS UÇAĞININ KALKIŞTA LASTİĞİ PATLADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (51)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Gecmis olsun...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
karbon ~ 3 yıl önce
koçum pgs uçaklarında karbon brake kullanıyor....Ahkam keserken araştır tatlı su pilotu olma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Phone Uygulaması 04 Mayıs 2015, Pazartesi 19:02 Arkadaş senin kafa airbus a gitmiş ne sensöründen bahsediyon o sensör airbus ta var o da opsiyonal her uçakta bulunmaz ayrıca boeing 737NG frenleri carbon değil çelikten imal edilmiştir. Boeing karbon fren yapılacağına dair sonradan açıklama yapmıştır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MELİKE PEGASUS ~ 3 yıl önce
Uçakta bende vardım,ve tam da patlayan lastiğin üzerindeydim,lastik patladıktan 25-40 saniye sonra uçak kalktı,teknik olarak bir bilgiye sahip değilim ama o sıra içerisinde pilot uçağı durdurabilirdi.Ayrıca antalya üzerinde yaklaşık 25 dk sonra iniş sağlayabildik ve bu süre içerisinde uçak cok sarsıntıya uğradı...İndiğimizde de organizasyon tamamen SIFIRDI..Belediye otobüsü gibi kullanılan pegasus hava yollarına dava açmış bulunmaktayım.Neyse ki toplantıma geç kalmamam için saat 11,30 uçağına bindirildim.Ama orada bir çok kişi magdur edildi.Son sözüm İnsan canı bu kadar ucuz olmamalı ve herseyin kontrolu yapılmalı..!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucuz ~ 3 yıl önce
bilet bulunca atlamayın, otobüs neyinize yetmiyor, bin geceden uyuyarak git in sabah koru yetiş istediğin yere, adım gibi eminim gene bineceksin gene bineceksin cunku bütçene hitap ediyor.. tüm varoşlar psg ile ucuyor birde kalite arıyorlar gelde gülmekten ölme:))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000