06 Kasım 2014, Perşembe 12:54:24

UÇAĞIN DÜŞÜŞ ANI KOKPİT KAMERASIYLA GÖRÜNTÜLENDİ

Rusya’nın başkenti Moskova yakınlarında bulunan bir köyden kalkış yapan Harmony tipi iki kişilik uçak havalandıktan saniyeler sonra ormanlık araziye düştü.
  • Allah rahmet eylesin. Havacılıkta kimin başına ne geleceği bilinmez.
  • Hani diyorum, pilotlarin guvenligi acisindan! tc tescilli ucaklara kamera zorunlulugu gelse de her ucusun cekimi saniye saniye size gsm uzerinden aktarilsa. Boylece ucuslari daha iyi takip etseniz. Kim sakiz cignemis, kim rule kacirmis, kim stall olmus sizde gorursunuz. Ceza bile kesebilirsiniz. :) Bu is bir tablete bakar.
  • Disparch/pilot:bu ucaklarda ucus saatim var yan ruzgar limit disi gust yemisler sanirim sag rudder kullanilmiyor dusuk hizda aleron kullanilmis sanirim air flow bozuluyor biara birbirlerine bakiyorlar gaz acilmiyor fazla ve flap kalkisa muteakip aliniyor birkac arka arkaya gereksiz hareket ve gust ve rudder olmayinca olabiliyor benimde basima geldi ama dusmedim birazdaha zamanim varmis sanirim allah mekanini cennet eylesin guvenli ucuslar......
  • Rus sivil havaciliga mail atayim yarin sabah, kazayi hic arastirmasinlar. Turkler raporu hazirlar :))

Rusya'nın başkenti Moskova yakınlarındaki Razdolnoe Kolchuginsky District köyünden kalkış yapan iki kişilik Harmony tipi bir uçak havalandıktan sonra ağaçlık alanın üzerinde ilerlemeye başladı. Henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı pilotlar uçağı kontrolünü kaybetti. Bunun üzerine uçak ormanlık alana düştü. Kazanın yaşandığı sırada kokpitte bulunana bir kamera olay anını kaydediyordu.

Kazada 44 yaşında olan pilotlardan biri hayatını kaybederken, 33 yaşındaki diğer pilot ise ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı.

Olaydan geriye kokpitten kaydedilen bu görüntüler kaldı.

UÇAĞIN DÜŞÜŞ ANI KOKPİT KAMERASIYLA GÖRÜNTÜLENDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Allah rahmet eylesin. Havacılıkta kimin başına ne geleceği bilinmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
SHGM'ye ~ 4 yıl önce
Hani diyorum, pilotlarin guvenligi acisindan! tc tescilli ucaklara kamera zorunlulugu gelse de her ucusun cekimi saniye saniye size gsm uzerinden aktarilsa. Boylece ucuslari daha iyi takip etseniz. Kim sakiz cignemis, kim rule kacirmis, kim stall olmus sizde gorursunuz. Ceza bile kesebilirsiniz. :) Bu is bir tablete bakar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Disparch/pilot:bu ucaklarda ucus saatim var yan ruzgar limit disi gust yemisler sanirim sag rudder kullanilmiyor dusuk hizda aleron kullanilmis sanirim air flow bozuluyor biara birbirlerine bakiyorlar gaz acilmiyor fazla ve flap kalkisa muteakip aliniyor birkac arka arkaya gereksiz hareket ve gust ve rudder olmayinca olabiliyor benimde basima geldi ama dusmedim birazdaha zamanim varmis sanirim allah mekanini cennet eylesin guvenli ucuslar......

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rus sivil havaciliga mail atayim yarin sabah, kazayi hic arastirmasinlar. Turkler raporu hazirlar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 4 yıl önce
Doğruca bu sayfanın linkini ver. :-)

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000