09 Mart 2015, Pazartesi 10:01:54

TÜRKİYE’DE İLK KEZ DİYARBAKIR’DA KULLANILACAK

Diyarbakır Havalimanı’ndaki yolcu köprülerini, Türkiye’nin ilk köprü üreticisi UBS yapacak.
  • Esas gurur kaynağımız olması gereken Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi havacıları sindirip, Devrim arabalarının üretimini yasaklayan bir devlet, kalkıp sene 2015'te körük yaptık diye sevinebiliyorsa, yazık o ülke insanlarına. Yazık o devlet adamlarına...
  • AHLy'nin ek terminalinin korukleri de bu sirketten alinmalidir. Istenirse kendimizin yapamayacagi hic bir sey yok, ama kolayciliga alismisiz, parayi bastirip disaridan almak daha fiyakali geliyor herhalde.
  • kendi bir halt beceremeyenler yapanada saygı göstersinde bizde saygı duyalım
  • amma şakşakçı varmış burda biz sadece montaj yapıyoruz herkeste biliyor ne kızıyorsunuz adam bence haklııı, ham madde nedir diye soran arkadaş sen bilirisn hammaddeyi:)

Diyarbakır Havalimanı’ndaki yolcu köprülerini, Türkiye’nin ilk köprü üreticisi UBS yapacak.

İşadamı Uğur Çayrak’ın Adapazarı’nda kurduğu UBS firması, Diyarbakır Havalimanı köprü ihalesini kazandı. Türkiye’nin ilk yerli uçak köprü üreticisi olan Çayrak’a ait şirket, Diyarbakır Havalimanı ile birlikte Türkiye’deki ilk işini de almış oldu. Doğu ve Güneydoğu bölgesinin tek körüklü havalimanı olacak Diyarbakır Havalimanı’ndaki toplam 6 körüğün tamamını yapacak olan UBS firması, diğer havalimanları için de görüşmelerini sürdürüyor. UBS’in, YDA tarafından işletilen Dalaman Havalimanı’nda da körük işini üstlenmek için önemli bir aşama kaydettiği öğrenildi.

Yerli sermaye ile ilk köprüyü üreten Uğur Çayrak,  bir süre önce Airporthaber’e yaptığı açıklamada “Milyonlarca dolar para başka ülkelere gidiyor. Biz bu sistemlerin yazılımları dahil her şeyini kendimiz ürettik. Dolayısıyla hem yarıdan fazla ucuza mal edilen sistemi kendimiz yapmış olacağız hem de havalimanlarımızı işletenler daha az para ödeyecekler” diye konuşmuştu.

UBS firmasının ürettiği köprüyü görüntüleyerek haberleştiren AirportHaber'in özel haberi için resme tıklayın...

TÜRKİYE’DE İLK KEZ DİYARBAKIR’DA KULLANILACAK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

NURİ DEMİRAĞ ~ 3 yıl önce
Esas gurur kaynağımız olması gereken Nuri Demirağ, Vecihi Hürkuş gibi havacıları sindirip, Devrim arabalarının üretimini yasaklayan bir devlet, kalkıp sene 2015'te körük yaptık diye sevinebiliyorsa, yazık o ülke insanlarına. Yazık o devlet adamlarına...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yetmez ama Evet ~ 3 yıl önce
AHLy'nin ek terminalinin korukleri de bu sirketten alinmalidir. Istenirse kendimizin yapamayacagi hic bir sey yok, ama kolayciliga alismisiz, parayi bastirip disaridan almak daha fiyakali geliyor herhalde.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
taner ~ 3 yıl önce
kendi bir halt beceremeyenler yapanada saygı göstersinde bizde saygı duyalım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
evett ~ 3 yıl önce
amma şakşakçı varmış burda biz sadece montaj yapıyoruz herkeste biliyor ne kızıyorsunuz adam bence haklııı, ham madde nedir diye soran arkadaş sen bilirisn hammaddeyi:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hammadde ~ 3 yıl önce
Firma sahibinin aciklamasina gore yazilimi da dahil kendilerinin urettikleri belirtilmis. Burdaki hammadde dediginiz plastik mi yoksa demir mi? Lastik mi, elektrik kablosu mu? Cunku bunlarin hepsi de Turkiye'de uretilen seyler. Teknoloji olarak yazilim da Turkiye'de uretilmis. Baska teknoloji nedir acaba?

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000