26 Ağustos 2012, Pazar 09:57:19

TAV'DAN 65 MİLYON DOLARLIK YATIRIM...

TAV Havalimanları Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, yapılan anlaşma uyarınca yapımı yeniden gerçekleştirilecek pist için yaklaşık 65 milyon dolar yatırım yapılacağı belirtildi...
  • Kardesim oyle sap gibi altyapisini yapmadan bir tek londra vs. Koyarsan tabi calismaz. Milli havayolu olacaksan gonder thy nin 30 ucagini Esenboga'ya konuslandir. Planlamasini yap, Transit yolcuyu patlatirsin. Yolcu yok lafi hikaye. İstanbul Ahl'yi kullanan yolcunun %70 i transit. Dunyayi İstanbul'a toplayip ordan dagitiyorlar. Daha kucuk olcekte ayni programi Esenboga icin yap, LH yapiyor da senin neyin eksik? Ahl geberdi artik, thy onumuzdeki 3 senede buyumeyi dusunuyorsa Esenboga'yi kullanmasi sart. Zaten kis gelince lodoslarda Ahl de deli gibi rotar baslar. Seve seve Esenboga yani
  • Ahl ye daha da yuklenilmesini oneriyorum. Yeni rekorlar gerek. Hedef gunluk 2000 ucus olsun. Esenboga 2. Hub laflari falan bos isler. Turk İstanbul Hava Yollarinin baska hub'i olamaz. Hatta Turkiye İstanbul'dur. Gerisi bos isler. Guvenlik limitlerini de dusurun, hedef 2000 ucak. Tam yol ileri
  • Ankara'ya direk uçuşlar artsa ne oalcak ki? Yolcu yok. TK bakın Londra'yı Baku'yu kapattı. Daha önce KLM, Swiss, Austrian, Aeroflot, Alitalia, Air France, British, Royal Jordanian, Middle East, Saudia hepsi geldi tekrar gitti. Esenboğa için şu anki terminal bile çok lüks. Günde kaç uçuş var da siz kalkıp 3üncü pistten bahsediyorsunuz? Ama burası Türkiye. Bizim en çok sevdiğimiz şey devletimizin parasını sokağa atmaktır.
  • Hadi bakalim. Darisi Esenboga 3. Paralel pistin basina. Ulastirma bakanligi Esenboga 3.paralel pisti icin kamulastirma odenegi ayarlarsa is baslar da, idarede is yok. 6 senedir insanlara eziyet ediyorlar. İstanbul'a gelince para cok, Ankara uvey evlat. Melih bey bu hususta da pislesse de Ankara'ya direk yurtdisi ucuslar artsa..

TAV Havalimanları Holding'in yüzde 76 oranında paya sahip olduğu TAV Urban Georgia LLC tarafından işletilen Tiflis Uluslararası Havalimanı'nda mevcut bulunan iki paralel pistten, halihazırda kullanımda olmayan pistin yeniden inşası konusunda yerel idare United Airport Georgia ile anlaşmaya vardı.

TAV Havalimanları Holding'in Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) yayımlanan açıklamasında, yapılan anlaşma uyarınca yapımı yeniden gerçekleştirilecek pist için yaklaşık 65 milyon dolar yatırım yapılacağı belirtildi.

Açıklamaya göre, yapılan anlaşma öncesinde TAV Urban Georgia'nın işletme süresi Şubat 2027 yılına kadar devam ederken, bu yatırımın karşılığı olarak, Yap İşlet Devret sözleşmesi kapsamında işletme süresi 10 yıl 9 ay süreyle, 8 Kasım 2037'ye kadar uzayacak.

Pistin yeniden inşası ile ilgili yatırıma bu yılın Eylül ayında başlanması ve 2 yıldan önce bitirilmesi hedefleniyor.

Tiflis Uluslararası Havalimanı'ndan 2011 yılında, 26'sı dış hat 2'si iç hat olmak üzere toplam 28 noktaya uçuş yapılarak, toplam 1,1 milyon yolcuya hizmet verildi. 

TAV'DAN 65 MİLYON DOLARLIK YATIRIM...

Facebook Yorum

Yorumlar

Direk ucuslara ~ 6 yıl önce
Kardesim oyle sap gibi altyapisini yapmadan bir tek londra vs. Koyarsan tabi calismaz. Milli havayolu olacaksan gonder thy nin 30 ucagini Esenboga'ya konuslandir. Planlamasini yap, Transit yolcuyu patlatirsin. Yolcu yok lafi hikaye. İstanbul Ahl'yi kullanan yolcunun %70 i transit. Dunyayi İstanbul'a toplayip ordan dagitiyorlar. Daha kucuk olcekte ayni programi Esenboga icin yap, LH yapiyor da senin neyin eksik? Ahl geberdi artik, thy onumuzdeki 3 senede buyumeyi dusunuyorsa Esenboga'yi kullanmasi sart. Zaten kis gelince lodoslarda Ahl de deli gibi rotar baslar. Seve seve Esenboga yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ahl ye yuklenin ~ 6 yıl önce
Ahl ye daha da yuklenilmesini oneriyorum. Yeni rekorlar gerek. Hedef gunluk 2000 ucus olsun. Esenboga 2. Hub laflari falan bos isler. Turk İstanbul Hava Yollarinin baska hub'i olamaz. Hatta Turkiye İstanbul'dur. Gerisi bos isler. Guvenlik limitlerini de dusurun, hedef 2000 ucak. Tam yol ileri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Direk uçuşlar ~ 6 yıl önce
Ankara'ya direk uçuşlar artsa ne oalcak ki? Yolcu yok. TK bakın Londra'yı Baku'yu kapattı. Daha önce KLM, Swiss, Austrian, Aeroflot, Alitalia, Air France, British, Royal Jordanian, Middle East, Saudia hepsi geldi tekrar gitti. Esenboğa için şu anki terminal bile çok lüks. Günde kaç uçuş var da siz kalkıp 3üncü pistten bahsediyorsunuz? Ama burası Türkiye. Bizim en çok sevdiğimiz şey devletimizin parasını sokağa atmaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Hadi bakalim. Darisi Esenboga 3. Paralel pistin basina. Ulastirma bakanligi Esenboga 3.paralel pisti icin kamulastirma odenegi ayarlarsa is baslar da, idarede is yok. 6 senedir insanlara eziyet ediyorlar. İstanbul'a gelince para cok, Ankara uvey evlat. Melih bey bu hususta da pislesse de Ankara'ya direk yurtdisi ucuslar artsa..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000