22 Aralık 2011, Perşembe 14:37:09

PİLOTLAR KAZADA SUÇSUZ BULUNDU

Kıbrıs Rum Ağır Ceza Mahkemesi, Helios Hava Yolları'na ait yolcu uçağının, 14 Ağustos 2005'de Atina yakınlarında bir tepeye düşmesi sonucu 121 kişinin öldüğü kazayla ilgili davada, pilotların suçlu olduğunu gösteren delil bulunmadığına kanaat getirdi.
  • Peçete terk beyler
  • Ben sivilden yetiştim, ve asker emeklisi abilerimiz kaptanlarımızla daha hiç sorun yaşamadım. Ayrıca hatırlatayım pilotlar Yunan değil sizin bayıldığınız başka ülkelerin uyruklu pilotlarıydı.
  • tabi asker kökenliler hiç hata yapmaz,herşeyin en iyisini onlar bilir..suç kesin uçaktadır zu ha ha ha ha
  • pilotlar asker kökenli galiba
Kıbrıs Rum yönetimin ilk özel hava yolu şirketi olan ve 1999'da kurulan Helios Havayolları'na ait uçağın 14 Ağustos 2005'te düşmesiyle ilgili 2 yıl önce açılan davadan ara karar çıktı.

3 üyeli, güney Lefkoşa'daki Ağır Ceza Mahkemesi, dün, oy çokluğuyla, ''pilotların suçlu olduğunu kanıtlayan delil bulunmadığına'' kanaat getirdi.

Aynı kararın, büyük bir olasılıkla şirket çalışanı diğer 5 sanık için de verilmesi bekleniyor.

Rum basınına göre, mahkemenin verdiği bu ara karar, kazada hayatını kaybeden 121 kişinin yakınları tarafından öfke ve derin üzüntüyle karşılandı. Kazada ölen kişilerin yakınları, mahkemenin kararına büyük tepki gösterdi.

Başsavcı Petros Kliridis, Ağır Ceza Mahkemesi'nin verdiği karar üzerinde çalışacaklarını ve kararı temyize götürmeyi düşüneceklerini söyledi.

(Zaman)
PİLOTLAR KAZADA SUÇSUZ BULUNDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 6 yıl önce
Peçete terk beyler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ben sivilden yetiştim, ve asker emeklisi abilerimiz kaptanlarımızla daha hiç sorun yaşamadım. Ayrıca hatırlatayım pilotlar Yunan değil sizin bayıldığınız başka ülkelerin uyruklu pilotlarıydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
tabi asker kökenliler hiç hata yapmaz,herşeyin en iyisini onlar bilir..suç kesin uçaktadır zu ha ha ha ha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
pilotlar asker kökenli galiba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000