25 Eylül 2012, Salı 12:40:41

KUYRUĞU BU HALE GETİRDİ

Geçtiğimiz günlerde helikopterin kuyruğuna çarpması sonucu hasar alan yolcu uçağının kuyruk görüntüsü ortaya çıktı...
  • Bu uçak nasil 200 yolcu tasir demek ki ayakta yolcu da vardi. A321ler 200 yolcu tasiyabilir fakat SYRIANAIR Ryanair gibi koltuklari sikisik lowcost bir havayolu degil. Türk hava yollari A320 ler kaç yolcu tasiyor bence maxi 180.
  • Arkadaşımızın da dediği gibi rudder actuatorler biraz daha alt bölgede kaldığından yaw dengesinde bozukluğa illaki bir çözüm var, biraz yüksek irtifada olsaydı, belki aerodinamik problem olabilirdi fakat inişte bu bölgenin herhangibir kuvvete maruz kaldığını düşünmüyorum. Şükretsinler actuatorler hasar almadı.. Biraz daha yüksek irtifada bir hyd geliş hattının patladığını düşünseniz ya :)
  • ucak zaten yerseydi ne saga sola gitmekten bahsediyorsunuz
  • rudder tam sağa veya tam sola çekip kilitlenseydi işte o zaman sıkıntı olabilirdi....

Suriye'de geçtiğimiz günlerde muhaliflerce düşürüldüğü iddia adilen askeri bir helikopterin düşerken 200 yolcu taşıyan bir uçağa çarptığı ortaya çıkmıştı.


200 yolcu taşıyan Suriye Havayolları'na ait Airbus A320 tipi yolcu uçağının çarpışmadan sonraki hali ise ortaya çıktı. 

Helikopterin, uçağa inişe geçtiği sırada çarptığı ve şans eseri uçağın sorunsuz olarak inişini gerçekleştirdiği ifade edilmişti. 

 

 

 

KUYRUĞU BU HALE GETİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

SYRIAN A320-200 ~ 6 yıl önce
Bu uçak nasil 200 yolcu tasir demek ki ayakta yolcu da vardi. A321ler 200 yolcu tasiyabilir fakat SYRIANAIR Ryanair gibi koltuklari sikisik lowcost bir havayolu degil. Türk hava yollari A320 ler kaç yolcu tasiyor bence maxi 180.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
turkish aviatora ~ 6 yıl önce
Arkadaşımızın da dediği gibi rudder actuatorler biraz daha alt bölgede kaldığından yaw dengesinde bozukluğa illaki bir çözüm var, biraz yüksek irtifada olsaydı, belki aerodinamik problem olabilirdi fakat inişte bu bölgenin herhangibir kuvvete maruz kaldığını düşünmüyorum. Şükretsinler actuatorler hasar almadı.. Biraz daha yüksek irtifada bir hyd geliş hattının patladığını düşünseniz ya :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iron ~ 6 yıl önce
ucak zaten yerseydi ne saga sola gitmekten bahsediyorsunuz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
john ~ 6 yıl önce
rudder tam sağa veya tam sola çekip kilitlenseydi işte o zaman sıkıntı olabilirdi....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000