01 Şubat 2016, Pazartesi 15:32:19

İran'dan 1 milyar dolarlık sipariş

İran'da havacılık alanındaki uluslararası yatırımlar ve anlaşmalar hız kesmeden devam ediyor.
  • Keşke biz de trjet628 i üretmiş olsaydık, şimdi satışını yapıyor olurduk. Ancak yeri bile hazır olun proje hala bürokrasi aşamasında...
  • abilerim kardeslerim neden bu kadar sallamayi seviyosunuz.kaciniz ATR yle uctu kaciniz ATR performans larini biliyor..Dusunun arastirin sonra yorum yapin .. Iranda zaten bi suru ATR var aseman airlines da.. ATR yerine airbus 320 yada 737 alsaydi diyen dostumuzu takdir ediyorum gercekten cok profesyonel ve yararli bir yorum olmus.anlamadigim sey ucagi iran aliyo parasini iran oduyo ama bazilari irana giydiriyo :)) derdiniz ne anlamadim gitti.
  • ATR yerine 737 ailesi yada a320 ailesinden alsaydı.
  • Gelişmiş birçok havayollari tarafindan kullanilan turboprop ucaklardan birisidir.jet kadar kaliteli,jet kadar yuksekten ucan,jete yakin hizlarda ucabilen bir ucaktir.Ayrıca her meydana uygun olan asla pirpir olmayan bir uçaktır.

İran'da havacılık alanındaki uluslararası yatırımlar ve anlaşmalar hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde Fransa ile Airbus için bir anlaşma imzalayan İran, bu kez de ATR tipi uçaklar için dev bir anlaşmaya imza attı.

Fransız ve İtalyan ortaklığında üretilen ATR tipi uçak alımı için İran'ın 1 milyar dolarlık sipariş verdiği öğrenildi.

Verilen 40 uçaklık siparişin 20'sinin opsiyonlu olduğu kaydedilirken, uçak tipinin de ATR 72-600 olduğu öğrenildi

İran'dan 1 milyar dolarlık sipariş

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Ömer ~ 2 yıl önce
Keşke biz de trjet628 i üretmiş olsaydık, şimdi satışını yapıyor olurduk. Ancak yeri bile hazır olun proje hala bürokrasi aşamasında...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
salla babam ~ 2 yıl önce
abilerim kardeslerim neden bu kadar sallamayi seviyosunuz.kaciniz ATR yle uctu kaciniz ATR performans larini biliyor..Dusunun arastirin sonra yorum yapin .. Iranda zaten bi suru ATR var aseman airlines da.. ATR yerine airbus 320 yada 737 alsaydi diyen dostumuzu takdir ediyorum gercekten cok profesyonel ve yararli bir yorum olmus.anlamadigim sey ucagi iran aliyo parasini iran oduyo ama bazilari irana giydiriyo :)) derdiniz ne anlamadim gitti.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adam king ~ 2 yıl önce
ATR yerine 737 ailesi yada a320 ailesinden alsaydı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Pilot ~ 2 yıl önce
Her uçağın bir kullanış alanı ve amacı vardır ATR ler 70 yolcu kapasiteli ve yolcu sayısının az olduğu ve küçük şehir havaalanlarında (iç hatlar)kullanılan uçaklardır ancak b737ve a320 ler bu sayının iki kattan fazlasını taşıyan ve yolcu talebinin çok olduğu yerlerde kullanılan uçaklardır (iç ve dış hatlar) zaten İran 45 adet a320 satın almış ve muhtemelen b373 de satın alacaktır .
F/O ~ 2 yıl önce
Gelişmiş birçok havayollari tarafindan kullanilan turboprop ucaklardan birisidir.jet kadar kaliteli,jet kadar yuksekten ucan,jete yakin hizlarda ucabilen bir ucaktir.Ayrıca her meydana uygun olan asla pirpir olmayan bir uçaktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000