13 Nisan 2012, Cuma 13:53:19

HURDA UÇAKLARA KÖKTEN ÇÖZÜM

Atatürk Havalimanı’nın kamburu durumundaki hurda ve hacizli uçakların kaldırılması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü kanun taslağı hazırlıyor. Yıllardır çözülemeyen sorun nasıl çözülecek?
  • arkadaslar ben hurda a300 veya buna benzer bir ucak ariyorum restourant amacli kullanmak icin bana bilgi verir veya nasil nerden alacagimi soylerseniz sevinirim
  • Bağış güzel ama ya bu şirketlerden aylarca maaşlarını alamayan mağdurlar ne olacak.
  • arkadsim benim cilet fabrikam var ben alayim sunlari 1 YTL ye cilet yaparim
  • hocam sizin gibi düşünse başımızdakiler genç teknisyen mühendis adayları için gerçekten çok yararlı olur
Atatürk Havalimanı’nda genel havacılık apronu olarak bilinen bölgedeki hurda ve hacizli uçaklar nihayet kaldırılacak. Aralarında 20 yıldır hurdalık olarak tabir edilen bölgede tutulan, kimi hacizli kimi sahipsiz 40’a yakın uçağın kaldırılması için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü çalışma başlattı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nden de görüş alınarak sorunun çözümü için kanun taslağı hazırlayan SHGM, hazırladığı taslağı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’a iletecek. Bakan Yıldırım da meclise sunacak ve kabul edilirse uçakların kaldırılması için hemen işlemler başlatılacak.

Atatürk Havalimanı’ndaki park sıkıntısı sebebiyle sürekli tartışılan ancak yasal engeller yüzünden kaldırılamayan hurda uçaklar konusu daha önce TBMM gündemine de taşınmış ancak çözüm üretilememişti.

Hazırlanan taslak meclis onayından geçerse uçakların satışı gerçekleştirilecek, satılan uçakların ait olduğu şirketlerin eğer çalışanlarına borcu varsa önce o borçlar ödenecek. Kalan para ile vergi ve SGK borçları ödenecek, son olarak da DHMİ uçakların apronda kaldığı sürenin kirasını kesecek.
HURDA UÇAKLARA KÖKTEN ÇÖZÜM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

İsim / Rumuz ~ 3 yıl önce
arkadaslar ben hurda a300 veya buna benzer bir ucak ariyorum restourant amacli kullanmak icin bana bilgi verir veya nasil nerden alacagimi soylerseniz sevinirim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pilot necati ~ 3 yıl önce
abi resmi prstürü çok ve türkiyede bir iki kişi buna ririşmi ve daha yolun başlangıç kısmındayken vaz geçmişiler. siznerde yapmayı düşünüyorsunuzki
Misafir ~ 6 yıl önce
Bağış güzel ama ya bu şirketlerden aylarca maaşlarını alamayan mağdurlar ne olacak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
arkadsim benim cilet fabrikam var ben alayim sunlari 1 YTL ye cilet yaparim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hocam sizin gibi düşünse başımızdakiler genç teknisyen mühendis adayları için gerçekten çok yararlı olur

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000