11 Kasım 2011, Cuma 09:25:22

B777 KARŞISINDA DAHA FAZLA DAYANAMADI

Avrupalı uçak üreticisi Airbus, 10 Kasım perşembe günü, Amerikalı rakibi B777'ye karşı verdiği mücadeleyi kazanamayan 4 motorlu modeli A340'ın üretimini durdurduğunu açıkladı...
  • son derece teknolojik taşıdığı yolcu ve kargo kapasitesine göre de ekonomik, çağının en modern uçaklarıydılar. 1 tane ölümlü kazası yoktur. kırıma uğrayan tek uçak air france ın torontodaki pist kazasındaki uçaktır. etops sorunu yoktur dünyanın her yerine uçar. 747 bir efsanedir ve operasyonel faaliyet alanı çok çok farklıdır 450 yolcu alabilir. 330 lar ile ve sonra da 350 ler ile airbus yoluna devam eder. 777 ise ayrı bir efsane.
  • bi yorum yapmışşında, burda yorum yapanların yazdıklarına bakarak onların sıradan dışardaki insanlar olduğunu düşünerek yorum yapman seni daha komik durumlara düşürmüş. Burdaki haberleri okuyup yorum yapan insanların çoğu havacılıkla ilgilenen pilotlar, kabin memurları, yer hizmetlerinde çalışan operationcu yada yolcu memurları vs vs dir
  • burada herkes kisisel gorusunu yazmakta elbette serbest fakat yorumlara baktigimizda hissettigimiz sudur: dunyanin hic bir yerinde turk milleti kadar bilmeden konusan, her konuda kendini uzman zanneden, ahkam kesen, ciddiyetten uzak ve egitimsiz oldugunu bu kadar bagirarak acik eden bir toplum gormedim duymadim ve oldugunu da sanmiyorum. Ulkemiz ne hallere getirildi cok yazik.
  • beklenen birşeydi
Airbus finans müdürü Hans Peter Ring, Airbus'ın bağlı olduğu EADS grubunun 3 aylık bilanço toplantısında,  '' Gerçeği kabullendik, 2 yıla yakın zamandır A340 satamamıştık'' şeklinde açıklama yaptı.

Satışa sürüldüğünden bu yana Airbus, 48 müşteriye toplam 377 adet A340 satabildi. Karşılığında ise Boeing,  64 havayoluna toplam 1295 adet B777 sattı. Bunun nedeni ise 2 yıl daha geç lanse edilmesine rağmen, B777'nin 2 motoruyla daha az yakıt harcaması. A340 programının durdurulması, Airbus'ın vergi sonrası kârını 192 milyon euro iyileştirecek.
 
Airbus'ın sözcüsü, A340 üretiminin durdurulmasının herhangi bir organizasyon bozukluğuna  yol açmayacağını çünkü bu modelin A330 modeliyle aynı üretim hatlarını kullandığını açıkladı.
 
Airbus A340 modelinden son 2 adeti özel müşterilerine teslim edecek. Ayrıca Avrupalı uçak üreticisi, halen kullanımda olan A340'ların ekonomik ömürleri olan 30 yıl daha bu modele satış sonrası hizmeti vereceğini açıkladı.
 
A340 ilk uçuşunu 1992 yılında gerçekleştirdi. 1993'te Paris'i Auckland'a hiç durmadan bağlayarak rekor kırmıştı.
 
B777 KARŞISINDA DAHA FAZLA DAYANAMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

Misafir ~ 7 yıl önce
son derece teknolojik taşıdığı yolcu ve kargo kapasitesine göre de ekonomik, çağının en modern uçaklarıydılar. 1 tane ölümlü kazası yoktur. kırıma uğrayan tek uçak air france ın torontodaki pist kazasındaki uçaktır. etops sorunu yoktur dünyanın her yerine uçar. 747 bir efsanedir ve operasyonel faaliyet alanı çok çok farklıdır 450 yolcu alabilir. 330 lar ile ve sonra da 350 ler ile airbus yoluna devam eder. 777 ise ayrı bir efsane.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bi yorum yapmışşında, burda yorum yapanların yazdıklarına bakarak onların sıradan dışardaki insanlar olduğunu düşünerek yorum yapman seni daha komik durumlara düşürmüş. Burdaki haberleri okuyup yorum yapan insanların çoğu havacılıkla ilgilenen pilotlar, kabin memurları, yer hizmetlerinde çalışan operationcu yada yolcu memurları vs vs dir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
burada herkes kisisel gorusunu yazmakta elbette serbest fakat yorumlara baktigimizda hissettigimiz sudur: dunyanin hic bir yerinde turk milleti kadar bilmeden konusan, her konuda kendini uzman zanneden, ahkam kesen, ciddiyetten uzak ve egitimsiz oldugunu bu kadar bagirarak acik eden bir toplum gormedim duymadim ve oldugunu da sanmiyorum. Ulkemiz ne hallere getirildi cok yazik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
beklenen birşeydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000