25 Eylül 2010, Cumartesi 14:44:07

123 YOLCULU UÇAK PİSTTEN ÇIKTI!

İtalya'da Windjet'a ait bir yolcu uçağı Palermo'ya inişi sırasında pistten çıktı.
  • Büyük lokma ye ama büyük konusma.
  • Bizim pilotlar bu uçağı windsheald de de crosswind de de süper indirirdi bunlar işi bilmiyor gelsinler türklerden pilotaj öğrensinler
  • windshear karşiliği olarak ruzgar kırılması yanliş bir tercume değilki ?ruzgar kırılması, ruzgar kesiği bunlar dogru tercumelerdir. sonucta ruzgarin ani olarka yon ve şiddet değiştirmesini ifade ediyor. mayday mayis gunu sacmaliğiyla bu cevirinin alaksi yok ve dogru bir tercume..
  • havaalani ekipleri ucaga gidip yolculari slaytlardan tahliye etmis demek?? hmm kabin ekipleride o sure zarfinda 'yokmu bizi kurtaran' diye kabinde yardim bekledi sanirim.. lutfen mantikli olalim ucagin durmasindan sonra (kaptan aksini soylemedikce) en fazla 90 saniye sonra tum yolcularin tahliye edilmesi gerektigini her kabin memuru bilir ve ona gore aksiyon alir..

Windjet'a ait IV-243 sefer sayılı Roma-Palermo uçuşunu yapan Airbus A319-100 tipi yolcu uçağı kötü hava şartlarında yaptığı uçuş sonrası Palermo Havaalanı'na iniş yaptı. İniş sırasında "windshear" (rüzgar kırılması) nedeniyle kontrolü kaybolan uçak, pistten çıktıktan sonra durabildi.

İçerisinde 123 yolcu ve 6 mürettebat bulunan EI-EDM kuyruk tescilli uçak, pist çıktıktan sonra arka kısmının üstüne oturdu. Uçağın pistten çıkmasından sonra havaalanındaki ekipler, olay yerine giderek yolcuların ve mürettebatın tahliyesini slaytlardan sağladı.

Yolcuların tahliyesi sırasında 3 kişi arbededen dolayı hafif şekilde yaralandığı belirtildi. Uçakta da maddi hasar meydana geldiği ifade edildi.

Pistin kötü hava koşulları ve uçağın uçuşlara engel olması nedeniyle bugün yerel saatle 21:00'a kapatıldığı, koşulların düzelmesiyle birlikte daha da erken bir saatte uçuşlara açılabileceği açıklandı.

123 YOLCULU UÇAK PİSTTEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Büyük lokma ye ama büyük konusma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bizim pilotlar bu uçağı windsheald de de crosswind de de süper indirirdi bunlar işi bilmiyor gelsinler türklerden pilotaj öğrensinler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
windshear karşiliği olarak ruzgar kırılması yanliş bir tercume değilki ?ruzgar kırılması, ruzgar kesiği bunlar dogru tercumelerdir. sonucta ruzgarin ani olarka yon ve şiddet değiştirmesini ifade ediyor. mayday mayis gunu sacmaliğiyla bu cevirinin alaksi yok ve dogru bir tercume..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
havaalani ekipleri ucaga gidip yolculari slaytlardan tahliye etmis demek?? hmm kabin ekipleride o sure zarfinda 'yokmu bizi kurtaran' diye kabinde yardim bekledi sanirim.. lutfen mantikli olalim ucagin durmasindan sonra (kaptan aksini soylemedikce) en fazla 90 saniye sonra tum yolcularin tahliye edilmesi gerektigini her kabin memuru bilir ve ona gore aksiyon alir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000