20 Ocak 2017, Cuma 17:04:59

TALPA'dan Hava İş'e 'protokol' tepkisi

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA), THY ve Hava İş Sendikası'nın imzaladığı zam protokolüne ilişkin önemli bir açıklama yaptı. Açıklamad Hava İş Sendikası sert bir dille eleştirildi.
  • Merhaba 14 yıldır sektördeyim.Her ünitenin içinde her çeşit insan var.Şunu söyleyebilirim çoğunluk ekmeğinin peşinde.Babacan pilotlarimiz şeker gibi KM ları ve işini çok iyi yapan yer gorevlilerimiz var.Bırakın bu anlaşmazlığı hepimiz zincirin parçasıyız.Saygılar.
  • Talpa yönetimi İSTİFA
  • yillardir bir oyopark uzerinden personelin kanini emen TALPA HAVA ISIN YERINDE OLSAYDI BIR GUNDE HEPIMIZI SATARDI
  • Görüyorumki seviye yerlerde Sulandırmak isteyenlerin yazdıkları pişmiş kelle gibi sırıtıyor Her çalışan kendi işiyle ilgili bilgi birikimini hak ve adaletin korunması veya koruyacak kadar kalmamışsa yeniden inşası için kullansın ve ortak bir akıl ortak bir güç kavgasız bir gelecek için önerilerini paylaşsın Buraya yorum yazmakla iş bitmez yüzyüze gelin tanışın konuşun işte o zaman yeni başlar Cidden niyeti düzgün olanlara başarılar

Türk Hava Yolları (THY) ve Türkiye Sivil Havacılık Sendikası (Hava İş) arasında dün imzalanan protokol ile 10 binlerce personeli ilgilendiren zam konusunda anlaşma sağlanmıştı.

Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA) imzalanan protokol konusunda bir açıklama yaptı. Açıklamada Hava İş Sendikası'nın eleştirirken, protokolün tüm çalışanlara hayırlı olması temennisinde bulunuldu.

İşte TALPA'nın açıklaması;

Değerli üyelerimiz,

Üyesi olduğumuz Hava İş Sendikasının yaşanan son gelişmelerde, başta pilotlar olmak üzere tüm uçucu ekiplerle ilgili oluşturmaya çalıştığı yanlış algı üzerinden hedef göstererek moral ve motivasyonlarını bozmak suretiyle UÇUŞ EMNİYETİ faktörünü gözardı eden ve kaygılarımızı dikkate almayan sendikacılık yaklaşımının farkında olarak, son yapılan protokolün THY’nin tüm çalışanlarına hayırlı olmasını diliyoruz.

Saygılarımızla,
Türkiye Havayolu Pilotları Derneği (TALPA)

TALPA'dan Hava İş'e 'protokol' tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (192)

Amir ~ 1 yıl önce
Merhaba 14 yıldır sektördeyim.Her ünitenin içinde her çeşit insan var.Şunu söyleyebilirim çoğunluk ekmeğinin peşinde.Babacan pilotlarimiz şeker gibi KM ları ve işini çok iyi yapan yer gorevlilerimiz var.Bırakın bu anlaşmazlığı hepimiz zincirin parçasıyız.Saygılar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kpt ~ 1 yıl önce
Talpa yönetimi İSTİFA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KABINNNN AMIRI ~ 1 yıl önce
yillardir bir oyopark uzerinden personelin kanini emen TALPA HAVA ISIN YERINDE OLSAYDI BIR GUNDE HEPIMIZI SATARDI

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Seviye ~ 1 yıl önce
Görüyorumki seviye yerlerde Sulandırmak isteyenlerin yazdıkları pişmiş kelle gibi sırıtıyor Her çalışan kendi işiyle ilgili bilgi birikimini hak ve adaletin korunması veya koruyacak kadar kalmamışsa yeniden inşası için kullansın ve ortak bir akıl ortak bir güç kavgasız bir gelecek için önerilerini paylaşsın Buraya yorum yazmakla iş bitmez yüzyüze gelin tanışın konuşun işte o zaman yeni başlar Cidden niyeti düzgün olanlara başarılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000