29 Mart 2016, Salı 21:36:56

Hava İş'ten TİS açıklaması

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında dün imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'nin ardından sendika tarafından bugün bir açıklama yayınlandı.
  • TİS "TAT" vermedi,sendikalıların ağzına biraz "BAL"verdi.Sonuç TATLIBAL
  • Arkadaş zaten 3 yılda sendikaya verdiğiniz para 5000 lira yapıyor. Adam hala gelmiş bana sendikayi savunuyor. Azıcık çalıştırın saksıyı! Çıkın şu sendikadan!
  • Senelerdir sendikaya aidat ödeyip 2015 te ücretsiz izin kullandığım için bu 5000 tl ilk prim Hakkı'ndan yararlanamamak cok kötü. Suanda çalışan tüm personel bu haktan ayrım yapılmadan yararlanmalı bence
  • Siz ne doymaz insanlarsınız ya. Adamlar ne yapsın daha. Enflasyon üstü zammı aldı. bir önceki tise göre geri giden bi hakkınız mı var. Bi de adam 5000 net aldı. Daha ne yapsınlar. İnşallah çelik işi tadarsınız da anlarsınız en azından hava işin değerini. Bakın bize iki kelimeyi bir araya getiremeyenler bizim sendikada yönetici

Türk Hava Yolları ile Hava İş Sendikası arasında dün imzalanan Toplu İş Sözleşmesi'nin ardından sendika tarafından bugün bir açıklama yayınlandı.

Hava İş'in açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

Değerli Üyelerimiz;

28.03.2016 Pazartesi günü 25.Dönem Toplu İş Sözleşmesini imzaladığımız müjdesini, sizlerle paylaşıp, yeni dönem Toplu İş Sözleşmemizi ve ek protokolleri web sitemizden sizlere yayımlamıştık. Kazanımlarımız sizlere yayımladığımız Toplu İş Sözleşmesi ile de sınırlı değildir. Çok yakın süreçte karşılıklı mutabakata varılan diğer konular, kurulan komisyonlarda görüşülecektir. Scalalar/tablolar, Şef maaşları, A0 (%55) ve A1 kademeleri, kıdem ve intibaklar komisyonlarda görüşülecek konuların başında gelmektedir. Komisyonlar neticesinde burada elde edilecek kazanımlarla ilgili ek protokoller imzalanacaktır.

Otel nöbetlerinin 01.06.2016 tarihinden itibaren kaldırılacağına ilişin imza attığımızı dün sizlerle paylaşmıştık, uçuş komisyonu da diğer konuları görüşmek amacıyla 15 Nisanda TİS sonrası ilk oturumunu gerçekleştirecektir. Önümüzdeki günlerde gerçekleşecek komisyon görüşmelerindeki tüm kazanımlarımızı sizlerle ivedilikle paylaşacağız.

THY A.O. ile imzaladığımız, 2016 yılında diğer şirketlerde imzalanan toplu iş sözleşmeleri ile kıyaslandığında, sendika çevrelerince Altın Başarı olarak nitelendirilen bu sözleşme de bizlerden desteğini esirgemeyen delegelerimize, temsilcilerimize, yönetim kurulu üyelerimize ve üyelerimize çok teşekkür ederiz.

Genel Başkanımız Ali Kemal Tatlıbal’ın dün gerçekleşen imza töreninin ardından yaptığı açıklama aşağıda yer almaktadır.

Uzlaşma yolu ile tüm üyelerimizin taleplerini müzakere sürecine dahil ettik. 53 yıllık sendikamız tarihinde imzalanan en iyi sözleşmelerden birine bugün sizlerinde desteği ile imza atmış bulunmaktayız. Çalışanların beklentilerini karşıladığımız, iş barışı ve huzurunu koruduğumuz yeni dönem toplu iş sözleşmesinin tüm üyelerimize hayırlı olmasını dileriz. Elde ettiğimiz bu kazanımlarla yetinmeyeceğiz, şirketleri baltalamadan, havacılık sektöründe emekçiden yana hak arama davamız meşru ve hukuki mücadeleyle, çalışmalarımızla tam hız devam edecektir. Biz bugün emekçinin yanında olduğumuzu kanıtladık, ilerleyen dönemlerde de her daim emekçiden yana olacağız. 25.Dönem TİS ile elde ettiğimiz başarılar sadece bir başlangıçtır.

Hava İş'ten TİS açıklaması

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (48)

Tatlı ~ 2 yıl önce
TİS "TAT" vermedi,sendikalıların ağzına biraz "BAL"verdi.Sonuç TATLIBAL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ayni hesap ~ 2 yıl önce
Arkadaş zaten 3 yılda sendikaya verdiğiniz para 5000 lira yapıyor. Adam hala gelmiş bana sendikayi savunuyor. Azıcık çalıştırın saksıyı! Çıkın şu sendikadan!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zeki ~ 2 yıl önce
Bi zeki sensin dimi? Sendikadan çıksanda o kesintiyi şirket yapiyor bu sefer.
Kabin ~ 2 yıl önce
Senelerdir sendikaya aidat ödeyip 2015 te ücretsiz izin kullandığım için bu 5000 tl ilk prim Hakkı'ndan yararlanamamak cok kötü. Suanda çalışan tüm personel bu haktan ayrım yapılmadan yararlanmalı bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AO çalışanlarına Teknik den ~ 2 yıl önce
Siz ne doymaz insanlarsınız ya. Adamlar ne yapsın daha. Enflasyon üstü zammı aldı. bir önceki tise göre geri giden bi hakkınız mı var. Bi de adam 5000 net aldı. Daha ne yapsınlar. İnşallah çelik işi tadarsınız da anlarsınız en azından hava işin değerini. Bakın bize iki kelimeyi bir araya getiremeyenler bizim sendikada yönetici

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 2 yıl önce
Adam haklı beyler.
Teknik'e ~ 2 yıl önce
Senin Teknik'ten olduğuna inanmıyorum. Zira seni bizden ayıran bu sendika yönetiminin basiretsizliği iken bu yönetime başarılı demen için ciddi bir beyin sarsıntısı geçiriyor olman lazım. İlk sene alınan zam %10, diğer iki sene için de yıllık %6. Gerçek enflasyon %15-20 arasında. Sen nasıl bir hesap yapıyorsan artık. Ayrıva üyelere ve temsilcilere söz verilmesine rağmen yine işverenin işine gelen 3 senelik TİS'e imza tamak nedir? 6 seneyi 2 TİS ile geçirmek, bir TİS'i yapmadan çöpe atmaktır. Çelik-İş'i gösterip Hava-İş'i övmek, ölümü gösterip sıtmaya razı etmekten başka bir şey değildir.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000