11 Ekim 2012, Perşembe 15:09:56

SURİYE'DEN TÜRKİYE'YE: "DÜŞMANCA"

Suriye Dışişleri Bakanlığı, Moskova-Şam seferini yapan yolcu uçağının Esenboğa Havalimanı'na indirilmesinin, "düşmanca ve kınanması gereken bir davranış" olduğunu ifade etti. Şam'dan bu açıklamaların geldiği sırada Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'nin Dışişleri Bakanlığı'na geldiği bildirildi...
  • 20Denizlili, ben de denizliliyim ve senin gibi dusunen bir hemserimin olmasina gercekten uzuldum. Rusya savas malzemesi gondermek istese zaten gonderir bunun icin A320 gibi kapasitesi belli bir ucaga ihtiyaci yok. Nasil sen ABD'nin incirlik ussu vasitasiyla bolgede usakligini yapiyorsan, Suriye'de Rusya'nin yapiyor ve Rusya'nin orada ussu var... Kimsenin burada kalkip Esat'i veya baska birini dusundugu yok..biz kendimizi dusundugumuzden endiseleniyoruz. Komsu bir ulkenin seversin sevmezsin mesru bir hukumetini devirmek icin resmen savas acmak disinda her turlu aksiyona imza atan Turkiye kendi gelecegine ihanet etmektedir. Bolgede ordusuz, bagimsiz ve uydu devletcikler kurularak abd hegomonyasi kurulmasi ve israil'in guvenliginin saglanmasi icin atilan bu adimlara karsi gelecegimize, kalkip tek bir acidan bakip "zamaninda siz de apo'yu beslemistiniz" demek cok sig bir bakis acisidir. bu melun savasin er ya da gec en buyuk zararini biz gorecegiz. usaklik bu millete yakismiyor.
  • Dusmanca ymis.. beni vuracak fuze parcalarini tasimak dusmanca degil benim bunlara el koymam dusmanca oyle mi? Rusya da bu is icin aciklama yapmak zorunda. Dusmanca hareket eden Rusya- Iran-Suriye den baskasi degil. Turkiye Suriye krizinin basindan beri, hep mesru mudafa yapti. Durup dururken tek bir davranisi bile olmadi. Ya suriye? Ucak dusurdu, vatandaslarimiza topla vurdu. PKK ya fuze verdi. Kuzey Suriye yi PKK ya birakti. Turkiye cok az tepki veriyor bana gore..
  • "DÜŞMANCA" Bunu Okumak bile bana Yetiyor ,Kesinlikle!!! Zamaninda Öcalani herhalde DOSTCA El Üstünde Tuttular Galiba? Ben iste bu TAVIRA DÜŞMANCA derim,Ucak indirip ARAMA HAKKI Uluslar arasi ANtlasmalar Cerceversinde Yapilmistir,Ayrica Pilot'un Vakti ve Zamani vardi istese idi TÜRK HAVA SAHASINA Girmez geri Dönebilirdi,bile bile girdi. Sen PKK'yi BARINDIR ÖCALAN'a EV SAHiPLiGi yap ardindan Kalk TÜRKiYE'ye deki DÜŞMANCA Gülerler ADAMA
  • GORA filminden bir replik :) - anlat (Uçağın mürettebatına sorgu başlar ) :) + "malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu" -ne diyorsun?!? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın!! ( Buda Suriyeli Pilot olsa gerek :)

Bakanlık'ın açıklamasında, uçağın durdurulmasının "teröristleri barındıran ve Suriye topraklarını bombalayan Erdoğan hükümetinin düşmanca politikalarının bir başka işareti olduğu" belirtildi.

Açıklamada ayrıca, Suriye hükümetinin el koyulan kargonun tam ve düzgün bir şekilde iadesi için Türk yetkililere çağrı yaptığı ifade edildi.

Şam'dan bu açıklamaların geldiği sırada televizyon kanalları Rusya'nın Ankara Büyükelçisi'nin Dışişleri Bakanlığı'na geldiğini duyurdu.

Lübnan'dan yayın yapan El Manar televizyonuna konuşan Suriye Ulaştırma Bakanı ise Türkiye'yi "korsanlık"la suçladı.

Bakan Mahmud Said, yaptığı açıklamada, Türkiye'nin hamlesinin, "sivil havacılık anlaşmalarıyla çelişen hava korsanlığı" anlamına geldiğini belirtti.

SURİYE'DEN TÜRKİYE'YE: "DÜŞMANCA"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

merakli ~ 6 yıl önce
20Denizlili, ben de denizliliyim ve senin gibi dusunen bir hemserimin olmasina gercekten uzuldum. Rusya savas malzemesi gondermek istese zaten gonderir bunun icin A320 gibi kapasitesi belli bir ucaga ihtiyaci yok. Nasil sen ABD'nin incirlik ussu vasitasiyla bolgede usakligini yapiyorsan, Suriye'de Rusya'nin yapiyor ve Rusya'nin orada ussu var... Kimsenin burada kalkip Esat'i veya baska birini dusundugu yok..biz kendimizi dusundugumuzden endiseleniyoruz. Komsu bir ulkenin seversin sevmezsin mesru bir hukumetini devirmek icin resmen savas acmak disinda her turlu aksiyona imza atan Turkiye kendi gelecegine ihanet etmektedir. Bolgede ordusuz, bagimsiz ve uydu devletcikler kurularak abd hegomonyasi kurulmasi ve israil'in guvenliginin saglanmasi icin atilan bu adimlara karsi gelecegimize, kalkip tek bir acidan bakip "zamaninda siz de apo'yu beslemistiniz" demek cok sig bir bakis acisidir. bu melun savasin er ya da gec en buyuk zararini biz gorecegiz. usaklik bu millete yakismiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saki ~ 6 yıl önce
Dusmanca ymis.. beni vuracak fuze parcalarini tasimak dusmanca degil benim bunlara el koymam dusmanca oyle mi? Rusya da bu is icin aciklama yapmak zorunda. Dusmanca hareket eden Rusya- Iran-Suriye den baskasi degil. Turkiye Suriye krizinin basindan beri, hep mesru mudafa yapti. Durup dururken tek bir davranisi bile olmadi. Ya suriye? Ucak dusurdu, vatandaslarimiza topla vurdu. PKK ya fuze verdi. Kuzey Suriye yi PKK ya birakti. Turkiye cok az tepki veriyor bana gore..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
20Denizlili ~ 6 yıl önce
"DÜŞMANCA" Bunu Okumak bile bana Yetiyor ,Kesinlikle!!! Zamaninda Öcalani herhalde DOSTCA El Üstünde Tuttular Galiba? Ben iste bu TAVIRA DÜŞMANCA derim,Ucak indirip ARAMA HAKKI Uluslar arasi ANtlasmalar Cerceversinde Yapilmistir,Ayrica Pilot'un Vakti ve Zamani vardi istese idi TÜRK HAVA SAHASINA Girmez geri Dönebilirdi,bile bile girdi. Sen PKK'yi BARINDIR ÖCALAN'a EV SAHiPLiGi yap ardindan Kalk TÜRKiYE'ye deki DÜŞMANCA Gülerler ADAMA

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sevkiyat ~ 6 yıl önce
GORA filminden bir replik :) - anlat (Uçağın mürettebatına sorgu başlar ) :) + "malı arap faik'ten alıyorduk, karabük'te ikinci yükleme yapılıyordu. adana'ya kadar da ben kullanıyorudum kamyonu" -ne diyorsun?!? + ne diyeceğim, siz kaçırdınız, siz anlatın!! ( Buda Suriyeli Pilot olsa gerek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000