15 Mart 2015, Pazar 16:40:33

KLM ESENBOĞA'YA ACİL İNİŞ YAPTI

KLM Havayolları'nın Amsterdam-Abu Dabi seferini yapacak A330 tipi yolcu uçağı, bir yolcunun kalp krizi geçirmesi nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.
  • hocam ankaradan gelen yolcular denizli uçağına bindi, sonuç 10dk 15A gecikme selamlar :D
  • Bir uçuğa öncelik verildi diye trafik karışmaz, eğer siz böyle bir olaya havaalanı olarak HAZIR değilseniz bocalarsınız. AMA şu bir gerçekki ESB havaalanını trafiği daha fazla yoğunlaşmadan acil RNAV DEPARTURE ve ARRIVAL prosedürlerini oluşturup uygulamaya geçirmesi lazım. (Örnek SAW eski ve yeni hali) Mevcut STAR uygulandığında özellikle yoğun saatlerde bütün trafiği RADAR vektörü ile yaklaştırmak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucu aşırı iş yükü, gereğinden fazla telsiz konuşması, harcanan fazla yakıt vs.. ortaya çıkıyor, birde bunun içine beklenmedik trafikler girince sıkıntı ister istemez yaşanıyor. Nacizane ufak bir tespit. Saygılar
  • Denizli ucagi Istanbul'da, Denizli'ye gitmeyecek yolcunun Denizli ucagina binmesi sebebiyle bekliyor. Nasil bindi acaba:)
  • ARff ve uygun pist olmasa o uçak inmezdi.Pass bilet,ATC maaşı,genel müdürlükte ofis istiyoz.

KLM Havayolları'nın Amsterdam-Abu Dabi seferini yapacak A330 tipi yolcu uçağı, bir yolcunun kalp krizi geçirmesi nedeniyle Ankara Esenboğa Havalimanı'na acil iniş yaptı.

Amsterdam'dan sorunsuz bir kalkış gerçekleştiren yolcu uçağı, yolculardan birinin fenalaşması üzerine rotasını Ankara'ya kaydırdı. Esenboğa kulesiyle irtibatan geçen uçak, iniş için öncelik istedi. Bunun üzerine KLM uçağına öncelik tanınarak uçuş trafiği beklemeye alındı.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre Esenboğa'da hava trafiği kısa süreliğine alt üst olurken, bazı uçakların yakıt kritiğine girdiği öğrenildi.

KLM uçağının Esenboğa'ya inmesinin ardından uçağa sağlık ekipleri giderek hasta yolcuya müdahalede bulundu. Yolcunun akıbetiyle ilgili karar verilmesinin ardından uçağın seferine devam edeceği kaydedildi.

©AirportHaber 

KLM ESENBOĞA'YA ACİL İNİŞ YAPTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (24)

denizli ~ 3 yıl önce
hocam ankaradan gelen yolcular denizli uçağına bindi, sonuç 10dk 15A gecikme selamlar :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bir uçuğa öncelik verildi diye trafik karışmaz, eğer siz böyle bir olaya havaalanı olarak HAZIR değilseniz bocalarsınız. AMA şu bir gerçekki ESB havaalanını trafiği daha fazla yoğunlaşmadan acil RNAV DEPARTURE ve ARRIVAL prosedürlerini oluşturup uygulamaya geçirmesi lazım. (Örnek SAW eski ve yeni hali) Mevcut STAR uygulandığında özellikle yoğun saatlerde bütün trafiği RADAR vektörü ile yaklaştırmak zorunda kalıyorlar. Bunun sonucu aşırı iş yükü, gereğinden fazla telsiz konuşması, harcanan fazla yakıt vs.. ortaya çıkıyor, birde bunun içine beklenmedik trafikler girince sıkıntı ister istemez yaşanıyor. Nacizane ufak bir tespit. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
denizli ~ 3 yıl önce
Denizli ucagi Istanbul'da, Denizli'ye gitmeyecek yolcunun Denizli ucagina binmesi sebebiyle bekliyor. Nasil bindi acaba:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Forza arff ~ 3 yıl önce
ARff ve uygun pist olmasa o uçak inmezdi.Pass bilet,ATC maaşı,genel müdürlükte ofis istiyoz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aarrff ~ 3 yıl önce
yav he he.... he gardaş bizde öyle diyok :)))))

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000