07 Ekim 2009, Çarşamba 07:37:50

Eski milletvekili havaalanında gözaltına alındı

Hakkında 20 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan eski MHP milletvekili Cemal Enginyurt gözaltına alındı.
  • kardesimiz cemal enginyurt , 1.kendisi Rusya,da yasamadi ve rusya,dan gelen ucakta deyildi. Dusseldorf,dan gelen ucaklan yolculuk yapmisti. 2.Kendisi yakalanmadi kendisi Emniyet mensuplarina gönüllü teslim oldu. Osman Durmus Isadami ARTVIN
  • MILLETVEKILI DEGIL TAM BİR KABADAYI

10. Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmak için TBMM Başkanlığı'na giden Sadi Somuncuoğlu'nu engellediği gerekçesiyle Ankara 3. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından 20 ay hapis cezasına çarptırılan ve hakkında arama kararı bulunan Enginyurt, Rusya'dan dönüşünde Esenboğa Havalimanı'nda yakalandı.

Uzun süredir Rusya'da kaldığı belirlenen Enginyurt hakkında, Çek Kanunu'na muhalefet suçundan da arama kararı bulunduğu bildirildi.

Gözaltına alındıktan sonra Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen Enginyurt, hakkındaki işlemlerin tamamlanmasından sonra İnfaz Bürosuna götürüldü.

Eski Devlet Bakanı Somuncuoğlu, 10. Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olmak ve 25 Nisan 2000 tarihinde TBMM Başkanlığı'na dilekçeyle başvurmak istemişti. Cemal Enginyurt, Somuncuoğlu'nun adaylık başvurusunu engelleme girişiminde bulunduğu iddiasıyla yargılanmış ve ''siyasi hakları kullanmaktan men'' suçundan 20 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.

Eski milletvekili havaalanında gözaltına alındı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
kardesimiz cemal enginyurt , 1.kendisi Rusya,da yasamadi ve rusya,dan gelen ucakta deyildi. Dusseldorf,dan gelen ucaklan yolculuk yapmisti. 2.Kendisi yakalanmadi kendisi Emniyet mensuplarina gönüllü teslim oldu. Osman Durmus Isadami ARTVIN

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
MILLETVEKILI DEGIL TAM BİR KABADAYI

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000