13 Nisan 2013, Cumartesi 08:05:42

ESENBOĞA'YA METRO GELİYOR

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Ankara'da metro hattını Esenboğa Havalimanı'na bağlamak için yıl sonuna kadar projelerin tamamlanacağını, gelecek sene de hattın yapımı için harekete geçileceğini bildirdi.
  • yahu yıl olmuş 2013 hala projelere başlanacak diyorlar.. (en az) 5 sene de inşaat sürer.. umarım ankaradaki metro IST dakine benzemez.. IST daki metro, avrupa ve ABD dekilerin aksine şehrin merkezine direkt ulaşım sağlamıyor.. IST gibi aktarma ve hatlar arası geçişlerin fiziksel olarak zor olduğu bir şehirde böyle bir metro pek te pratik bir çözüm sunmuyor aslında. Metro hattı tıpkı havaş gibi belli başlı merkezlere kısa ve direkt ulaşım sağlayacak şekild olmalı, elinde valizlerle o hattan o hatta geçişe gerek olmamalı..
  • Sizce bakanın sözünde geçen "Kim" bitecek arkadaşlar? Cevapları merak ediyorum?
  • ESB den direk Avrupa Amerika ucuslari ne zaman baslayacak Sayin Bakan? Anadolu yolcusunu yollarda aktarmalarda telef olmaktan kurtarin lutfen. Saygilar
  • AHL'DE DE METRO VAR AMA GECE 24:00'TE KAPANIR! SABAHA KADAR UÇUŞLAR DEVAM EDER,YOLCULAR METRONUN KAPISINDA DÖNERLER. SABAH 6:00'YA KADAR METRO KATINDA SÜRÜNÜRLER.BUNU GÖREN NE BİR VALİ YRD.,NE BİR DHMİ YETKİLİSİ,NE BİR TAV YETKİLİSİ YOKTUR.VARSIN ESB'DE DE METRO OLMAYI VERSİN,MUHTEMELEN ORADA DA BU OLANLARI GÖRECEK BİR YETKİLİ ÇIKMAYACAK !

Bakan Yıldırım, ASO 1. Sincan OSB 4. Kısım'da gerçekleştirilen metro araçları üretim tesisi temel atma töreninde yaptığı konuşmada, Ankara için güzel bir hizmetin başlangıcı dolayısıyla OSB'de bir araya geldiklerini söyledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ankara metrolarını tamamlamak yetmez, Ankara'yı Esenboğa'ya bağlamak gerekir" dediğini, bu konuda talimat verdiğini anlatan Bakan Yıldırım, Ankara'da metro hattının Esenboğa Havalimanı'na bağlanması konusunda projelerin yapımı için ihalenin gerçekleştirildiğini, yıl sonuna kadar projelerin biteceğini kaydetti. Yıldırım, "Gelecek sene de o hattın yapımı için harekete geçeceğiz" dedi.

Ankara metrolarının inşaatının hızla sürdüğünü ifade eden Yıldırım, "Ankara metroları bizim için o kadar öncelikli bir konu oldu ki genel müdür yer altından çıkmıyor, evine gidemiyor, işlerini aksatıyor. Çünkü o biliyor ki bu metrolar ya bitecek ya bitecek. Metrolar bitmezse kim bitecek, onu siz biliyorsunuz" diye konuştu.

ESENBOĞA'YA METRO GELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

bi zahmet ~ 5 yıl önce
yahu yıl olmuş 2013 hala projelere başlanacak diyorlar.. (en az) 5 sene de inşaat sürer.. umarım ankaradaki metro IST dakine benzemez.. IST daki metro, avrupa ve ABD dekilerin aksine şehrin merkezine direkt ulaşım sağlamıyor.. IST gibi aktarma ve hatlar arası geçişlerin fiziksel olarak zor olduğu bir şehirde böyle bir metro pek te pratik bir çözüm sunmuyor aslında. Metro hattı tıpkı havaş gibi belli başlı merkezlere kısa ve direkt ulaşım sağlayacak şekild olmalı, elinde valizlerle o hattan o hatta geçişe gerek olmamalı..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kim Bitecek? ~ 5 yıl önce
Sizce bakanın sözünde geçen "Kim" bitecek arkadaşlar? Cevapları merak ediyorum?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Iyi ama ~ 5 yıl önce
ESB den direk Avrupa Amerika ucuslari ne zaman baslayacak Sayin Bakan? Anadolu yolcusunu yollarda aktarmalarda telef olmaktan kurtarin lutfen. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yavaş ~ 5 yıl önce
avrupanın belli başlı şehirleri tamam da ABD konusunda biraz abartmadın mı? :)
Sevgili yavas ~ 5 yıl önce
Dikkat ettiyseniz, her gun iki frekans ABD isteyen yokki. Haftada 3 sefer ile baslasinlar gerisi kendiliginden yavas yavas ortaya cikar. Siz dogma buyume Istanbul lusunuz galiba :)
METRO'MU? ~ 5 yıl önce
AHL'DE DE METRO VAR AMA GECE 24:00'TE KAPANIR! SABAHA KADAR UÇUŞLAR DEVAM EDER,YOLCULAR METRONUN KAPISINDA DÖNERLER. SABAH 6:00'YA KADAR METRO KATINDA SÜRÜNÜRLER.BUNU GÖREN NE BİR VALİ YRD.,NE BİR DHMİ YETKİLİSİ,NE BİR TAV YETKİLİSİ YOKTUR.VARSIN ESB'DE DE METRO OLMAYI VERSİN,MUHTEMELEN ORADA DA BU OLANLARI GÖRECEK BİR YETKİLİ ÇIKMAYACAK !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
metro enerjisi ~ 5 yıl önce
Avrupa'da bir çok şehirde geceleri havalimanları kapanır, isterseniz onu da yapsınlar. bu da bir çözüm ? :) yoksa yok işte, geliştirilmesi lazım ki birşeylerin bizler için de çevre için de,işletmeler için de iyi olsun şartlar.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000