15 Ağustos 2011, Pazartesi 10:50:20

ESENBOĞA'YA METRO GELİYOR...

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi, Esenboğa Havalimanı ile Kızılay arasında yapılması planlanan raylı sistem konusunda çalışmalara başlaması için EGO Genel Müdürlüğüne yetki verdi...
  • Melih Gökçek eskiden araç altgeçitlerini yapıyordu. İki yıldır onu da bıraktı. Şu anda hiç bir icraatı yok.
  • Bildiğim kadarıyla Ankara'da ve büyükşehirlerde metro olayı ulaştırma bakanlığına teslim edildi. Ama görüldüğü kadarıyla bazı uyanık başkanlarımız durumdan pay çıkarmaya devam ediyorlar kendi icraatleriymiş gibi :):):)
  • başkentin en büyük eksiği buydu zaten de 10 yıla ancak bitirirler.
  • batıkent sincan ümitköy vb. hatları tamamladık, şimdi sıra esenboğada. teşekkürler canım ankaram!
Esenboğa Havalimanı ile kent merkezi arasında yapılması planlanan ve Ulaştırma Bakanlığı tarafından hayata geçirilecek raylı sistem için harekete geçen Meclis, çalışmalara başlaması için EGO Genel Müdürlüğünü yetkilendirdi. 
 
Toplantıda, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmelerden sonra fuar alanı ve Kızılay arası raylı sistemi 2012 yılında ihale etmeye karar verdiklerini açıklayan Gökçek, "Havaalanı Yolu Metrosuna da başlıyoruz. Ulaştırma Bakanlığı ile görüşmelerimiz başladı. Başbakan'ın talimatına ilk adımı atmış oluyoruz. Bu hattın yapımını da Ulaştırma Bakanlığına devredeceğiz, diğerleri gibi yapılacak. Muhtemelen sonra da bize devredecekler. Yeni bir protokol gerekirse yine Meclise bilgi vereceğiz" dedi. 
 
Raylı sistemin tahmini 25 kilometre olacağını belirten Gökçek, resmi prosedürün tamamlanması ve çalışmaların başlamasının ardından hattın 4 yıl içinde bitirilebileceğini ifade etti. 
 
Hattın tahmini güzergahı hakkında da bilgi veren Gökçek, "Kızılay, Sıhhiye, yeni yapılan istasyon, Ulus, Bentderesi, Dışkapı Kuzey Ankara, Pursaklar içi, Saray içi, Ülker Fabrikası, fuar alanı ve en son havaalanına gidecek. İlk düşüncemiz böyle. Ulaştırma Bakanlığı ile yapılacak çalışmalar ile güzergah değişiklikleri zaruri olarak ortaya çıkabilir" diye konuştu.
ESENBOĞA'YA METRO GELİYOR...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 7 yıl önce
Melih Gökçek eskiden araç altgeçitlerini yapıyordu. İki yıldır onu da bıraktı. Şu anda hiç bir icraatı yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bildiğim kadarıyla Ankara'da ve büyükşehirlerde metro olayı ulaştırma bakanlığına teslim edildi. Ama görüldüğü kadarıyla bazı uyanık başkanlarımız durumdan pay çıkarmaya devam ediyorlar kendi icraatleriymiş gibi :):):)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
başkentin en büyük eksiği buydu zaten de 10 yıla ancak bitirirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
batıkent sincan ümitköy vb. hatları tamamladık, şimdi sıra esenboğada. teşekkürler canım ankaram!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000