09 Temmuz 2015, Perşembe 10:23:02

Esenboğa'ya gümüş ödül

TAV Esenboğa, enerji verimliliği başta olmak üzere geliştirdiği çevre dostu uygulamalarla uluslararası The Green Organisation tarafından “en iyi”ler arasında gösterildi.
  • Yagmur yaginca dami akiyo, servis kati les gibi pislikten ve kokidan gecilmiyo, asansorler kafasina gore calisiyo, sadece karbon salinimiyla kalmiyo bu isler, klima calismazsa normal tabi
  • Tabi Havalandirma açmaz klima ile soğutmazsan İllaki enerji harcamazsın sapır sapır ter damlıyor üstümüzden havalimanı degil koca bir depo sanki
  • Acaba ankara mı yaşasam kı
  • Avrupa'nın en iyi su alan havalimanı bi yağmur yağsın damdan sular damlıyor salınım gazının az olmasından galşba

TAV Esenboğa, enerji verimliliği başta olmak üzere geliştirdiği çevre dostu uygulamalarla uluslararası The Green Organisation tarafından “en iyi”ler arasında gösterildi. Karbon salımını ofsetleyen Esenboğa Havalimanı, dünyanın en çevreci 17 havalimanı arasına girmişti.

TAV Havalimanları tarafından işletilen Ankara Esenboğa Havalimanı’nın yolcu memnuniyetini yükseltirken çevreye etkilerini en aza indirmeye yönelik çalışmaları, Londra merkezli The Green Organisation tarafından ödüllendirildi. Esenboğa Havalimanı “inşa edilmiş çevre” kategorisinde gümüş ödülün sahibi oldu.

TAV Esenboğa Genel Müdürü Nuray Demirer “TAV Havalimanları olarak çevre ve topluma saygılı, sürdürülebilir bir iş modelini benimsiyoruz. Yolcularımıza güvenli, konforlu ve hızlı bir seyahat deneyimi sunarken, faaliyetlerimizin çevreye olan etkilerini en aza indirmeyi hedefliyoruz. Bu çalışmalarımızın İngiltere merkezli saygın çevre kuruluşlarından The Green Organisation tarafından ödüllendirilmesinden mutluluk duyuyoruz. Tüm paydaşlarımız için en yüksek değeri yaratırken çevresel ve toplumsal fayda yaratmak üzere çalışmaya devam edeceğiz” dedi. 

Geçen yıl 11 milyondan fazla yolcuya hizmet veren Esenboğa Havalimanı, yolcu konforundan ödün vermeksizin enerjiyi verimli kullanmak üzere bir dizi uygulamayı hayata geçirdi. Otomatik aydınlatma kontrolü, LED aydınlatma kullanımı, doğalgazdan elektrik, ısıtma ve soğutma enerjisi üreten trijenerasyon tesisi bu uygulamalar arasında bulunuyor.

Esenboğa Havalimanı, dünyanın en çevreci 17 havalimanından biri. Havalimanı işletmecilerinin çatı örgütü ACI Europe tarafından yürütülen Havalimanı Karbon Akreditasyonu programında 3+ seviyesinde sertifikasyon aldı. İklim değişikliğinin başlıca nedenleri arasında yer alan karbon salımlarını en iyi seviyeye indirdi; kalan kısmı da temiz enerjiye yatırım yaparak ofsetledi. Türkiye’de bu seviyeye yükselen ilk havalimanı oldu.

1994’te kurulan The Green Organisation, kendini en iyi çevre uygulamalarını teşvik etmeye adamış uluslararası, bağımsız ve kar amacı gütmeyen bir kuruluş. The Green Apple Çevre Ödülleri kapsamında, özel ve kamu kuruluşlarının çevreye duyarlı uygulamalarının en iyileri belirleniyor.

Esenboğa'ya gümüş ödül

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Esb ~ 3 yıl önce
Yagmur yaginca dami akiyo, servis kati les gibi pislikten ve kokidan gecilmiyo, asansorler kafasina gore calisiyo, sadece karbon salinimiyla kalmiyo bu isler, klima calismazsa normal tabi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bb ~ 3 yıl önce
Tabi Havalandirma açmaz klima ile soğutmazsan İllaki enerji harcamazsın sapır sapır ter damlıyor üstümüzden havalimanı degil koca bir depo sanki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ankara ~ 3 yıl önce
Acaba ankara mı yaşasam kı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
i.K.s ~ 3 yıl önce
Avrupa'nın en iyi su alan havalimanı bi yağmur yağsın damdan sular damlıyor salınım gazının az olmasından galşba

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000