27 Ağustos 2015, Perşembe 09:32:47

Esenboğa Havalimanı'nda şoke eden olay!

Geçtiğimiz ay yaşanan olayda, 63 yaşındaki bir kişinin aracıyla Cumhurbaşkanı’nın giriş yaptığı kapıdan geçerek, uçakların ‘taksi’ yoluna yöneldi. Yoluna devam eden ve 2’nci piste girmek üzereyken fark edilen otomobil, havalimanında alarma neden oldu.
  • Aracın geçtiği doğrudur. Ancak söz konusu olay Apron C Kapı ( uçaklara yakıt veren tankerlerin girip çıktıkları kapıdır. o akşam kontrollü şekilde tankeri içeriye alıyorlar, tanker geçtikten sonra kapıyı kapatmadan içeriye giren dhmi güvenlik görevlisi bariyeri açık unutur. o sırada Ankara istikametine gitmek isteyen vatandaş apronu ankara yolu sanarak içeri girer sonrası malüm.........
  • yahu son günlerde daha komik bir şey duymamıştım
  • Burası Türkiye..Hangi Türkiye ? Hindistan,Pakistan ve arap ülkeleriyle eş değerde..Dünyanın en güzel toprak parçasında sahip olsakta burası hiçbir zaman değil avrupa olmak yanından geçemez.
  • mercedes-benz ; her kapıyı açar . hiç bozmadan bu şekilde reklam yapabilir . bu işin mazereti olamaz . Esenbogada çalışan arkadaşlarımız bu olayın aslını yazmaları daha doğru olur . Böyle birşey yok demeniz birşey ifade etmez

Edinilen bilgiye göre 63 yaşındaki bir kişi 14 Temmuz’da İstanbul’dan uçakla Ankara Esenboğa Havalimanı’na geldi. Otoparktaki aracına binen bu kişi Afyon’a gitmek üzere Ankara istikametine çıkmak istedi. Yanlışlıkla Cumhurbaşkanı’nın giriş yaptığı kapıdan geçen sürücü, uçakların ‘taksi’ yoluna yöneldi. Yoluna devam eden ve 2’nci piste girmek üzereyken fark edilen otomobil, havalimanında alarma neden oldu.

DÖRTLÜLERİ YAKIP BEKLEDİ

Kule, bu sırada inişe geçen uçakların pisti pas geçmesini sağlarken, havaalanı pistine girdiğini fark eden sürücü de panik halde dörtlülerini yakarak beklemeye başladı. Araç, daha sonra güvenli bir şekilde pistten çıkarıldı. Esenboğa Emniyet Amirliğine götürülen ve ifadesi alınan sürücü, şeker hastası olduğunu belirterek, “Ankara istikametine çıkmak istedim. Yolumu şaşırmışım. Pisti gördüğümde ilk önce duble yol sandım. Hatta kendi kendime, ‘Bu kadar güzel duble yol görmemiştim’ dedim. Sonra pistte olduğumu anlayınca, dörtlülerimi yakıp beklemeye başladım” dedi.

‘MAKAM SANDIK, KAPIYI AÇTIK’

Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin havalimanı çalışanları için verdiği iftar yemeği esnasında yaşandığı sanılan olayın ardından soruşturma açıldı. Sonucunda Ankara Valiliği, ihmali bulunduğu öne sürülen iki polis memurunu, havaalanından alarak Ankara merkezde görevlendirdi. Güvenlik görevlileri ise ifadelerinde kapının açık unutulduğu iddialarını kabul etmedi. Görevliler aracı makam otomobili sandıklarını belirterek, kapıyı bu yüzden açtıklarını söyledi. Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin ise kusuru bulunduğu belirtilen görevliler hakkında açtığı soruşturma devam ediyor. (Hürriyet)

Esenboğa Havalimanı'nda şoke eden olay!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

gerçek ~ 3 yıl önce
Aracın geçtiği doğrudur. Ancak söz konusu olay Apron C Kapı ( uçaklara yakıt veren tankerlerin girip çıktıkları kapıdır. o akşam kontrollü şekilde tankeri içeriye alıyorlar, tanker geçtikten sonra kapıyı kapatmadan içeriye giren dhmi güvenlik görevlisi bariyeri açık unutur. o sırada Ankara istikametine gitmek isteyen vatandaş apronu ankara yolu sanarak içeri girer sonrası malüm.........

Yanıtla

Kalan karakter 1000
LTBR ~ 3 yıl önce
yahu son günlerde daha komik bir şey duymamıştım

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 3 yıl önce
Burası Türkiye..Hangi Türkiye ? Hindistan,Pakistan ve arap ülkeleriyle eş değerde..Dünyanın en güzel toprak parçasında sahip olsakta burası hiçbir zaman değil avrupa olmak yanından geçemez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Slh dmr ~ 3 yıl önce
mercedes-benz ; her kapıyı açar . hiç bozmadan bu şekilde reklam yapabilir . bu işin mazereti olamaz . Esenbogada çalışan arkadaşlarımız bu olayın aslını yazmaları daha doğru olur . Böyle birşey yok demeniz birşey ifade etmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000