30 Eylül 2008, Salı 08:36:45

Bir haberle ambulans uçak gönderdiler

Ağır kanama geçiren 76 yaşındaki Osman Yılmaz için Şereflikoçhisar’dan Ankara’ya gidecek ambulans bulunamadı. Oğlu, babasının emekli olduğu Norveç’e durumu bildirdi, 4 saat sonra ambulans uçak geldi.
  • Yazıklar olsun bizim ülkemize. Başka söylenecek bir söz bulamıyorum.
  • Dşrt miljonluk Norveç, vatandaşının değerini biliyor ve tüm Iskandinavya ülkelerinde de olduğu gibi ona her açıdan sahip çıkıyor. Biz bu konuda onlardan fersah fersah gerideyiz. İnsanın değeri var mı bizde???
  • Yorumunuz...gözünü sevdiğim avrupası be
  • ben tek sunu söylemek istiyorum, bir almanyada yasayan ve ici böyle haberler okuyup da neden benim vatanimda böyle seyler oluyor demekle kalipda icim icimi yiyor? Yane hepimizde Allah korkusu var iken, Hepimiz Müslümaniz deyip de kimsemiz kimimizin hakkini yedigi yerde ona hepimiz tükürmemiz geliyor ya, ama Bir allahin verdigi cana da bana deyip es gecmemiz, ve Hiristiyan bir Ülke gelip o Müslümani oradan alip en iyi Imkanlariyla Yardim ederse, Bize Yaziklar olsun. Simdi Herkese söylüyorum bu Ülkede kim daha iyi Bir Müslüman? Biz mi? yoksa bizi Hastalikdan kurtaran canimiza bir deger veren Hiristiyan mi? Iyikine Almanyadan Sigortaliyim diyorum kendi kendime. Darisi herseyi daha iyi bilen, yüce vatanimdaki Vatandaslarima

Yıllarca Oslo’daki bir bira fabrikasında çalışan, burada çifte vatandaşlık hakkı da elde eden Osman Yılmaz (76), 8 yıl önce emekli oldu. 2 yıl önce de Ankara’nın Şereflikoçhisar İlçesi’ne yerleşti. Bundan 4 hafta önce eşini kaybeden Yılmaz, karaciğer yetmezliğine dayalı soluk borusundaki damarların patlaması sonucu ağır kanama geçirdi. Oğlu Yaşar Yılmaz tarafından Şereflikoçhisar Devlet Hastanesi’ne götürüldü. Hayati tehlikesi bulunduğu için Ankara’da tam teşekküllü bir hastaneye acil olarak kaldırılması istendi. Oğlu Yaşar Yılmaz hastaneden ambulans istedi. İddiaya göre hastane yetkililerinin “Şu an elimizde yok, kendi imkanınızla götürün” demesi üzerine otomobiliyle babasını kanaması da sürerken Ankara’da Özel Mesa Hastanesi Acil Servisi’ne kaldırdı. Hemen yoğun bakıma alınan Yılmaz için gerekli tedavilere başlandı.

Yaşar Yılmaz, babasının durumunu Norveç’e bildirdi. Yılmaz’ın Norveç’in bağlı bulunduğu sağlık kurumuna durumu iletmesi üzerine 4 saat içinde sağlık ekibi oluşturulup, özel Luft şirketine ait ambulans uçak Türkiye’ye gönderildi. Esenboğa Havalimanı’na inen ambulans uçak Yılmaz’ı teslim alıp, Norveç’e götürdü.

 3 lira prim ödüyor insan yerine konuyor

Norveç’teki yetkililere haber vererek babasının tedavi için bu ülkeye gitmesini sağlayan Yaşar Yılmaz iki ülke arasındaki farkı şöyle dile getirdi: “Türkiye’de insana ve insan sağlığına değer verilmediğini gördüm. Ankara’ya kaldırılması istenen babama bir ambulans dahi verilmezken, Norveç’ten 4 saat içinde tam teşekküllü özel ambulans uçak gönderiliyor. Babam sağlık hizmetlerinden yararlanmak için Norveç’e yılda sadece Türk parası olarak 35 YTL ödüyor. Buna karşın Özel Mesa Hastanesi’nde 5 gün tedavi gören babam için 25 bin YTL tedavi gideri çıkarıldı. İndirim istediğim hastane yetkilileri bu rakamı 3 bin 500 YTL’ye düşürdü.”

Vatan

Bir haberle ambulans uçak gönderdiler

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

YAZIK ~ 10 yıl önce
Yazıklar olsun bizim ülkemize. Başka söylenecek bir söz bulamıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Çağdaş ~ 10 yıl önce
Dşrt miljonluk Norveç, vatandaşının değerini biliyor ve tüm Iskandinavya ülkelerinde de olduğu gibi ona her açıdan sahip çıkıyor. Biz bu konuda onlardan fersah fersah gerideyiz. İnsanın değeri var mı bizde???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dispatch ~ 10 yıl önce
Yorumunuz...gözünü sevdiğim avrupası be

Yanıtla

Kalan karakter 1000
diesel ~ 10 yıl önce
ben tek sunu söylemek istiyorum, bir almanyada yasayan ve ici böyle haberler okuyup da neden benim vatanimda böyle seyler oluyor demekle kalipda icim icimi yiyor? Yane hepimizde Allah korkusu var iken, Hepimiz Müslümaniz deyip de kimsemiz kimimizin hakkini yedigi yerde ona hepimiz tükürmemiz geliyor ya, ama Bir allahin verdigi cana da bana deyip es gecmemiz, ve Hiristiyan bir Ülke gelip o Müslümani oradan alip en iyi Imkanlariyla Yardim ederse, Bize Yaziklar olsun. Simdi Herkese söylüyorum bu Ülkede kim daha iyi Bir Müslüman? Biz mi? yoksa bizi Hastalikdan kurtaran canimiza bir deger veren Hiristiyan mi? Iyikine Almanyadan Sigortaliyim diyorum kendi kendime. Darisi herseyi daha iyi bilen, yüce vatanimdaki Vatandaslarima

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000