05 Aralık 2012, Çarşamba 08:25:27

BAKAN YLDIZ'DAN AÇIKLAMA

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "Yaşanan olay oradaki ortaklıkları etkilemez. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Türkiye neyi nasıl yapacağını bilerek yola çıkmıştır" dedi...
  • Adamlar iyi yapmışlar desem gülsem mi, yoksa olan bu ülkenin garibanına oluyor diye ağlasam mı? Açılım ne oldu? Orada Türkmenler katledilirken kulaklar tıkandı. Nüfus ve tapu kayıtları değiştirilirken, özel kuvvetlerin başına çuval geçirilirken, ABD şakşakçılığı yapıldı. Sınırdan geçiş tezkeresi onaylanmadı diye hükümet devirtildi. Sonuç ne oldu? Ne bekleniyordu kürtlerden. Davul zurna elde çiçek zılgıt çekerek karşılanmak mı? Yaşananlar tabi ki ortaklığı etkilemez. Niye etkilesin ki etkilettirecek girişimde bulunmak yemez. Obama abi elinde beyzbol sopasıyla konuşuyor sizinle zaar. Merak ediyorum hiç zorunuza gitmiyormu bu halleriniz. Vallahi benim çok zoruma gidiyor.
  • bizim buralarda bu tür durumlara "madara olduk" denir siz şamar oğlanıda diyebilirsiniz !
  • CAHILLER SIZLERI HIZAYA GETIRIYORLARYA , IRAK YÖNETIMINI TEBRIK EDIYORUM. GIRIS ve CIKISLARINI KAPATSAYIDINIZ IRAK KENDISINI TOPARLARDI.
  • op aganin elini,bas taci ettiniz

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 'Petrol ve Gaz' konferansına katılmak üzere yapacağı Erbil ziyaretini, Irak Hükümetinin izin vermemesi sebebiyle gerçekleştiremedi. Uçağın Erbil'e inişine izin verilmemesinin ardından Ankara'ya dönen Bakan Yıldız, Esenboğa Havalimanı'nda gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Hava sahasının uçuşa kapatıldığını öğrendiklerini belirten Yıldız, "Açılır dedik ancak Kayseri semalarında inilemeyeceğini söylendi ve Ankara'ya döndük. Orada yapılacak konferans 19 ayrı ülkenin bulunduğu Irak'taki petrol ve doğalgaz kaynaklarının çıkarılması için bir yapı. Biz Irak'ın hiçbir durumuna kayıtsız kalamayacağımızı vurguladık. Bu iletişim kopukluğunun giderileceğini umuyorum" dedi.


Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Irak Elçiliği'nin görüşmelerde bulunduğunu ifade eden Yıldız, "Onlar da bir iletişim kopukluğundan bahsediyorlar. 25 milyar dolarlık bir iş aldık ortaklarımızla beraber. Bunlar Irak'ın kuzeyi ve güneyi ayırt edilmeksizin yapıldı. Dünyanın pek çok ülkesinin kayıtsız kalmadığı Irak'a yanı başımızda kayıtsız kalmamız düşünülemez" diye konuştu.

Yaşanan sıkıntının Irak'la ilişkileri etkileyip etkilemeyeceğinin sorulması üzerine Yıldız, "Yaşanan olay oradaki ortaklıkları etkilemez. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Türkiye neyi nasıl yapacağını bilerek yola çıkmıştır. Irak'ın 7 milyon varillik günlük üretime ulaşması bu projelerle olacaktır" şeklinde konuştu.

"Uçuş sahasına Bütün özel uçaklara kapatıldığını söylediler" diyen Yıldız, "Ama açıkçası oraya inen özel uçaklar var. Iraktaki kardeşlerimizin bu iletişim kopukluğunu gidereceğine inanıyorum" değerlendirmesinde bulundu.

BAKAN YLDIZ'DAN AÇIKLAMA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Çuvallık hadiseler serisi ~ 5 yıl önce
Adamlar iyi yapmışlar desem gülsem mi, yoksa olan bu ülkenin garibanına oluyor diye ağlasam mı? Açılım ne oldu? Orada Türkmenler katledilirken kulaklar tıkandı. Nüfus ve tapu kayıtları değiştirilirken, özel kuvvetlerin başına çuval geçirilirken, ABD şakşakçılığı yapıldı. Sınırdan geçiş tezkeresi onaylanmadı diye hükümet devirtildi. Sonuç ne oldu? Ne bekleniyordu kürtlerden. Davul zurna elde çiçek zılgıt çekerek karşılanmak mı? Yaşananlar tabi ki ortaklığı etkilemez. Niye etkilesin ki etkilettirecek girişimde bulunmak yemez. Obama abi elinde beyzbol sopasıyla konuşuyor sizinle zaar. Merak ediyorum hiç zorunuza gitmiyormu bu halleriniz. Vallahi benim çok zoruma gidiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
madara ~ 5 yıl önce
bizim buralarda bu tür durumlara "madara olduk" denir siz şamar oğlanıda diyebilirsiniz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TEBRIK EDIYORUM ~ 5 yıl önce
CAHILLER SIZLERI HIZAYA GETIRIYORLARYA , IRAK YÖNETIMINI TEBRIK EDIYORUM. GIRIS ve CIKISLARINI KAPATSAYIDINIZ IRAK KENDISINI TOPARLARDI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 5 yıl önce
op aganin elini,bas taci ettiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000