14 Şubat 2011, Pazartesi 13:58:44

YOLCU TUVALETTE SİGARA İÇİNCE...

Emirates'e ait Dubai-New York seferini yapan Boeing 777 tipi uçak tuvaletten gelen duman yüzünden Stocholm'e iniş yaptı.
  • Rotayı yollayan arkadaşa teşekkür ederim. Rotaya baktım, Kopenhag üzerinden geçiyor. Olayın Stockholm'ün 120 Nm. kuzeybatısında olması çok garip.
  • burdan atıp tutmussun yok fosur fosur içiyorlar diye ,gördüysen cek resmini kardeşim yolla sirkete,burdan atıp tutma.ucakta sigara içmenin cezası işten cıkarılmaktır.ekip fosur fosur icicek yolcu kokuyu anlamıycak :) he bu arada içtim cok zwkli diyen cocuk beyinli arkadas bir ucagın tamamen yanması elektrik kabloları vs. yüzünden herhangi bir ateste 90 saniyede kül olur,sende ne olursun düşün.
  • Tuvaletlerdeki smoke detectorlarin verdigi ikaz bellidir. tuvalette yolcu sigara iciyorsa ve eger bir yangin/duman alarmi geldiyse smoke detector dan gerekli prosedurler uygulanir . ucagi divert etmek icin bir neden degildir genellikle . Dumanin IFE ( in flight entertainment) fan indan geldigi soyleniyor. Bu durumda ucak ici eglence sistemi kapatilir ve duruma gore uzun bir ucus oldugu icin de ucagi divert etmisler..tuvaletle sigarayla bir alakasi yok...
  • ucagin rotasini soran akadasa : yaklasik olarak asagidaki linkteki gibi bir rota izlemesi gerekiyor. http://www.gcmap.com/mapui?P=DXB-jfk&PM=b:disc7%2b%22%25U%2212
Dubai-New York seferini yapan Boeing 777 tipi yolcu uçağı, kabinden gelen duman ikazı yüzünden Stocholm'e acil iniş yaptı.

Uçakta 361 yolcu bulunduğu bildirildi. Kabinde duman ikazı alınan uçağın tuvaletinde bir yolcunun sigara içmiş olabileceği bildirildi.
 
Stocholm'deki Arlanda Havaalanı'na inen uçakta bulunan yolcular terminale alındı, uçak teknik kontrolden geçirildi.
YOLCU TUVALETTE SİGARA İÇİNCE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (12)

Misafir ~ 7 yıl önce
Rotayı yollayan arkadaşa teşekkür ederim. Rotaya baktım, Kopenhag üzerinden geçiyor. Olayın Stockholm'ün 120 Nm. kuzeybatısında olması çok garip.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
burdan atıp tutmussun yok fosur fosur içiyorlar diye ,gördüysen cek resmini kardeşim yolla sirkete,burdan atıp tutma.ucakta sigara içmenin cezası işten cıkarılmaktır.ekip fosur fosur icicek yolcu kokuyu anlamıycak :) he bu arada içtim cok zwkli diyen cocuk beyinli arkadas bir ucagın tamamen yanması elektrik kabloları vs. yüzünden herhangi bir ateste 90 saniyede kül olur,sende ne olursun düşün.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Tuvaletlerdeki smoke detectorlarin verdigi ikaz bellidir. tuvalette yolcu sigara iciyorsa ve eger bir yangin/duman alarmi geldiyse smoke detector dan gerekli prosedurler uygulanir . ucagi divert etmek icin bir neden degildir genellikle . Dumanin IFE ( in flight entertainment) fan indan geldigi soyleniyor. Bu durumda ucak ici eglence sistemi kapatilir ve duruma gore uzun bir ucus oldugu icin de ucagi divert etmisler..tuvaletle sigarayla bir alakasi yok...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ucagin rotasini soran akadasa : yaklasik olarak asagidaki linkteki gibi bir rota izlemesi gerekiyor. http://www.gcmap.com/mapui?P=DXB-jfk&PM=b:disc7%2b%22%25U%2212

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000