08 Kasım 2014, Cumartesi 07:45:43

EMIRATES YÜZÜNCÜ B777-300ER'I FİLOSUNA KATTI

Emirates Havayolu, uzun mesafeli ve çift motorlu hava taşıtı Boeing 777-300ER uçaklarının 100'üncüsünü filosuna ekleyerek yeni bir kilometre taşına daha imza attı.
  • Bıktık bu arap reklamlarından yeter ama artık. Araplar bu kadar THY reklamı yapıyor mu acaba ?
  • Neden en iyi pilot milli havayolunda ucanmis?? Bu bile tek basina cok sig bir dusunce.Ne oldu genis bilgi yelpazenize? dunya kocaman yer,bu is cok farkli cok caga uygun ve en son yenilik ve usullere dibine kadar uyularak yapiliyor o begenmediniz ulkelerde. Neden insanlar oralarda ucmasin? benim bu kadar sene tanik oldugum o genis bilgi yelpazeleri genelde hangi ulkede belli bir telefon modeli kaca satiliyor tarzinda bilgilerden ibaret.Ucma konusunda o genis bilgilerinizi goremiyoruz ne yazik ki.Kaldi ki siz de gidin o ulkelere sizi koruyan devreleriniz,agabeyleriniz olmadan simulatorlerden gecin,o ucaklarda ucun ve ayakta durun o zaman Turk ne kadar iyi ve bilgili pilot oluyor dunya hep gorsun.bunu yapan aslan gibi pilotlarimiz var.Kabugunda oturup bu meslege tek sey katmadan baska ulke ve kulturlere,sirketlere agzina geleni yazmak cok kolay.Yapabiliyorsaniz o sirketler gibi yapin bu isi,bizler de alkislayalim.
  • "Korfez bolgesi kadar dar" lafiniz zaten herseyi acikliyor. Benim eski sirketim THY (340 filosu)insaat muhendisiyim. Simdi EK 380 filodayim. Burada TR de ogrenemiyecegim o kadar cok sey ogrendimki. Toplama insanlarin ucmasi normal cunku korfez insanlari tembel ve nufuslari az. Beceremiyorlar. Sigorta sirketleri yabancilari zorunlu kiliyor. Bicogu krizden dolayi gelmisse korfeze bir o kadar insan da kendine biseyler katmak icin gelmistir. Benimde baska bir yorumum olmayacak. THY yi birseyle suclamiyorum baska yorumcular yazmislar. Tr de donecegim yer yine orasidir. Ama kendinizi dev aynasinda gormeyin.Gelin burada isi ogrenin sonra ulkenize faydali bir pilot olarak isi baskalarinada ogretin. Saygilar
  • 112909 yorumcusu gerçekten tıntınsın yada hayatda birşey görmemişsin sen bu şirketlerin kapısından girerken eminimi korkudan bayılırsın ayrıca yetersiz olduğunda yorumundan belli

Emirates Havayolu, uzun mesafeli ve çift motorlu hava taşıtı Boeing 777-300ER uçaklarının 100'üncüsünü filosuna ekleyerek yeni bir kilometre taşına daha imza attı.

İlk Boeing 777-300ER uçağı 2005 yılının Mart ayında teslim alan Emirates, mevcut 52 uçak siparişiyle bu uçakları kullanan dünyanın en büyük operatörü konumunda.

Emirates filosunun omurgasını oluşturan Boeing 777-300ER uçaklarıyla küresel uçuş ağındaki 77 noktaya sefer düzenliyor.

Bu uçuş noktaları arasında Adelaide, Barselona, Buenos Aires, Cenevre, Milan-New York JFK, Oslo, Rio De Janeiro, Seattle, Stockholm, Taipei ve Tokyo (Narita) yer alıyor.

Boeing 777-300ER uçağı üç milyon parçadan oluşuyor

Yapımı 47 gün süren Boeing 777-300ER'nin her biri üç milyon parçadan oluşuyor.

Emirates’in 100 adet 777-300ER uçaklarında yer alan tüm kablolar birbirine uçtan uca bağlandığında, bu kabloların uzunluğu Dubai ile New York arasındaki mesafenin iki katına ulaşıyor.

Her beş 777-300ER'den biri Emirates filosunda uçuyor

Emirates Havayolu Başkanı Tim Clark, “Boeing 777-300ER dünyada bugüne kadar geliştirilmiş en görkemli uçaklardan biri. Ayrıca verim, mesafe ve yük kapasitesi bakımından kesinlikle birinci. Müşterilerimiz bu uçağı ve uçaktaki ürünleri çok seviyorlar. Bugüne kadar 108 milyonu aşkın yolcu Emirates Boeing 777-300ER uçaklarıyla uçtu. 204 adet daha Boeing 777 siparişi verdik ve bu siparişlerimiz tüm 777-300ER uçaklarımızda kullanılan GE90 motorlarının tedarikçisi General Electric gibi çok çeşitli tedarikçiler dahil Amerika Birleşik Devletleri'nde 400.000'in üzerinde istihdamı destekliyor" dedi.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO'su Ray Conner,"Emirates ile olan uzun soluklu ilişkimizden ve 777 ile başlayıp önümüzdeki yıllarda 777X ile devam edecek olan Boeing'in ürünlerine ve hizmetlerine duydukları güvenden gurur duyuyoruz" diye belirtti.

Menzili 14.490 kilometre olan Boeing 777-300ER ile Emirates’in gerçekleştirdiği en uzun uçuş toplam 13.120 kilometre ile Dubai ile Houston arasında yapılıyor.

EMIRATES YÜZÜNCÜ B777-300ER'I FİLOSUNA KATTI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Araplar ~ 4 yıl önce
Bıktık bu arap reklamlarından yeter ama artık. Araplar bu kadar THY reklamı yapıyor mu acaba ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 4 yıl önce
Neden en iyi pilot milli havayolunda ucanmis?? Bu bile tek basina cok sig bir dusunce.Ne oldu genis bilgi yelpazenize? dunya kocaman yer,bu is cok farkli cok caga uygun ve en son yenilik ve usullere dibine kadar uyularak yapiliyor o begenmediniz ulkelerde. Neden insanlar oralarda ucmasin? benim bu kadar sene tanik oldugum o genis bilgi yelpazeleri genelde hangi ulkede belli bir telefon modeli kaca satiliyor tarzinda bilgilerden ibaret.Ucma konusunda o genis bilgilerinizi goremiyoruz ne yazik ki.Kaldi ki siz de gidin o ulkelere sizi koruyan devreleriniz,agabeyleriniz olmadan simulatorlerden gecin,o ucaklarda ucun ve ayakta durun o zaman Turk ne kadar iyi ve bilgili pilot oluyor dunya hep gorsun.bunu yapan aslan gibi pilotlarimiz var.Kabugunda oturup bu meslege tek sey katmadan baska ulke ve kulturlere,sirketlere agzina geleni yazmak cok kolay.Yapabiliyorsaniz o sirketler gibi yapin bu isi,bizler de alkislayalim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
"Korfez bolgesi kadar dar" lafiniz zaten herseyi acikliyor. Benim eski sirketim THY (340 filosu)insaat muhendisiyim. Simdi EK 380 filodayim. Burada TR de ogrenemiyecegim o kadar cok sey ogrendimki. Toplama insanlarin ucmasi normal cunku korfez insanlari tembel ve nufuslari az. Beceremiyorlar. Sigorta sirketleri yabancilari zorunlu kiliyor. Bicogu krizden dolayi gelmisse korfeze bir o kadar insan da kendine biseyler katmak icin gelmistir. Benimde baska bir yorumum olmayacak. THY yi birseyle suclamiyorum baska yorumcular yazmislar. Tr de donecegim yer yine orasidir. Ama kendinizi dev aynasinda gormeyin.Gelin burada isi ogrenin sonra ulkenize faydali bir pilot olarak isi baskalarinada ogretin. Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ügü ~ 4 yıl önce
112909 yorumcusu gerçekten tıntınsın yada hayatda birşey görmemişsin sen bu şirketlerin kapısından girerken eminimi korkudan bayılırsın ayrıca yetersiz olduğunda yorumundan belli

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000