05 Mart 2011, Cumartesi 08:33:54

EMİRATES ÜÇÜNCÜLÜK KOLTUĞUNDA

Dubai merkezli Emirates Havayolları'nın ABD'li United Havayolu'nu geçerek yine ABD'li Delta ve American Havayolları'nın ardından toplam 144 adet uçak ile kapasitede dünyada üçüncü sırada geldiği bildirildi.
  • arkadaşlar dubai, emirates vb hususlarda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuzu görüyorum. detaya girmeyeceğim, emirates ve thy'nin yıllık denetim raporlarından bulun bakalım 2010 karlarını, kim daha büyük. ayrıca dubai bitti öldü emirates yapamaz diyenlere tavsiyem, emirates'i sadece o beş milyonluk nüfusun mu kullandığını araştırmalarıdır. gerek konforu gerek kalitesi ile emirates dünyaca ünlü olmuşsa bunu biraz düşünmek gerekir.
  • Vay vay vay. Arap meraklıları da varmış burada. Kendi milli havayolunu savunacağına arapları savunmak düşündürücü. Türkiyeyi küçümsemek ve araplarla kıyaslamak akla mantığa sığar mı ? Çalıştığınız şirketi değil yaşadığınız ülkeyi düşünün bence. Daha iyi olur. Dubai bitince ne yapacaksınız ? İran havayollarını mı savunacaksınız ?
  • komedi dukkani gibi olmus burasi..ne kadar cok CEO ne kadar cok satin alma uzmani ne kadar cok satin alma uzmani varmis ..bakin sayin uzmanlar Emirates , Turk Havayollarinin rakibi degil o yuzden bosuna kafanizi yormayin bu haberle..siz lufthansa ile falan karsilastirin kendinizi...dunyanin en iyi havayolu olma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz biz size de ancak aldigimiz ucaklara bakip ic gecirmek kalir...o begenmediginiz araplara soyleyin size de yag verirler belki biraz...Dubai bitti diyenler de acaba hic istanbul disina cikmislarmi onu da cok merak ediyorum haha
  • Dubai artık bitti arkadaşlar. Hub olma özelliğini kaybediyor. Alışveriş fos çıktı ve Türkiyeye kaydı. Bir de ayaklanmalar başlarsa artık bu uçaklarla çalışan yabancıları yurtdışına çıkarırlar.
Innovata tarafından yayınlanan rapora göre Emirates, Mart ayında bir önceki yıla kıyasla yüze 9.9'luk artış ile 16.9 milyar kullanılabilir koltuk kilometresi (Available Seat Kilometres - ASKs) sunacak. ABD'li United ise yüzde 0.6'lık düşüşle 16 milyar civarında ASK sunacak.

Bunun yanı sıra Delta Havayolları 28.4 milyar, American Havayolları ise 21.8 milyar ASK kaydedecek. En büyük kapasite sıralamasında beşinci yine ABD'li Southwest Havayolları oldu.

Emirates'in filosunda halen 15 adet dünyanın en büyük yolcu uçağı Airbus 380 bulunuyor. 75 adet Airbus 380 siparişi ise yakın zamanda teslim edilmeyi bekliyor. Emirates'in ABD merkezli Boeing'den aldığı dört adet B777-300 ER uçağı bulunurken 49 adet daha aynı uçaktan siparişi bulunuyor.

Raporda Türk Hava Yolları'nın da kapasitesinin yüzde 21.9 artış gösterdiği ifade edildi.


EMİRATES ÜÇÜNCÜLÜK KOLTUĞUNDA

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Misafir ~ 7 yıl önce
arkadaşlar dubai, emirates vb hususlarda bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunuzu görüyorum. detaya girmeyeceğim, emirates ve thy'nin yıllık denetim raporlarından bulun bakalım 2010 karlarını, kim daha büyük. ayrıca dubai bitti öldü emirates yapamaz diyenlere tavsiyem, emirates'i sadece o beş milyonluk nüfusun mu kullandığını araştırmalarıdır. gerek konforu gerek kalitesi ile emirates dünyaca ünlü olmuşsa bunu biraz düşünmek gerekir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Vay vay vay. Arap meraklıları da varmış burada. Kendi milli havayolunu savunacağına arapları savunmak düşündürücü. Türkiyeyi küçümsemek ve araplarla kıyaslamak akla mantığa sığar mı ? Çalıştığınız şirketi değil yaşadığınız ülkeyi düşünün bence. Daha iyi olur. Dubai bitince ne yapacaksınız ? İran havayollarını mı savunacaksınız ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
komedi dukkani gibi olmus burasi..ne kadar cok CEO ne kadar cok satin alma uzmani ne kadar cok satin alma uzmani varmis ..bakin sayin uzmanlar Emirates , Turk Havayollarinin rakibi degil o yuzden bosuna kafanizi yormayin bu haberle..siz lufthansa ile falan karsilastirin kendinizi...dunyanin en iyi havayolu olma yolunda emin adimlarla ilerliyoruz biz size de ancak aldigimiz ucaklara bakip ic gecirmek kalir...o begenmediginiz araplara soyleyin size de yag verirler belki biraz...Dubai bitti diyenler de acaba hic istanbul disina cikmislarmi onu da cok merak ediyorum haha

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Dubai artık bitti arkadaşlar. Hub olma özelliğini kaybediyor. Alışveriş fos çıktı ve Türkiyeye kaydı. Bir de ayaklanmalar başlarsa artık bu uçaklarla çalışan yabancıları yurtdışına çıkarırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000