19 Eylül 2012, Çarşamba 11:08:07

EMIRATES A380 AĞINA BİR ŞEHİR DAHA EKLEDİ

Emirates’in Dubai – Singapur hattındaki tarifeli A380 seferleri 1 Aralık 2012’de başlıyor
  • uçakları boş gidiyor, adamlar bu işi para kazanmak için değil dubai ye turist çekmek için yapıyor. yapmak zorundalar, dubaiye inşaat yatırımlarının yanında emirates yatırımları devede kulak bile olamaz, bu a380'lerin doluluk oranlarının düşük olduğunu düşünüyorum
  • Herkes kabul etmeliki korfez ulkelerini havayollari Dunya' nin gercekten en iyleri onlar SQ haricinde onlarin kalitesiyle boy olculmez
  • THY ise B737-900 ile uzun hatlar açmaya, 6-7 saatlik yolculuklarda insanları sardalye kutularına tıkmaya devam etsin.
  • Dunya'nin 1 numarasi

 

Dünyanın en hızlı büyüyen havayolu şirketlerinden Emirates, Dubai-Singapur hattını 1 Aralık 2012’den itibaren başlayacak Airbus A380 seferleriyle canlandıracak. Emirates, bu hatta tarifeli A380 seferleri gerçekleştirecek ilk ve tek havayolu şirketi olacak.

354 koltuklu Boeing 777-300ER uçakları ile düzenli seferler gerçekleştirilen bu hatta, her iki yöndeki güçlü yolcu talebinin ardından EK354 ve EK355 sefer sayılı uçuşlarda 517 koltuk kapasiteli A380 uçağı kullanılacak ve böylece yüzde 46 oranında kapasite artışı sağlanacak. A380 seferlerinin eklenmesiyle birlikte, Emirates’in Dubai’den Singapur’a gerçekleştirdiği günlük dört seferin toplam kapasitesi 1.659 koltuğa yükseliyor.

Emirates Uzakdoğu ve Avustralasya Ticari Faaliyetlerinden Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Salem Obaidalla, “Dubai ile Singapur arasında iki haftalığına geçici olarak başlattığımız Airbus A380 seferleri yolcularımızdan son derece olumlu tepkiler aldı. Buna istinaden filomuzun en iyi uçağını Singapur hattımızda kalıcı olarak kullanmaya karar verdik. Bu, son yıllarda bu hattaki seferlerimizi giderek daha da geliştirmeye yönelik atılımlarımızın devamı niteliğinde” diyor.

Emirates’in A380 uçağı, First Class’ta 14 özel süit, Business Class’ta 76 adet tamamen yatırılabilir koltuk ve Economy Class’ta 427 koltukla üç sınıf olarak hizmet veriyor. Tüm sınıflarda seyahat eden yolcular, Emirates’in ödüllü dijital geniş ekranlı uçak içi eğlence sistemi “ice”ın sunduğu 1.400’ün üzerinde kanalın tadını çıkarabiliyor ve yüksek hızlı Wi-Fi erişimi sayesinde yolculuk boyunca internete bağlı kalabiliyor.

Emirates’in A380 uçağında bulunan dinlenme salonu, First ve Business class yolcularına uçuş sırasında sosyalleşme, dinlenme ve hatta çalışma gibi eşsiz fırsatlar sunuyor. First Class yolcuları ayrıca gidecekleri yere şık tasarımlı uçak içi duş spalarında canlanıp tazelenerek ulaşma lüksüne de sahip.

Bu çift katlı uçakların en büyük operatörü olan Emirates’in 23 uçaktan oluşan A380 filosu, şu anda Dubai merkezinden Amsterdam, Auckland, Bangkok, Pekin, Hong Kong, Cidde, Johannesburg, Kuala Lumpur, Londra Heathrow, Manchester, Münih, New York JFK, Paris, Roma, Seul, Şanghay, Sidney, Toronto ve Tokyo’ya hizmet veriyor. Bu yıl başlatılması planlanan ilave A380 destinasyonları arasında 1 Ekim 2012’den itibaren Melbourne ve 1 Aralık 2012’den itibaren Singapur ile Moskova yer alıyor.

EMIRATES A380 AĞINA BİR ŞEHİR DAHA EKLEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (5)

onur ~ 6 yıl önce
uçakları boş gidiyor, adamlar bu işi para kazanmak için değil dubai ye turist çekmek için yapıyor. yapmak zorundalar, dubaiye inşaat yatırımlarının yanında emirates yatırımları devede kulak bile olamaz, bu a380'lerin doluluk oranlarının düşük olduğunu düşünüyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ek ~ 6 yıl önce
Herkes kabul etmeliki korfez ulkelerini havayollari Dunya' nin gercekten en iyleri onlar SQ haricinde onlarin kalitesiyle boy olculmez

Yanıtla

Kalan karakter 1000
EK VE TK ~ 6 yıl önce
THY ise B737-900 ile uzun hatlar açmaya, 6-7 saatlik yolculuklarda insanları sardalye kutularına tıkmaya devam etsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Xc ~ 6 yıl önce
Dunya'nin 1 numarasi

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000