25 Haziran 2016, Cumartesi 11:04:43

Emirates 80'inci A380'ini teslim aldı

Körfez'in en önemli havayolu şirketi Emirates, geçtiğimiz gün 80'inci A380 tipi uçağını filosuna kattı.
  • Arkadas Dubai de Petrol yok Abu Dhabi de petrol var ne demek, burasi ayni ulke iki ayrin sehrin geliri krallikda toplaniyor, petrole yonelik enerji sirketleri Abu Dhabi de oldugu icin Dubai yi diger alanlarda gelistirmeye karar verdiler 20 yil onceki Dubai, eski Adanan farksizdi. Soyle diyelim bunlar yakiti sizin dusundugunuz gibi ucuz almiyor, bu yakiti yurt disina satarlar yine ayni geliri elde ederler, ayni sekilde havayoluda yuksek miktarda yakiti yurt disindan ucuza alabilir. Sunu soylemek lazim Emirates ve Etihad uzerinden yillik baska ulkelere gidecek olan 30 milyar dolari ulkelerine cekiyorlar. Aktarma yolcusu bir iki gunde Dubai ide kaliyor, en az uc yuz dolarda burada birakiyor, THY nin Balkan ulkerinin tamamina Anadolu jet vari sirket kurup balkanlarin Istanbul uzeri yurt disina acilan kapisi olabilir, Arnavut olup Almanya da Italya da yasayan cok kisi var, Amerika akatarmalarini Dogu Avrupa Ukrayna Turki Cumhuriyetlerle bealemeliyiz, gerekirse ikiser hatta cikilmali Houston gibi hatlarda Asya Amerika arasi bile para kazanilir, THY nin tek aktarmasi Hintli, Afrika ve Araplaradan geliyor rakibi ise Emirates
  • İç hatı olmayan bir ülke düşük fiyatlı filipinli işçiler üzerinden büyüyorlar.sadece transit yolcuya bağlılar ve uçakların hepsi geniş gövde havayolunu ingilizler yönetiyor. İlerki yıllarda rekabet arttıkça zarar yazması Muhtemel.dediğim gibi en büyük Getirisi ucuz iş gücü
  • Bende istiyorum. THY en kısa zamanda alsın bir iki tane.
  • 62 tane daha kesin siparis var, gelecek önümüzdeki yillarda. Airbus un A380 neo kararini bekliyorlar. Eger neo 2025 den sonraya kalirsa 58 tane siparis verecekler A380-800 den. Adamlar kendi kendileriyle yarisiyorlar. Helal olsun!

Körfez'in en güçlü havayolu şirketlerinden Emirates, filosundaki A380 tipi uçakların sayısını artırmaya devam ediyor.

Filosunun çoğunu büyük gövdeli uçakların oluşturduğu Emirates, geçtiğimiz hafta içinde Avrupalı uçak üreticisi Airbus'ın, dünyanın en büyük yolcu uçağı unvanını elinde bulunduran A380 tipi uçağından bir tanesini daha filosuna ekledi.

A6-EUB kuyruk numaralı A380 tipi uçak, Emirates'in bu tipteki 80'inci uçağı oldu. Öte yandan Emirates Havayolları, 14 adet daha A380 tipi uçağı önümüzdeki dönemlerde filosuna katacak.

Emirates 80'inci A380'ini teslim aldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Petrol muh ~ 2 yıl önce
Arkadas Dubai de Petrol yok Abu Dhabi de petrol var ne demek, burasi ayni ulke iki ayrin sehrin geliri krallikda toplaniyor, petrole yonelik enerji sirketleri Abu Dhabi de oldugu icin Dubai yi diger alanlarda gelistirmeye karar verdiler 20 yil onceki Dubai, eski Adanan farksizdi. Soyle diyelim bunlar yakiti sizin dusundugunuz gibi ucuz almiyor, bu yakiti yurt disina satarlar yine ayni geliri elde ederler, ayni sekilde havayoluda yuksek miktarda yakiti yurt disindan ucuza alabilir. Sunu soylemek lazim Emirates ve Etihad uzerinden yillik baska ulkelere gidecek olan 30 milyar dolari ulkelerine cekiyorlar. Aktarma yolcusu bir iki gunde Dubai ide kaliyor, en az uc yuz dolarda burada birakiyor, THY nin Balkan ulkerinin tamamina Anadolu jet vari sirket kurup balkanlarin Istanbul uzeri yurt disina acilan kapisi olabilir, Arnavut olup Almanya da Italya da yasayan cok kisi var, Amerika akatarmalarini Dogu Avrupa Ukrayna Turki Cumhuriyetlerle bealemeliyiz, gerekirse ikiser hatta cikilmali Houston gibi hatlarda Asya Amerika arasi bile para kazanilir, THY nin tek aktarmasi Hintli, Afrika ve Araplaradan geliyor rakibi ise Emirates

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Aynı ülke aynı olmasına da farklı emirlikler Abu Dhabi ve Dubai. Ayrıca Abu Dhabi emirliği petrol parasını Emirates e yatıracaksa neden Etihad diye Emirates e rakip şirket kursun ki? Orada her emirlik kendi gelirini kendisi yönetiyor bizdeki gibi merkeziyetçi bir yönetim hakim değil orada. Dolayısıyla bırakın başka ülkeleri iki emirlik kendi içinde bir rekabet içinde aslında. Yapılan yatırım yarışına bakıldığında bu kolaylıkla anlaşılabilir.
Bmx ~ 2 yıl önce
İç hatı olmayan bir ülke düşük fiyatlı filipinli işçiler üzerinden büyüyorlar.sadece transit yolcuya bağlılar ve uçakların hepsi geniş gövde havayolunu ingilizler yönetiyor. İlerki yıllarda rekabet arttıkça zarar yazması Muhtemel.dediğim gibi en büyük Getirisi ucuz iş gücü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 2 yıl önce
Havayolunu İngilizlerin yönetmesi eksiklik değil aksine bizdeki gibi torpille adam kayıracaklarına işi ehline vermeleri onlar için çok büyük bir artı. Ayrıca böyle bir havayoluna kaynak ayırmak ve gelişmesine katkı sağlamak o ülkenin vizyon sahibi bir ülke olduğunu gösterir. Uçaklarının hepsinin geniş gövde olması da sıkıntı değil şayet iyi organize edilirse ve Singapore Airlines, Cathay Pacific gibi havayolları da tamamen geniş gövde ile faaliyet gösteriyorlar. Rekabet ise onlar için sıkıntı değil çünkü diğer çoğu havayolu ile rekabete giren zaten kendileri yani asıl körfez havayolları diğer havayolları için risk. Olsa olsa İran Air ,o da en az 30 sene bulur, rakip olabilir ki o da şu anki altyapıları ile düşük bir olasılık. Ucuz iş gücü ise bir avantaj tabi ki o gerçek.
A380 ~ 2 yıl önce
Bende istiyorum. THY en kısa zamanda alsın bir iki tane.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Biraz araştırın! ~ 2 yıl önce
Airbus 380'in Türk Hava Yolları'na masrafını biraz araştırın! Araplar petrol zengini, kolay alırlar o uçağı. Ben de isterim tabii ama masrafları da düşünün!
Aaa ~ 2 yıl önce
62 tane daha kesin siparis var, gelecek önümüzdeki yillarda. Airbus un A380 neo kararini bekliyorlar. Eger neo 2025 den sonraya kalirsa 58 tane siparis verecekler A380-800 den. Adamlar kendi kendileriyle yarisiyorlar. Helal olsun!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000