06 Eylül 2010, Pazartesi 09:35:23

A380'in uçuş ağını genişletiyorlar

Dubai merkezli havayolu şirketi Emirates, A380 süper-jumbo uçağı Airbus A380’in uçuş ağına yeni bir noktayı daha ekliyor. 1 Ekim itibariyle Emirates Dubai-Hong Kong seferlerini Bangkok üzerinden A380 ile gerçekleştirecek.
  • Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Dubai merkezli uluslararası havayolu şirketi Emirates şuan A380 uçağı ile Dubai’den Paris, Cidde, Toronto, Seul, Bangkok, Sidney, Auckland, Pekin’e ve Londra Heatrow’a günde iki kere olmak üzere gerçekleştiriyor. 1 Eylül’de Emirates, A380 ile Manchester’a, 31 Ekim’den itibaren ise Dubai’den New York JFK havalimanına aktarmasız uçuşlarını başlatacak. 11. A380 uçuş noktası ise Hong Kong olacak. Emirates’in, filosunda servis veren 12 adet A380 süper jumbo uçağının yanı sıra, 78 adet de A380 siparişi bulunuyor.

Emirates’in Uzak Doğu ve Avustralya Ticari Operasyonlar Bölüm Başkan Yardımcısı Richard Jewsbury, “Hong Kong’u Emirates A380’in yeni uçuş noktası olduğunu açıklamaktan ötürü çok heyecanlıyız. Bu ticari açıdan canlı metropol, Emirates’in 1991 yılında genişleyen uçuş ağının bir parçası olmuştu. Bugün ise Hong Kong ve Dubai arasında günde biri direk, diğeri Bangkok üzerinden olmak üzere iki sefer sunuyoruz. Ayrıca her hafta Emirates SkyCargo uçağı ile 18 uçuş gerçekleştiriyoruz.

“Bu rotaya amiral gemisi uçağımızı koyarak Hong Kong’a bağlılığımızı kanıtladığımızı düşünüyoruz. Hong Kong’dan gelen yolcularımız artık bu muhteşem uçağın konforundan yararlanabilecek.” dedi.

Emirates’in lüks A380 uçağının First Class kabini Timeless Spa’nın ürünleri ile donatılmış iki adet duş spa ile dikkati çekiyor. Bunun yanı sıra First ve Business Class yolcuların vakitlerini geçirebilecekleri kabin içi lounge’da birbirinden lezzetli sıcak-soğuk kanepeler ve içecekler servis ediliyor.

First Class’ta seyahat eden yolcuları tamamiyle geriye yatabilir masaj ekipmanlarıyla donatılmış özel süitler beklerken, Business Class yolcuları ise yeni jenerasyon tamamen geriye yatabilen koltuklar ağırlıyor. Uçağın ana güvertesinde seyahat eden ekonomi sınıfı yolcuların koltukları ise 84 cm.’e kadar diz mesafesi sağlayabiliyor.

Tüm sınıflarda, Türkçe de dahil olmak üzere birçok dilde müzik yayını ve film gösterimi yapan 1200’den fazla kanala sahip uçak içi eğlence sistemi, ödüllü ice bulunuyor.

A380'in uçuş ağını genişletiyorlar

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
Yorumunuz uygunsuz ve hakaret içeren unsurlara yer verdiğinden dolayı yayımlanmamaktadır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000