21 Ekim 2014, Salı 10:00:39

'DÜNYANIN EN UCUZ UÇUŞ AKADEMİSİYİZ'

İspanya’nın Katalonya Bölgesi’nde kargo ve yolcu taşımacılığı amacıyla kurulan ve daha sonra pilot yetiştirmek üzere bünyesine uçuş okulunu dahil eden İbertour, bu yılın Nisan ayından itibaren Türkiye’de de faaliyetlerine başladı.
  • Tüm yazdıklarımı bir karalama kampanyası olarak yürüttüğümü düşünen varsa lütfen okulda şu anda eğitim alan öğrencilerle irtibata geçsin bir an önce. Ve lütfen karar vermeden önce çok iyi bir şekilde araştırma yapın ve "ucuz paraya böyle kalite" anlayışıyla karşılaşmayın !
  • Tabi ki suç öğretmenlerin değil onları bu şekilde kabul eden okulun suçu olduğu da aşikar. Ders görülen sınıfların derme çatma konteynerden ibaret olduğunu, en önemlisi de uçak sayısının yetersiz olmasından dolayı eğitim süresinin söz verilen tarihten sonraya sarkacağını söylediğinde işin ciddiyetini kavramaya başlamıştım.Daire konforunda diye ifade edilen dairelerin hiçte söylendiği gibi olmadığını, yazılan talep ve şikayet maillerine okul tarafından cevap verilmediği yani öğrencinin görmezden gelindiğini, organizasyonun sıfır olduğunu anlattı.Büyük bir hayal kırıklığı ve sahtekarlıkla yüzyüze kalan, ortaya hayatını ve çok büyük miktarda parasını koyan bu öğrencinin derslerine ne kadar odaklanabileceği de ayrı bir soru işareti olarak kalıyor.İşin diğer ilginç yanı bu okul nasıl oluyor da EASA tarafından verilen sertifikalı bir uçuş okulu statüsü haline geliyordu o da apayrı bir soru olarak hala duruyor.
  • Havacılığa ve pilotluk mesleğine gönül veren bir genç olarak tüm gerçekleri paylaşmak istiyorum, ki daha fazla insanın hayatıyla oynanmasın! Şu an okulda okuyan tanıdığım öğrenci sayesinde paylaşımda bulunuyorum.Nereden başlasam bilmiyorum ama ibertour Türkiye ve facebook Türkiye sayfasında görülen Girona Airport önünde çekilen fotoğrafın bile aslında okulda konteyner önünde çekildiğini ve programla oynanarak nasıl insanları kandırılmaya çalışıldığını duyduğumda şaşkınlığımı gizleyememiştim. İstanbul ofisinde söylenen herşeyin asılsız ve gerçek dışı olduğunu öğrendim ki bende daha önce bilgi almak için konuşmuştum. Yukarı da kendisinin ibertour öğrencisi olduğunu beyan eden kişinin aslında kopyadan yakalandığını, ingilizcesinin çok kötü olduğunu ve gerçekleri neden gizlediğini herhalde sizlerde idrak edebiliyorsunuzdur.Bırakın adaydan iyi derecede ingilizce,matematik,fizik talep etmelerini okulda ki öğretmenlerin ingilizcelerinin kötü ve öğretmen sertifikalarının olmadığını öğrendim.
  • Havacı ve Pilot isimleri ile yazan yorumcular, İbertour'un adamı veya başka türlü bir ilişkimin olmadıgımı belirtmek ister ve hatta kendilerini tanımam bile, bundan dolayı son derece cahilce ve dar görüşlü olmanız Türkiye'de bu sektörün iki üç şirketin elinde oluşuna neden olmakta, eger bu sektörden iseniz çok yazık. Havacı, Türkiye de çalışmak istedigimi nerden cıkartınız anlıyamadım.

İspanya’nın Katalonya Bölgesi’nde kargo ve yolcu taşımacılığı amacıyla kurulan ve daha sonra pilot yetiştirmek üzere bünyesine uçuş okulunu dahil eden İbertour, bu yılın Nisan ayından itibaren Türkiye’de de faaliyetlerine başladı.

2003 yılında kurulan Ibertour Uçuş Akademisi sahibi Javier Larrosa, IFTE 2014 Fuarı’nda AirportHaber’e yaptığı açıklamada, şirketin EASA tarafından lisanslandırılmış bir kuruluş olduğuna dikkat çekti. Larrosa; ‘EASA tarafından yetkilendirilmiş bir kuruluş olmamıza rağmen dünyanın en ucuz uçuş akademisiyiz. Çünkü İspanya hükümeti eğitim amaçlı olduğumuz için yakıtı bize yüzde 50 oranında daha ucuz veriyor ve KDV’den de muaf tutuyor. EASA Lisansı son derece önem taşıyor. Çünkü bu lisansı aldığınız zaman Avrupa’daki bütün havayollarıyla çalışma imkanınız doğuyor.  Eğitimlerimizi Barcelona’ya 45 dakika mesafedeki Girona şehrinde veriyoruz ve 5 kıtadan toplam 60’a yakın ülke vatandaşı olan öğrencimiz var. Bu yılın Nisan ayında da Türkiye’ye giriş yaptık ve beklemediğimiz bir sayıda 100’e yakın talep aldık.

‘BÜTÜN OKULLAR TÜM ADAYLARI MEZUN ETSE YİNE DE YETMEZ’

Türkiye’de şu ana kadar 10 kişilik bir alım yapacaktık ve bu 10 kişiyi de İspanya’ya gönderdik. Eylül’de gidenler uçuşlara bile başladılar. Eğitimde Cessna 172, Diamond ve Piper olmak üzere toplam 10 uçak kullanıyoruz. Ülkemizde pilot açığı olduğu bir gerçek. Şu anda eğitim veren tüm uçuş okulları bütün öğrencileri mezun etse yine de bu boşluğu doldurmaz.

TÜRKİYE’DE EĞİTİM VERECEK Mİ?

Türkiye’de eğitim verme şansımız var ancak EASA bütün hocaların EASA lisanslı olmasını istiyor ve EASA’nın teftiş ettiği uçaklarla eğitim verilmesini talep ediyor. Eğitim verecek olanların hocalık vasfında olması için eğitim alması isteniyor. Bizde genç hocalar var çünkü EASA Lisansı ve yeterli eğitimi var. Dediğim gibi eğitim verebiliriz ve bu anlamda tekliflere açığız.

ŞARTLAR NEDİR?

Parayı veren herkes bizden eğitim alamaz. Adaydan iyi derecede İngilizce  ve Matematik Fizik bilgisi talep ediyoruz. Bizden mezun olup THY’de uçanlar var. Biz TYPE eğitimini İberia, Kanarya Havayolları’nda veriyoruz. Kısacası bizden mezun olup da işsiz kalan öğrencimiz yok.

Burada 65 bin Euro’ya verilen eğitimi biz 35 bin Euro’ya veriyoruz. Böyle bir fiyat kolay bulunabilir bir rakam değil. 65 Bin Euro’ya ise biz 100 saat Airbus Simülatör, Multi Crew Coorperation ve TİP Eğitimi veriyoruz. İbertur’un ayrıca en büyük avantajı uluslar arası Girona Havalimanı’na komşu olması. Öğrenciler de bu üçgen içerisinde yaşıyor. Adaylar eğitimi gerçek bir hava trafiğinin içinde alıyor. Böyle bir durumu Türkiye’de yaşayamazsınız. Öğrencilerimiz solo uçuşlarda serbest, isterse Avrupa’nın başka meydanına insin. 6 saate kadar solo uçuş verebiliyoruz.

ADAYLAR İSPANYA’DA HANGİ ŞARTLARDA YAŞAYACAK?

Öğrencilerimize İspanya’da konaklaması için tercih ederlerse ev de veriyoruz ve aylık 350 Euro talep ediyoruz. Ama bu 350 Euro’nun içinde elektrik, su, internet ve ısınma giderlerini de biz karşılıyoruz.

©AirportHaber


 

'DÜNYANIN EN UCUZ UÇUŞ AKADEMİSİYİZ'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

ibertourskandal-3 ~ 2 yıl önce
Tüm yazdıklarımı bir karalama kampanyası olarak yürüttüğümü düşünen varsa lütfen okulda şu anda eğitim alan öğrencilerle irtibata geçsin bir an önce. Ve lütfen karar vermeden önce çok iyi bir şekilde araştırma yapın ve "ucuz paraya böyle kalite" anlayışıyla karşılaşmayın !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibertourskandal-2 ~ 2 yıl önce
Tabi ki suç öğretmenlerin değil onları bu şekilde kabul eden okulun suçu olduğu da aşikar. Ders görülen sınıfların derme çatma konteynerden ibaret olduğunu, en önemlisi de uçak sayısının yetersiz olmasından dolayı eğitim süresinin söz verilen tarihten sonraya sarkacağını söylediğinde işin ciddiyetini kavramaya başlamıştım.Daire konforunda diye ifade edilen dairelerin hiçte söylendiği gibi olmadığını, yazılan talep ve şikayet maillerine okul tarafından cevap verilmediği yani öğrencinin görmezden gelindiğini, organizasyonun sıfır olduğunu anlattı.Büyük bir hayal kırıklığı ve sahtekarlıkla yüzyüze kalan, ortaya hayatını ve çok büyük miktarda parasını koyan bu öğrencinin derslerine ne kadar odaklanabileceği de ayrı bir soru işareti olarak kalıyor.İşin diğer ilginç yanı bu okul nasıl oluyor da EASA tarafından verilen sertifikalı bir uçuş okulu statüsü haline geliyordu o da apayrı bir soru olarak hala duruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ibertourskandal -1 ~ 2 yıl önce
Havacılığa ve pilotluk mesleğine gönül veren bir genç olarak tüm gerçekleri paylaşmak istiyorum, ki daha fazla insanın hayatıyla oynanmasın! Şu an okulda okuyan tanıdığım öğrenci sayesinde paylaşımda bulunuyorum.Nereden başlasam bilmiyorum ama ibertour Türkiye ve facebook Türkiye sayfasında görülen Girona Airport önünde çekilen fotoğrafın bile aslında okulda konteyner önünde çekildiğini ve programla oynanarak nasıl insanları kandırılmaya çalışıldığını duyduğumda şaşkınlığımı gizleyememiştim. İstanbul ofisinde söylenen herşeyin asılsız ve gerçek dışı olduğunu öğrendim ki bende daha önce bilgi almak için konuşmuştum. Yukarı da kendisinin ibertour öğrencisi olduğunu beyan eden kişinin aslında kopyadan yakalandığını, ingilizcesinin çok kötü olduğunu ve gerçekleri neden gizlediğini herhalde sizlerde idrak edebiliyorsunuzdur.Bırakın adaydan iyi derecede ingilizce,matematik,fizik talep etmelerini okulda ki öğretmenlerin ingilizcelerinin kötü ve öğretmen sertifikalarının olmadığını öğrendim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Emektar ~ 2 yıl önce
Havacı ve Pilot isimleri ile yazan yorumcular, İbertour'un adamı veya başka türlü bir ilişkimin olmadıgımı belirtmek ister ve hatta kendilerini tanımam bile, bundan dolayı son derece cahilce ve dar görüşlü olmanız Türkiye'de bu sektörün iki üç şirketin elinde oluşuna neden olmakta, eger bu sektörden iseniz çok yazık. Havacı, Türkiye de çalışmak istedigimi nerden cıkartınız anlıyamadım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000