20 Haziran 2008, Cuma 07:49:42

Sektörün zararı en az 10 milyar $ olur

Amerikan Havacılık Kurumu ATA'nın raporuna göre siyasi otorite olaya hemen müdahale etmezse birçok ABD'li havayolu şirketi yıl sonunu göremeyecek.
  • Dünyada bütün sirketler zarar yaparken bizim uçak sirketlerimiz sanki hiç zorluk yasamazmis gibi imaj yaratma pesindeler. Aceba nereye kadar. Ucuz tarifeli uçuslar modasina kaptirmislar kendilerini ve kendileride bu hikayeye inanmislardi. Ancak hatalarini anladiktan sonra artik otoparkçiliga, uçaklarda incik boncuk saticiligina soyunarak kendilerini kurtarabilceklerine inaniyorlar. Hihihihhi....olmaz böyle sey yaaa!

Raporda ABD'li havayolu şirketlerinin bu yıl kerosin (uçak yakıtı) için ödeyecekleri miktarın 61 milyar dolar olacağı belirtilerek dikkat çekilerek bu rakamın çok sayıda şirketi iflasa götüreceğine dikkat çekildi.

Aralarında Delta Airlines'ın da bulunduğu çok sayıda şirket filosunda bulunan uçakların belirli bölümünü hangara çekti.

Tarihinin en zor dönemlerinden birini yaşayan sektörün bu yılı toplam 10 milyar dolarlık bir kayıpla kapayacağı belirtiliyor.

Uçak yakıtı olarak kullanılan kerosin bu yıl yaklaşık yüzde 50 oranında zamlandı.

Sabah

Sektörün zararı en az 10 milyar $ olur

Facebook Yorum

Yorumlar

Rumuz ~ 10 yıl önce
Dünyada bütün sirketler zarar yaparken bizim uçak sirketlerimiz sanki hiç zorluk yasamazmis gibi imaj yaratma pesindeler. Aceba nereye kadar. Ucuz tarifeli uçuslar modasina kaptirmislar kendilerini ve kendileride bu hikayeye inanmislardi. Ancak hatalarini anladiktan sonra artik otoparkçiliga, uçaklarda incik boncuk saticiligina soyunarak kendilerini kurtarabilceklerine inaniyorlar. Hihihihhi....olmaz böyle sey yaaa!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000