11 Aralık 2012, Salı 17:12:23

HAVADA SICAK TEMAS

ABD'nin ikinci büyük havayolu şirketi Delta Havayolları,Virgin Atlantic'in yüzde 49 hissesini almaya karar verdi.
  • Delta yı bizden hızlı davrandıgı için tebrik ederim. Yeni yapılanmada virgin den baska sirket ile gorusecegız artık. Karakartal.
  • Singapore, Virgin'in hisselerini 12 yıl önce 886 Milyon USD'ye almış, şimdi de 360 Milyon USD'ye satıyormuş! Zararın neresinden dönsen kar bu mu oluyor acaba? Umarım Bosna macerasından sonra THY'de böyle yeni maceralara girmez.

ABD'nin ikinci büyük havayolu şirketi Delta Havayolları, İngiltere merkezli Virgin Atlantic'in yüzde 49 hissesini 360 milyon dolara Singapore Havayolları’ndan satın alıyor. Satışın bir parçası olarak iki havayolu Transatlantik ortak girişimi başlatacak.

Virgin Grup Başkanı Sir Richard Branson, birleşme sonrası yüzde 51 çoğunluk hissesinin yanı sıra, Virgin Atlantic Havayolları markasını ve işletme belgelerini ellerinde bulundurmaya devam edeceklerini, böylelikle Virgin Atlantic Havayolları’nın kendi adıyla uçuşlara devam edebileceğini söyledi. Ayrıca Branson, Delta ile yapılacak genişleme anlaşmasının finansal büyüme, yeni iş fırsatları ve müşteriler için pek çok kazanımlar sağlayacağını kaydetti.

Yapılan açıklamada anlaşmanın tamamlanması için ABD Savunma Bakanlığı, Avrupa Birliği ve diğer otoriteler nezdinde gerekli çalışmaların başlatıldığı bildirildi.

Satış işlemi sonrasında yeni ortaklıkla birlikte, ABD ve Avrupa arasındaki en büyük havayolu rotası olan NewYork-Londra arasında daha etkin rekabet gücü elde edilecek.

Virgin Atlantic CEO'su Steve Ridgway ise yaptığı açıklamada,  ''Virgin, iniş sırası almanın çok zor olduğu Heathrow'daki ikinci büyük havayolu şirketi. Virgin Atlantic hamlesi Delta'ya buradaki seyahat pazarında önemli bir avantaj ve rekabet  sağlayacak'' yorumunu yaptı. Ayrıca bu ortak girişimden kaynaklanan kapsamlı tüketici faydaları göz önünde bulundurulduğunda Ulaştırma Bakanlığı'nın konuyla ilgili olarak ikna olacağı görüşünde olduklarını bildirdi.

Singapore Havayolları, Virgin'in yüzde 49'luk hisse senetleri için 2000 yılında yaklaşık 551 milyon Sterlin (886 milyon dolar) ödemişti.

HAVADA SICAK TEMAS

Facebook Yorum

Yorumlar

Karakartal ~ 5 yıl önce
Delta yı bizden hızlı davrandıgı için tebrik ederim. Yeni yapılanmada virgin den baska sirket ile gorusecegız artık. Karakartal.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kar - Zarar ~ 5 yıl önce
Singapore, Virgin'in hisselerini 12 yıl önce 886 Milyon USD'ye almış, şimdi de 360 Milyon USD'ye satıyormuş! Zararın neresinden dönsen kar bu mu oluyor acaba? Umarım Bosna macerasından sonra THY'de böyle yeni maceralara girmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000