21 Eylül 2010, Salı 12:40:36

DEV UÇAK BİR ANDA KONTROLDEN ÇIKTI!

New York John F. Kennedy Havalimanı’nda push back sırasında bir Boeing 747-400 uçağı kontrolden çıktı, apron çalışanları uçağın altında ezilmekten son anda kurtuldu.
  • hemen söylüyorum prb.i :sorun uçak parking break released durumda olması lazım ki bu gerçekleşsin set olsaydı mümkün değil olmazdı.Walla ucuz kurtulmuşlar tepelerinden 747 geçecekti !!faciaya ramak kala yırtmışlar !ve ground personelinin hatası var redcap ok veriyor towbar bağlanmadan flight deck e...
  • hocam güzel açıklama yapmışsınız. dev uçak en az 60 tonluk push-back aracını kibrit kutusu gibi nasıl da fırlatıyor yerinden.
  • NY da apron çok dardır ve uçağın gaz açması halinde arkasında problem olmasın diye belli park yerlerinde uçağı çekerler TOW aracı ile. Muhtemelen Kaptan TOW aracı bekledi. Aracı göremediği için (malum 747 kokpiti oldukça yüksek ) ve bayağı zaman geçtiği için herhalde en sonunda ben kendim gideyim körüğe dedi. Jetlag da olduysa ekip işte böyle hatalar her an olabilir.
  • uçak araca push back yapmış bu defa:)))

Delta Havayolları’na ait Boeing 747-400 tipi uçak New York’taki John F. Kennedy Havalimanı’nda az kalsın apron işçilerini eziyordu.

14 Ağustos günü yaşanan olay, havalimanındaki güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

İşte apronda yaşanan kazadan çok ilginç görüntüler:

DEV UÇAK BİR ANDA KONTROLDEN ÇIKTI!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
hemen söylüyorum prb.i :sorun uçak parking break released durumda olması lazım ki bu gerçekleşsin set olsaydı mümkün değil olmazdı.Walla ucuz kurtulmuşlar tepelerinden 747 geçecekti !!faciaya ramak kala yırtmışlar !ve ground personelinin hatası var redcap ok veriyor towbar bağlanmadan flight deck e...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
hocam güzel açıklama yapmışsınız. dev uçak en az 60 tonluk push-back aracını kibrit kutusu gibi nasıl da fırlatıyor yerinden.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
NY da apron çok dardır ve uçağın gaz açması halinde arkasında problem olmasın diye belli park yerlerinde uçağı çekerler TOW aracı ile. Muhtemelen Kaptan TOW aracı bekledi. Aracı göremediği için (malum 747 kokpiti oldukça yüksek ) ve bayağı zaman geçtiği için herhalde en sonunda ben kendim gideyim körüğe dedi. Jetlag da olduysa ekip işte böyle hatalar her an olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
uçak araca push back yapmış bu defa:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000