19 Ekim 2011, Çarşamba 16:50:27

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA RÜZGAR KEŞMEKEŞİ

Atatürk Havalimanı’nda güneybatı'dan esen rüzgar uçuşları olumsuz etkiliyor.
  • Pistin güneye doğru açılımı bomboş o yüzden hemen deniz ve rota kapıdağa kadar bomboş gelen rüzgar bindire bindire geliyor . Kötü bir yer seçimi bence.
  • İstanbul neden acaba 23 U kullanmadı ? Acaba THY ye tehir yaptırıp gurur mü duyuyorlar. 1000 uçak inmesi kalkmasiyla adam olunmaz.
  • Bunlar birsey degil çok daha kötü seyler olucak...
  • Rüzgar esti, gecikme oldu. Sis var, yağmur yağdı, kar atıştırdı gecikme oldu. Bunlar güzel mazeretler ama çözüm nerede? Biz de kimse sorumluluğu almaz, yanlış giden birşeyler varsa hep suçlu başkalarıdır. Kapasitesinin üstünde çalışan bir havaalanında olan gecikmelere mazeret bulmak iş değil, asıl maharet çözüm bulmakta.
Bugün öğle saatlerinde başlayan rüzgar hava trafiğini olumsuz etkiliyor.

Saat 16.00 itibariyle 14'e yakın uçak  kalkış için sıraya girerken, 17/35 pistinde 15 uçaklık uzun bir kuyruk oluştu.

Güneybatı yönünden esen kuvvetli rüzgarın 12 knot şiddetinde olduğu ve rüzgar nedeniyle yarın akşama kadar uçuşlarda aksama yaşanacağı öğrenildi.

Geçtiğimiz gün hatırlanacağı üzere CB bulutları nedeniyle de uçuşlarda aksamalar meydana gelirken, yaşanan rötarlar sebebiyle uçak içinde yolcuların bekleme süresi 2 saati buluyor.

©AirportHaber.com

ATATÜRK HAVALİMANI'NDA RÜZGAR KEŞMEKEŞİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
Pistin güneye doğru açılımı bomboş o yüzden hemen deniz ve rota kapıdağa kadar bomboş gelen rüzgar bindire bindire geliyor . Kötü bir yer seçimi bence.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
İstanbul neden acaba 23 U kullanmadı ? Acaba THY ye tehir yaptırıp gurur mü duyuyorlar. 1000 uçak inmesi kalkmasiyla adam olunmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bunlar birsey degil çok daha kötü seyler olucak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Rüzgar esti, gecikme oldu. Sis var, yağmur yağdı, kar atıştırdı gecikme oldu. Bunlar güzel mazeretler ama çözüm nerede? Biz de kimse sorumluluğu almaz, yanlış giden birşeyler varsa hep suçlu başkalarıdır. Kapasitesinin üstünde çalışan bir havaalanında olan gecikmelere mazeret bulmak iş değil, asıl maharet çözüm bulmakta.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000