01 Ocak 2016, Cuma 10:40:50

AHL'de iptal krizi

İstanbul'da 3. gününe giren kar yağışı yüzlerce sefer iptaline yol açarken, uçakları kalkmayan bazı yolcular ile görevliler arasında kavgaya varan tartışmalar yaşanıyor.
  • Hüloooğğğğğğğ
  • Dünyanın sayılı hub havalimanında sistemsizlik almış başını gidiyor. Yap şu apronu alttan ısıtmalı erisin gitsin karlar.
  • Türk toplumu uçakla yeni tanışıyor.ve yaşanan her olay olumsuzluk karşısında bilinçsizce tepki gösteriliyor.uçma kültürünü öğretmek gerek.her havayolu uçuşu boyunca bu tür bilinçlendirme yapmalı.sürekli reklam yapmamalı.her uçuşta 20 dk butür bilgilendirme yapılır ise bence gelişim gösterilir.olumsuz hava koşullarında neler yaşanacağı öğretilmeli.yer personelinin lafına itibar etmeyip hakaretle geçiriyorlar yolcular.öğrensinler hemde gökyüzündeyken yusufu tanıtmak yaşatmak lazım...
  • Memurlarin hic guvenlik sansi yok havalimaninda. Yolcu birine vursa veya herhangi bi siddet uygulasa karsilik verdigin an isinden kovulma noktasina kadar gidiyor hersey. Cunku apron kartina el konuluyor. Bu esenler kulturuyle ucaklara binmeye calisan ama kendini pilot sanan yolcu kitlesi size istedigi kadar kufur eder tehdit eder saldirir ama siz ekmeginden olma korkusundan hic bisey yapamazsiniz. Ki bunlar oyle insanlar ki bayan personellere bile binlerce kufur edebiliyorlar. Oysa belli bi kurali yasasi olsa bizlere bu durumu yaratanlarin ucak yuzu gormemesi saglansa sert kurallar gelse bu reziller bu kadar rahat davranmazdi. Davranamazdi. Gerci kimsede boyle bi yasa icin ugrasmaz. Bu sadece kafamdaki bi utopya. Allah tum personelin yardimcisi olsun boyle zamanlarda.

İstanbul'da 3. gününe giren kar yağışı yüzlerce sefer iptaline yol açarken, uçakları kalkmayan bazı yolcular ile görevliler arasında kavgaya varan tartışmalar yaşanıyor.

Bu tartışmalardan biri de bu sabah Atatürk Havalimanı THY kontuarları önünde yaşandı. Uçaklarına zamanında gelmelerine rağmen alınmadıklarını iddia eden yolcular ile kendi seferlerinin kasıtlı olarak gerçekleşmediğini iddia eden yolcular TGS personeline zor anlar yaşattı.

Kontuar önünde yoğun tartışmaların yanı sıra ağır hakaretler havada uçuştu. Bazı yolcular fenalık geçirirken, polis yolcuları ikna etmek için uzun uğraşlar verdi.

©AirportHaber

AHL'de iptal krizi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (131)

CAPTAIN ~ 2 yıl önce
Hüloooğğğğğğğ

Yanıtla

Kalan karakter 1000
huloooog ~ 2 yıl önce
neeeee aga
Emekçi ~ 2 yıl önce
Dünyanın sayılı hub havalimanında sistemsizlik almış başını gidiyor. Yap şu apronu alttan ısıtmalı erisin gitsin karlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçmayı öğretmeliyiz ~ 2 yıl önce
Türk toplumu uçakla yeni tanışıyor.ve yaşanan her olay olumsuzluk karşısında bilinçsizce tepki gösteriliyor.uçma kültürünü öğretmek gerek.her havayolu uçuşu boyunca bu tür bilinçlendirme yapmalı.sürekli reklam yapmamalı.her uçuşta 20 dk butür bilgilendirme yapılır ise bence gelişim gösterilir.olumsuz hava koşullarında neler yaşanacağı öğretilmeli.yer personelinin lafına itibar etmeyip hakaretle geçiriyorlar yolcular.öğrensinler hemde gökyüzündeyken yusufu tanıtmak yaşatmak lazım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hey gidi ~ 2 yıl önce
havayıda üstten ısıtmalı yapsınlar.........:)
Guvenlik sorunu ~ 2 yıl önce
Memurlarin hic guvenlik sansi yok havalimaninda. Yolcu birine vursa veya herhangi bi siddet uygulasa karsilik verdigin an isinden kovulma noktasina kadar gidiyor hersey. Cunku apron kartina el konuluyor. Bu esenler kulturuyle ucaklara binmeye calisan ama kendini pilot sanan yolcu kitlesi size istedigi kadar kufur eder tehdit eder saldirir ama siz ekmeginden olma korkusundan hic bisey yapamazsiniz. Ki bunlar oyle insanlar ki bayan personellere bile binlerce kufur edebiliyorlar. Oysa belli bi kurali yasasi olsa bizlere bu durumu yaratanlarin ucak yuzu gormemesi saglansa sert kurallar gelse bu reziller bu kadar rahat davranmazdi. Davranamazdi. Gerci kimsede boyle bi yasa icin ugrasmaz. Bu sadece kafamdaki bi utopya. Allah tum personelin yardimcisi olsun boyle zamanlarda.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000